VIDEO: Burna sednica od 12 sati: Grad "uspeo" da za jedan dan odbije većinu prigovora na GUP
Nakon 12 sati i osam prekida, Komisija za planove je završila sednicu o GUP-u, započetu još prošle nedelje.
Foto: 021.rs
Višesatni pokušaji nekoliko desetina aktivista da nateraju urbaniste da se GUP vrati na ponovnu izradu time nije uspeo.
Takođe, od 168 pojedinačnih prigovora, koji su imali oko 15.000 prigovora pojedinaca i organizacija, urbanisti su prihvatili uglavnom one koji su se odnosili na ispravke teksta i slične manje važne stvari za ceo plan.
Ova sednica je u popodnevnom delu bila mirnija. Iako su aktivisti nastavili da se nadvikuju sa urbanistima, koji su bez prestanka čitali prigovore i odluke o odbijanju, umor je učinio svoje, te nije bilo vikanja, duvanja u pištaljke ili lupanje u stolove.
Podsetimo, javna sednica Komisije za planove na kojoj se govori o Nacrtu Generalnog urbanističkog plana Novog Sada danas je počela u 9 časova i više puta je prekidana zbog pokušaja nadglasavanja građana i aktivista sa urbanistima koji su čitali prigovore i odluke o prigovorima. Došlo je i do fizičkog sukoba aktivista sa pripadnicima obezbeđenja u Skupštini grada.
Navodno je jedan od aktivista polio vodom direktora "Urbanizma" Dušana Miladinovića i njegov računar.
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević izjavio je da će Generalni urbanistički plan Novog Sada biti usvojen, uprkos protivljenju aktivista koji su danas prekidali sednicu Komisije za planove
Inače, sama sednica protekla je uz jake mere obezbeđenja. Na licu mesta su bili pripadnici policije u civilu, kao i pripadnici skupštinskog obezbeđenja, ali i obezbeđenje u crnom bez ikakvih oznaka koje pretresa svakog ko uđe u Skupštinu grada.
Komisija za planove će finalnu verziju nacrta GUP usvojiti na zatvorenoj sednici za javnost i potom ga uputiti Skupštini grada na odlučivanje.
Žustra rasprava o GUP-u traje od njegovog prezentovanja. Arhitekte, građani i aktivisti uputili su niz primedbi na nacrt ovog planskog dokumenta, zatraživši njegovu doradu.
Kritike su se u velikoj meri odnosile na povlađivanje investitorima, izgradnju "Novog Sada na vodi", proširivanje zona "opštegradskih centara", gradnju vijadukta nad Bulevarom Evrope zarad novog mosta u produžetku ove saobraćajnice, ali i na to da urbanistički plan nema jasnu viziju o razvoju grada.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Šta Miša Bačulov kaže posle svega: "Predstava izmišljena da me prikažu kao ludaka"
07.11.2025.•
6
"Ceo ovaj slučaj imao je samo jedan cilj - da se sruši moj kredibilitet i poverenje koje ljudi imaju u mene", rekao je odbornik u Skupštini Novog Sada Miša Bačulov nakon što je pušten da se brani sa slobode.
Novo hapšenje zbog projektnog "muljanja" u Novom Sadu: Oštećeni budžeti za 15 miliona
07.11.2025.•
7
Zastupnik dva udruženja uhapšen je zbog sumnje da je nerealizovanjem projektnih aktivnosti oštetio budžete Novog Sada, AP Vojvodine i Republike Srbije za više od 15 miliona dinara.
SSP i LSV odgovoraju na tvrdnje o separatizmu: "Odvojiti Srbiju od lopovskih kandži"
07.11.2025.•
6
Na najave skupa pristalica Aleksandra Vučića u Novom Sadu, ali i ponovnih tvrdnji Miloša Vučevića o separatizmu u Vojvodini, reagovali su odbori Lige socijaldemokrata Vojvodine i Stranke slobode i pravde.
Reciklomati u Novom Sadu ne rade: Iz gradske uprave kažu da se rešavaju problemi
07.11.2025.•
12
Više uređaja za recikliranje na teritoriji Novog Sada nije u funkciji usled tehničkih problema, a iz Gradske uprave za zaštitu životne sredine navode da se radi na rešavanju problema.
Mega Vikend u Okovu - kompletan asortiman na popustu, samo ove subote i nedelje
07.11.2025.•
0
Ne propustite najveću akciju u godini, jer pogodnost važi samo 8. i 9. novembra.
Betanija: Rođene 22 bebe u jednom danu
07.11.2025.•
0
Dvadeset dve bebe rođene su u prethodna 24 sata u novosadskom porodilištu Betanija.
Umesto "Agrarije" u planu višespratnica: Plan na javnom uvidu
07.11.2025.•
35
Izmenama planske regulacije kompleksa Zemljoradničke zadruge "Agrarija" biće omogućena gradnja petospratnice umesto ovog objekta.
Vreme u Novom Sadu: Sve manje sunca, za vikend kiša
07.11.2025.•
0
Petak u Novom Sadu donosi promenljivo oblačno vreme.
Novi petak u gradu: Novosađani, evo šta vas očekuje
07.11.2025.•
0
Kraj radne nedelje u Novi Sad donosi promenljivo oblačno vreme, ali i poneki događaj za koji vredi izdvojiti vreme.
VIDEO Održan skup podrške Dijani Hrki u Novom Sadu: Dvoje privedeno zbog šaranja prostorija SNS-a
06.11.2025.•
10
Novosađani su se i večeras okupili u znak podrške Dijani Hrki, koja već peti dan u Beogradu štrajkuje glađu.
Roditelji učenika Jovine gimnazije traže razgovor sa ministrom prosvete
06.11.2025.•
9
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" dopisom su zatražili hitan prijem kod ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića zbog, kako su naveli, nagomilanih problema u toj školi.
"Ne znam ni kako prolazimo": Automobili se u Veterniku "sapliću" o ograde i kamenje
06.11.2025.•
17
Umesto rupa na putevima ili loše signalizacije, pojedinim meštanima Veternika smetaju - komšijske ograde.
JGSP "Novi Sad" izdvaja 3,5 miliona za radnike koji će prati autobuse
06.11.2025.•
11
Javno gradsko saobraćajno preduzeće raspisalo je tender za usluge pranja autobusa za šta izdvaja 3,5 miliona dinara bez PDV-a.
Novosadski pokret Bravo: BIA nam oborila dron
06.11.2025.•
10
Građanski pokret Bravo saopštila je da je policija oborila dron kojim su snimali skupove u Beogradu, u sredu uveče.
Bačulov pušten da se brani sa slobode
06.11.2025.•
3
Lider pokreta "Budi heroj", Miša Bačulov, pušten je da se brani sa slobode.
Veliko interesovanje italijanske publike za "Dobre vibracije"
06.11.2025.•
0
Balet Srpskog narodnog pozorišta uspešno je završio turneju po Italiji. Na scenama u Trstu, Basanu del Grapi i Bolonji, izveden je koreografski diptih "Dobre vibracije".
"Novi Sad se umiriti ne može": Novosađani i danas pozvani na skup podrške Dijani Hrki
06.11.2025.•
1
Zborovi građana Novog Sada pozvali su Novosađane da se i večeras okupe na skupu podrške Dijani Hrki, koja već peti dan u Beogradu štrajkuje glađu.
Pred Novosađanima tmuran i hladan vikend, moguća je kiša
06.11.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti nešto tmurniji i hladniji.
Sin prevoznika Jaćimovića: Policija nam oduzela sve autobuse u znak odmazde za podršku studentima
06.11.2025.•
4
Policijsko zadržavanje i poslednjeg, osmog autobusa predstavlja odmazdu zbog angažmana i pomoći studentima i građanima koji prethodnih godinu dana protestuju i traže odgovornost za pad nastrešnice.
Racionalizacijom do otpuštanja nepodobnih u pokrajinskoj administraciji
06.11.2025.•
25
Samostalna pokrajinska poslanica Gabriella Wissinger Milutinović govorila je na današnjoj konferenciji za medije o procesu sistematizacije i racionalizacije novih radnih mesta u Vladi Vojvodine.
Biometrijski nadzor i u Novom Sadu: Javne institucije pod mrežom kamera koje prepoznaju lice
06.11.2025.•
20
Kada se sledeći put budete vozili u jednom od 200 autobusa Javnog gradskog saobraćajnog preduzeća Novi Sad, setite se da kamere iznad vaših glava nisu samo običan video-nadzor.
Komentari 40
Annie Lennox
anonymous
Aurora
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar