Nacionalni park Fruška gora podelio je jutros više od 20.000 besplatnih badnjaka građanima u nekoliko opština koje gravitiraju ka ovom zaštičenom prirodnom dobru.
Foto: 021.rs
U Novom Sadu je podela bila na Trgu slobode i nekoliko stotina badnjaka je podeljeno građanima od 9 do 10 časova, a nadležni iz Uprave parka kažu da je podela u Irigu, Sremskoj Mitrovici, Rumi i drugim naseljima bila rano jutros i da je badnjaka brzo ponestalo.
Akcija je organizovana i na samoj Fruškoj gori gde su na nekoliko lokacija čuvari dočekivali građane i delili im badnjake koji su prethodno pripremljeni sečom hrasta isključivo na onim površinama na kojima je to po planu gajenja predviđeno.
Tradicionalna akcija Nacionalnog parka se realizuje kako bi bili ispoštovani običaji uz istovremeno očuvanje ekosistema i prirodnih vrednosti najstarijeg nacionalnog parka u Srbiji i jedinog na teritoriji Vojvodine.
U centru Novog Sada, građanima su badnjake delili pomoćnik gradonačelnika Aleksandar Petrović i član Gradskog veća za kulturu Dalibor Rožić zajedno sa direktorom Nacionalnog parka Radoslavom Krunićem.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Nacionalni park Fruška gora, Srbijašume, Srbijavode, Putevi Srbije, Službeni glasnik, Skijališta Srbije i Nacionalni park Đerdap prva su javna preduzeća koja prelaze u status Društava sa ograničenom odgovornošću.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je uhapšeno jedanaest osoba, među kojima i Tomislav Momirović, bivši ministar građevinarstva u vreme rekonstrukcije Železničke stanice Novi Sad.
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je nakon šest osoba, među kojima je bio i Tomislav Momirović bivši ministar građevinarstva u vreme početka rekonstrukcije, uhapšeno još pet osoba.
Deo profesora i saradnika Akademije umetnosti u Novom Sadu izrazio je "najoštriji protest i duboko ogorčenje povodom postupanja prema profesoru emeritusu, reditelju Goranu Markoviću".
Poslednjih devet meseci u Srbiji i Novom Sadu niko nije mogao da predvidi. Sve je počelo velikom tragedijom 1. novembra i konačnom pobunom građana protiv - svega.
Bivši direktor Zavoda za zaštitu spomenika kulture grada Novog Sada Siniša Jokić uhapšen je po nalogu Tužilaštva za organizovani kriminal, a u slučaju istrage pada nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra.
Inženjer geologije Zoran Đajić izjavo je povodom novih hapšenja u tom slučaju da se i dalje čuvaju ključni podaci u vezi sa padom nadstrešnice, u kom je poginulo 16 osoba.
Među privedenima u akciji hapšenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u vezi sa padom nadstrešnice su i odgovorna lica pojedinih firmi koje su radile na rekonstrukciji stanice.
Komentari 10
Lalo
Podela
Nebojsa
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar