
Oduzimanje statusa počasnog Novosađanina Putinu nije na dnevnom redu, niti se razmišlja o tome
Ne razmišlja se o oduzimanju titule počasnog građanina Novog Sada predsedniku Ruske Federacije Vladimiru Putinu, kaže gradonačelnik Miloš Vučević.
Kako je odgovorio na pitanje 021.rs o zahtevu Vojvođanskog kluba da se ukine ovaj status ruskom predsedniku, to uopšte nije na dnevnom redu.
"Ne razmišljamo i ne raspravljamo o tome", istakao je Vučević.
On je zamolio i one koji "navijaju za Ukrajince i one koji navijaju za Ruse", dodajući da je "naravno više onih koji navijaju za Ruse u narodu", da "zaćute malo".
"Da budemo mirni i tihi i da se mi ne busamo. Stalno smo mi najpametniji u svim svetskim konfliktima i da pustimo da se to rešava tamo gde će se rešavati. I ako može da ne bude Novi Sad u epicentru dešavanja vezano za Ukrajinu i Rusiju. Stvarno, toliko smo imali nesreća prethodnih decenija, ako može nešto da nas preskoči", rekao je gradonačelnik.
"Žao mi je što je ukrajinska firma odustala od kancelarija u Novom Sadu"
Komentarišući odustajanje ukrajinske IT firme "Intellias" od otvaranja kancelarije u Novom Sadu upravo zbog nedostatka podrške države Srbije Ukrajini tokom ruske agresije, Vučević kaže da mu je "iskreno žao".
"Ta ukrajinska firma nije otvorila kancelariju, oni su najavili da će otvoriti, raspisali oglas za jedno radno mesto i onda su odlučili da idu za Zagreb. Meni je žao, iskreno mi je žao, nisam sarkastičan niti ciničan. Žao mi je zbog toga, ali nije to firma koja je poslovala u Novom Sadu pa smo izgubili radna mesta", odgovorio je Vučević na novinarsko pitanje.
Dodao je da je veoma zabrinut kako ćemo "izdržati sve ove pritiske kao država", a da kompanije ne odlaze.
"Ne potcenjujem to uopšte. Naprotiv, veoma sam zabrinut", istakao j on.
"Ako u Novom Sadu bude izbeglica iz Ukrajine, pomoći ćemo"
Na pitanje da li u Novi Sad pristižu ukrajinske izbeglice i da li smo spremni za prijem većeg broja ljudi, Vučević kaže da, po njegovim saznanjima, izbeglica ima, ali pojedinačno po porodicama.
"Svakako ćemo pomoći izbeglicama iz Ukrajine kao grad ako ih bude. I duboko sam žalostan zbog rata između dva slovenska i pravoslavna naroda", zaključio je gradonačelnik.
Podsetimo, ukrajinska IT firma navodno je planirala da u Novom Sadu zaposli najmanje 60 programera, ali je od poslovanja u Srbiji odustala i odlučila da kancelarije otvori u Zagrebu. Iako se u Novom Sadu povremeno održavaju skupovi podrške ukrajinskom narodu, oni su retki i slabo posećeni, a kako je nedavno pisao 021.rs, predsednik Ruske Federacije Vladimir Vladimirovič Putin već punih 14 godina je počasni građanin Novog Sada.
Vojvođanski klub je zatražio da se Putinu oduzme ovaj status, tvrdeći da ruski predsednik nije dostojan istog, jer je "agresor koji vodi najsuroviji osvajački rat u Evropi od Drugog svetskog rata".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO Prvi maj u Novom Sadu u fotografijama: Šest meseci od tragedije i "praznik" rada
01.05.2025.•
1
Prvi maj obeležen je u Novom Sadu.
Bravo: Vratite ih u pritvor
01.05.2025.•
5
Građanski pokret Bravo osudio je odluku suda da meru pritvoru zameni kućnim pritvor za trojicu osumnjičenih za napad na građane kod Futoške pijace.
Vučić o padu nadstrešnice: Država je preduzela sve što je mogla
01.05.2025.•
29
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Majamija, gde trenutno boravi, osvrćući se i na pola godine od pada nadstrešnice.
Spisak SNS afera koje su studenti istakli na bilbordima u Novom Sadu
01.05.2025.•
11
Studenti u blokadi su tokom današnjeg protesta u Novom Sadu, povodom pola godine od pada nadstrešnice Železničke stanice, istakli su, kako su naveli, SNS afere iz proteklih godina.
Deo profesora Pravnog fakulteta u Novom Sadu: Ne optužujte naše studente da su sajber kriminalci
01.05.2025.•
4
Grupa profesora i saradnika Pravnog fakulteta u Novom Sadu izrazila je zabrinutost zbog natpisa u pojedinim medijima u kojima se njihovi studenti tretiraju kao "sajber kriminalci".
FOTO, VIDEO Završen skup "Novi Sad pamti": Neki roštiljaju negde drugde, ovde počinje prženje
01.05.2025.•
13
Protestne aktivnosti u Novom Sadu povodom pola godine od pada nadstrešnice počele su šetnjama učesnika zborova mesnih zajednica ka Železničkoj stanici.
Mićin protiv spomen-ploče koju su postavili studenti: Pokrenuće svoju inicijativu, sa Vučićem
01.05.2025.•
65
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin ocenio je da način na koji je kod Železničke stanice postavljena spomen-ploča predstavlja zloupotrebu nesreće.
FOTO, VIDEO: Vozač pokušao automobilom da prođe kroz protestnu kolonu u Novom Sadu, pa priveden
01.05.2025.•
11
Tokom protestne šetnje u Novom Sadu do Mosta slobode, vozač je pokušao automobilom da prođe kroz kolonu građana, ali je zaustavljen.
Brnabić o događajima ispred DIF-a: Policija nije smela da dopusti da dekan bude gonjen kao zver
01.05.2025.•
5
Predsednica Skupštine Ana Brnabić izjavila je da je razgovor koji premijer Đuro Macut vodi sa rektorom Beogradskog univerziteta Vladanom Đokićem težak i mučan.
Đajić: Kineska firma dostavlja dokumentaciju na kašičicu ili daje pogrešne podatke o rekonstrukciji
01.05.2025.•
10
Inženjer geologije Zoran Đajić izjavio je danas da je, tokom pet saslušanja u tužilaštvu, saznao da kineska firma "CRIC", iako je izvođač radova, izbegava da dostave potrebnu dokumentaciju.
Roditelji Jovinih đaka ponovo traže razrešenje direktora: Škola nije poligon za demonstraciju moći
01.05.2025.•
0
Savet roditelja Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" uputio je novom ministru prosvete Dejanu Vuku Stankoviću zahtev za hitno razrešenje direktora te škole Radivoja Stojkovića.
Profesorka Milinkov o ponašanju policije ispred DIF-a: Ponižavajuće prema nama kao ljudskim bićima
01.05.2025.•
10
Profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Smiljana Milinkov koju je u ponedeljak ispred DIF-a policajac bacio na zemlju kaže da je njena obaveza bila da stane između studenata i policije.
Pola godine od pada nadstrešnice: Rane u kojima cveta hiljade "prkosa"
01.05.2025.•
4
Prošlo je šest meseci od dana kada je pod ruševinama betonske nadstrešnice u Novom Sadu ugašeno 14 života.
Kako će izgledati današnji protest u Novom Sadu: Šest meseci od tragedije i Dan rada
01.05.2025.•
29
Studenti, profesori i građani koji učestvuju na zborovima objavili su svoje planove protesta za Prvi maj, šest meseci nakon tragedije na Železničkoj stanici.
Austrijska ministarka pozdravila studente, Đurić je optužio za mešanje u unutrašnje odnose u Srbiji
30.04.2025.•
21
Ministarka spoljnih i evropskih poslova Austrije Beate Majnl-Rajzinger večeras je u Beču poželela dobrodošlicu studentima maratoncima iz Srbije koji štafetno trče do Brisela.
FOTO, VIDEO: Dočekani studenti koji su peške iz Pomoravlja došli u Novi Sad na sutrašnji protest
30.04.2025.•
1
Studenti i građani koji su pešačili iz Pomoravlja stigli su u Novi Sad pred veliki protest 1. maja.
FOTO, VIDEO: Studenti maratonci stigli u Beč
30.04.2025.•
2
Studenti koji trče štafetni maraton do Brisela stigli su u Beč.
"Zelenilo" pred 1. maj: Koristite isključivo pripremljena ložišta u Kameničkom parku
30.04.2025.•
2
Kamenički park je pripremljen za sutrašnji piknik, kažu u "Gradskom zelenilu".
Studenti u blokadi DIF-a: Tražimo ostavku dekana Patrika Drida
30.04.2025.•
10
Studenti u blokadi Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja zatražili su ostavku dekana Patrika Drida.
Slobodan univerzitet: Zabrinuti smo zbog zloupotrebe ličnih podataka građana
30.04.2025.•
1
Akademska mreža "Slobodan univerzitet" izrazila je zabrinutost zbog objavljivanja ličnih podataka građana u tabloidima nakon nasilnog postupanja policije u ponedeljak ispred DIF-a.
EU komesarka poručila studentima u Novom Sadu: Čujem vas, iskoristite mogućnosti EU
30.04.2025.•
15
Evropska komesarka za proširenje Marta Kos poručila je studentima u Novom Sadu da ih čuje, a da je najvažnije da iskoriste mogućnosti koje nudi EU.
Komentari 26
002211
Dr patak
Svoj
Idu tamo jer su ovi "zdravo jakp bogati"!
A poreklo bogatstva i cestitost ne idu jedno s drugim(Dostojevski).
Drugo, kako su se krvlju predaka nasih igrali vekovima unazad, jos bi samo trebalo (po tebi slicnima), da radimo tamo i otpisemo potrazivanja.
Da imate mozga, sram bi osecali.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar