
Advokat Marka Bosanca Bosketa: Novaković zloupotrebljava položaj, poziva na progon
Advokat Marka Bosanca Bosketa reagovao je zbog tvrdnji koje je u petak izneo poslanik Narodne stranke Borislav Novaković.

Foto: 021.rs
Novaković je tvrdnje izneo nakon što je tužilaštvo zatražilo da se dostave snimci sa događaja kod Mosta slobode, tokom protesta koji je održan 4. decembra 2021.
Odgovor koji je, u ime klijenta Marka Bosanca, uputio advokat Goran Karadarević prenosimo u celosti:
"Najpre ističem da gospodin Marko Bosanac nije javna ličnost. Iako je i ranije gospodin Borislav Novaković u više navrata javno iznosio neistine i pogrdne reči o njemu, on do sada nije reagovao upravo iz razloga što je porodičan čovek i uspešan privrednik kome ovi nastupi samo nanose štetu. Međutim sve ima svoj kraj, a ovde 'kap koja je prelila čašu' ogleda se u činjenici da ova vest, odnosno citati gospodina Borislava Novakovića, jesu ništa drugo nego nezakonit poziv na progon tamo gde mu nema mesta. Ono što je poseban problem jeste što je to progon koji vrši državni funkcioner zloupotrebljavajući svoj položaj predstavnika Parlamenta.
Prvo, neistinite su činjenice koje iznosi čovek koji je i narodni poslanik da je gospodin Marko Bosanac uživalac zaštite SNS, gospodina Miloša Vučevića i sl. Sve ovo što pokušava da učini gospodin Borislav Novaković, kako sa skupštinske govornice, zloupotrebljavajući poslaničku funkciju, tako i nastupima po raznim medijima nije ništa drugo nego njegov lični
progon gospodina Marka Bosanca, pa u nedostatku argumenata služi se 'starim dobrim' floskulama da država ne radi svoj posao. Naše tužilaštvo zatrpano je predmetima, a javni tužioci, za razliku od gospodina Borislava Novakovića, danoćno rade za zaradu koja je verovatno manja od njegove zarade. Da ne govorimo o njegovim zaradama iz minulog rada.
Sramotno je da neko koristi svoju državnu funkciju za obračun sa običnim građaninom. Vrlo dobro zna gospodin Borislav Novaković šta je krivična prijava, šta je pretpostavka nevinosti. Prema odredbama člana 73 Zakona o javnom informisanju u cilju zaštite ljudskog dostojanstva, kao i nezavisnosti, ugleda i nepristrasnosti suda ili drugog nadležnog organa, niko se u medijima ne sme označiti učiniocem kažnjivog dela, odnosno oglasiti krivim pre pravnosnažnosti odluke suda. Ovakvim istupima u kojima se državni organi nazivaju 'aljkavim' u postupanju i da navodno štite mog klijenta gospodin Borislav Novaković vrši nezakonit pritisak na državne organe koji itekako rade svoj posao.
Mora se znati, ukoliko neko podnosi krivičnu prijavu i prijavljuje krivično delo da uz tu krivičnu prijavu mora da priloži dokaze. On u tekstu sam navodi da je policija od podnosioca prijave zatražila video snimak događaja za koji navode da postoji. Za njegovu informaciju stvari tako inače funkcionišu. Ako tvrdite da postoji neki snimak i da ste ga videli, potrebno je to državnom organu i da dostavite. Pri tome mi ne govorimo o snimku kao takvom, već o zakonitom ili nezakonitom dokazu, a koji se ogleda u tom video snimku.
Na kraju ono što očekujemo je i da Narodna skupština ovde reaguje, jer je gospodin Borislav Novaković imao slična izlaganja i kao narodni poslanik za skupštinskom govornicom. Želim da istaknem da ćemo ovoga puta reagovati i adekvatnim postupcima zbog ovakvog ličnog progona od strane čoveka koji je državni funkcioner uz očekivanje da će država stati u zaštitu običnih građana. Što se tiče krivične prijave koja je podneta protiv njega gospodin Marko Bosanac će se kao i do sada uvek odazvati na svaki poziv državnih organa."
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Udruženje policije "Dr Arčibald Rajs": Da se provere navodi o policijskoj brutalnosti
19.08.2025.•
0
Strukovno udruženje policije "Dr Arčibald Rajs" pozvalo je MUP da se provere navodi o policijskom nasilju nad učesnicima protesta u više gradova Srbije 14. avgusta.
Pritvor zbog protestovanja u Novom Sadu: Kakve je odluke donosio Osnovni sud
19.08.2025.•
0
Sudije Osnovnog suda u Novom Sadu su u periodu od 15. do 18. avgusta odredili pritvor za osam osoba, dok su sedam pustili da se brane sa slobode.
FOTO, VIDEO: Kod blokiranog novosadskog suda priveden pokrajinski poslanik Radivoje Jovović
19.08.2025.•
50
Blokada novosadskog suda, na koju su pozvali studenti u blokadi novosadskih fakulteta, završava se u 15 časova.
Voda na četiri bunara u Sremskim Karlovcima neispravna
19.08.2025.•
1
Voda na četiri bunara na teritoriji Opštine Sremski Karlovci zdravstveno je neispravna, ustanovio je Institut za javno zdravlje Vojvodine.
FOTO, VIDEO: Pogledajte dokle se stiglo sa radovima na Kulturnoj stanici na Novom naselju
19.08.2025.•
4
Izgradnja nove kulturne stanice u Novom Sadu, koja će se nalaziti na uglu Bate Brkića i Seljačkih buna, počela je prošle godine, a uveliko se vidi betonska konstrukcija.
Policijsko zadržavanje za Jovovića i Čeleketić: Uhapšeni zbog sprečavanja tužioca da uđe u sud u Novom Sadu
19.08.2025.•
3
Pokrajinskom poslaniku Pokreta slobodnih građana (PSG) Radivoju Jovoviću i aktivistkinji Isidori Čeleketić određeno je policijsko zadržavanje od 48 sati.
Golman Vojvodine na Piksijevom širem spisku
19.08.2025.•
1
Golman Vojvodine Dragan Rosić našao se na širem spisku igrača na koje potencijalno računa selektor fudbalske reprezentacije Dragan Stojković Piksi.
PSG o hapšenjima njihovih članova u Novom Sadu: "Represija potvrđuje da je režim izgubio legitimitet"
19.08.2025.•
3
Pokret slobodnih građana najoštrije osuđuje hapšenje članice Odbora mladih PSG Teodore Berak i predsednika novosadskog odbora PSG i poslanika u Skupštini Vojvodine Radivoja Jovovića.
Ministarstvo pravde: Nasilnici nezakonito blokiraju novosadski sud - to je čist terorizam
19.08.2025.•
26
Ministarstvo pravde najoštrije je osudilo "protivzakoniti čin nasilnika koji od jutros blokiraju ulaze u zgradu suda u Novom Sadu, pokušavajući da spreče redovan rad pravosudnih organa".
Krstonošić: Uhapsiti i one koji su napali građane ispred prostorija SNS u Novom Sadu
19.08.2025.•
2
Predsednik novosadskog odbora DS Veljko Krstonošić pozvao je policiju i tužilaštvo da uhapse i ljude koji su prošle srede napali građane ispred prostorija SNS u Stražilovskoj ulici i na Bulevaru oslobođenja.
Za jedan dan u Novom Sadu rođena 21 beba
19.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Advokat: Brnabić bi zbog izjave da je nadstrešnica pala zbog diverzije mogla da dobije pet godina zatvora
19.08.2025.•
29
Advokat Nikola Lakić izjavio je da je predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić počinila krivično delo "izazivanje panike i nereda" za šta je zaprećena kazna do pet godina zatvora.
Novosađani, pred vama topao i promenljivo oblačan dan
19.08.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo oblačno i toplo.
Novosađani, spremite se za utorak: Skupovi, isključenja i promenljivo vreme
18.08.2025.•
0
U Novom Sadu će utorak biti promenljivo oblačan i topao, a spremite se i za isključenja struje kao i skup ispred zgrade suda.
Studenti povodom blokade suda u Novom Sadu: "Pravda za uhapšene - sloboda za sve"
18.08.2025.•
3
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, oglasili su se saopštenjem povodom blokade suda koju su najavili za utorak, 19. avgusta, od 6 časova ujutru.
Milivojević (DS): Više javno tužilaštvo u Novom Sadu odmah da sasluša Anu Brnabić
18.08.2025.•
9
Predsednik Demokratske stranke Srđan Milivojević pozvao je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu da sasluša predsednicu Skupštine Srbije Anu Brnabić povodom njene izjave da je pad nadstrešnice "posledica diverzije".
Evropski poslanici Irena Joveva i Helmut Brandštater nominovali srpske studente za nagradu Saharov
18.08.2025.•
11
Poslanici Evropskog parlamenta Irena Joveva i Helmut Brandšteter predložili su srpske studente u blokadi koji predvode građanske proteste za nagradu "Saharov" - za slobodu mišljenja.
Zaštitnik građana danas razgovara sa osumnjičenima za napad na Kobre
18.08.2025.•
2
Zaštitnik građana Zoran Pašalić posetio je u Okružnom zatvoru u Novom Sadu građane koji su uhapšeni tokom protesta u Novom Sadu i Odžacima, a najavljeno je da će danas razgovarati sa osumnjičenima za napad na Kobre.
Akademski plenum: Brnabić da dokaže tvrdnje o diverziji ili da joj se odredi pritvor
18.08.2025.•
17
Akademski plenum osuđuje današnje izjave predsednice Narodne skupštine Srbije Ane Brnabić, kojima je tragediju na novosadskoj železničkoj stanici označila kao "planiranu diverziju".
Kreni-promeni: Pripadnicima "Kobri" nije bio ugrožen život, kvalifikacija krivičnog dela sramna
18.08.2025.•
16
Novosadski odbor Pokreta Kreni-promeni ocenio je da je sramna kvalifikacija sukoba sa pripadnicima jedinice "Kobre" u Novom Sadu kao pokušaja teškog ubistva.
Komentari 8
Toma
A3
Teodosije III
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar