Novosađani nezadovoljni novim redom vožnje: Neka gradski funkcioneri dolaze na posao busom
U anketi portala 021.rs većina učesnika navelo je da je nezadovoljno novim redom vožnje Gradskog saobraćajnog preduzeća "Novi Sad".
Foto: 021.rs
Prikupljena su 3.632 glasa.
Od toga je 2.444 glasova (67,29 odsto) otišlo na odgovor kojim građani izražavaju nezadovoljstvo novim redom vožnje, dok je odgovor kojim se iskazuje zadovoljstvo manjim brojem polazaka autobusa dobio 1.188 glasova (32,7 odsto).
GSP je od 1. aprila počeo da primenjuje prolećni red vožnje, a analiza portala 021.rs ukazala je na to da se zapravo ukida veliki broj polazaka na gradskim linijama, što je dovelo i do zahteva da se odluka preduzeća povuče.
U tekstu u kojem smo pozvali građane da glasaju u anketi, pružili smo im mogućnost i da daju svoje mišljenje o redu vožnje.
Ovo su neki od komentara:
"Hoćete da vam svaki dan šaljemo pomoć preko SMS?! Nema problema, okačite bilborde po gradu za broj, ali manite se onda radničkih igara po Grčkoj, reprezentacije, kolike su režije, kumovski tenderi. To vaša studija nije gledala, a mi nismo sisali vesla. Znam samo da tri puta nedeljno idem Adice - Petrovaradin i nazad, zbog teško bolesnih roditelja, i plačem u povratku zato što pored maltretiranja izgubim četiri sata. A vi, direktori, menadžeri, gradonačelnici i mu...e sa službenim vozilima i šoferima pljujete po narodu i mojim roditeljima koji su ovaj GSP izgradili. Moj otad je dao preko 140 puta za vas. Žalosno, šta reći."
"Ja sam zadovoljan, manje buke u gradu, a i gledati tu količinu raspadnutih autobusa je manje deprimirajuće. Idite peške ili bajsom, višestruko isplativo!"
"Osmica je i dosad u špicu bila puno i to zglobni autobus, a sad ako uspem da uđem kad krenem kuć s posla kao da sam dobila na lutriji."
"Prevoz je takav koliko ga građani plaćaju. A cena od 65 dinara ne pokriva ni troškove goriva, a kamoli šta drugo... Plus godišnje penzionerske karte od 2000 dinara. Sviđalo se to nam aili ne, ovako kako je sad izgleda jeftin gradski prevoz... Ko želi bolje, nek zove taksi..."
"Tražim od svih gradskih funkcionera da u znak solidarnosti sa građanima ovog grada dolaze i odlaze na i sa posla gradskim prevozom narednih mesec dana."
"Da li se narod buni? Ako je odgovor 'ne', a to jeste odgovor, onda je narod prezadovoljan. Ja bih to još proredio. I te retke buseve bih ugasio, pa da se putnici guraju, jer je tako više ekološki. Inače vozim bajs, ali kada vidim ovih dana te presrećne sardine po autobusima, prosto mi dođe da batalim bajs i uskočim u bus i ja."
"Neku večer, oko 19h sam čekao dvojku kod Doma zdravlja na Novom naselju pola sata. Iako sam znao da je 'raacionalni' red vožnje na snazi, opet sam se dobro načekao, pre izlaska iz kuće pogledao sam termin polaska na sajtu i bio pet minuta ranije na stanici, ali autobus nije naišao, a tenzija je rasla. Neke devojke su pitale vozača devetke je l' ide uopšte dvojka još, on je rekao - trebalo bi da ide. Došlo mi je bilo da se vratim kući, nakon teškog otpadanja na onoj kiši, autobus je ipak naišao, pun, jedva sam ušao."
Tekst je nastao u okviru projekta "Građani (da se) pitaju" koji je podržala "Slavko Ćuruvija fondacija" u okviru granta "Mediji po meri građana".
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Većina ljudi ide kod lekara prekasno: Ovi pregledi mogu sprečiti ozbiljne komplikacije
22.06.2026.•
0
Umor, nedostatak vremena i odlaganje odlaska lekaru često maskiraju ozbiljne zdravstvene probleme.
Novosađani pozvani da daju krv: Naglasak na negativnom Rh faktoru i A pozitivnoj
22.06.2026.•
0
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine poziva davaoce svih krvnih grupa sa negativnim Rh faktorom i davaoci A pozitivne krvne grupe da daju krv.
EFJ: Dinko Gruhonjić više nije bezbedan u Srbiji, za to odgovoran režim
22.06.2026.•
1
Evropska federacija novinara (EFJ) pridružila se svojoj članici, Nezavisnom društvu novinara Vojvodine (NDNV), u najoštrijoj osudi vandalizovanja automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića.
Vikend doneo sjajne vesti: U Novom Sadu rođene 33 bebe, među njima i blizanci
22.06.2026.•
1
U Novom Sadu su proteklog vikenda rođene 33 bebe.
I danas u Novom Sadu veoma toplo, mogući pljuskovi sa grmljavinom
22.06.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti minimalno svežije i očekuje se pljuskovi sa grmljavinom.
NDNV o razbijanju automobila sina Dinka Gruhonjića: On više nije bezbedan u Srbiji
21.06.2026.•
7
Nezavisno društvo novinara Vojvodine osudilo je u saopštenju razbijanje automobila Davida Gruhonjića, sina Dinka Gruhonjića, profesora Univerziteta u Novom Sadu i programskog direktora NDNV-a.
Sinu Dinka Gruhonjića razlupan automobil na Limanu
21.06.2026.•
16
Automobil sina novinara i univerzitetskog profesora Dinka Gruhonjića Davidu Gruhonjiću polupan je i teško oštećen na parkingu na Limanu.
Sutra u Novom Sadu mogući pljuskovi, temperatura sledeće nedelje opet i do 35 stepeni
21.06.2026.•
0
Ponedeljak će u Novom Sadu biti minimalno svežiji i očekuju se pljuskovi sa grmljavinom.
Vučić: U Novom Sadu juče bio omanji skup ljudi koji žive u svom balonu i maštaju da će se pitati nešto
21.06.2026.•
62
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je za u Novom Sadu da je policija preterala u proceni.
Do sutra izmenjen saobraćaj u delu Novog naselja zbog manifestacije "Korzo"
21.06.2026.•
2
Režim saobraćaja izmenjen je od subote, 20. juna do ponedeljka, 22. juna u delu Novog naselja zbog održavanja manifestacije "Korzo".
Pred Novosađanima vreo dan uz 35 stepeni, uveče mogući pljuskovi
21.06.2026.•
1
Pred Novosađanima je pretežno sunčan i veoma toap dan, dok su kasno popodne mogući kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.
MUP: Na skupu u Novom Sadu oko 7.800 osoba
20.06.2026.•
24
U Novom Sadu na studentskom skupu se okuplio, prema procenama policije "najviše oko 7.800 osoba".
Šta je poručeno na studentskom skupu u Novom Sadu: Od izbora do policije
20.06.2026.•
16
Završen je skup na turbo kružnom toku na koji su pozvali studenti u blokadi, a ključne poruke su bile vezane za položaj novinara u Srbiji, policijsku torturu i njenu reformu i birački spisak.
Na prijemnom ispitu u Jovinoj gimnaziji upola manje učenika nego pre dve godine
20.06.2026.•
13
Prijemni za upis u 7. razred osnovne škole pri Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" u Novom Sadu, koji pohađaju učenici sa posebnim sposobnostima za matematiku, polagalo je samo 36 učenika.
VIDEO Studentski skup u Novom Sadu: "Borba do slobode"
20.06.2026.•
36
Studentski skup u Novom Sadu održan je na turbo kružnom toku, na raskrsnici Fruškogorske i Bulevara cara Lazara. Glavne poruke odnosile su se na izbore, policiju i medije.
Preminuo novosadski fotoreporter Dragan Gojić
20.06.2026.•
18
Fotoreporter iz Novog Sada Dragan Gojić preminuo je u 65. godini.
VIDEO: Štandovi pred početak studentskog skupa u Novom Sadu na više lokacija
20.06.2026.•
3
Štandovi Zborova građana i radne jedinice Student u svakom selu postavljeni su u Limanskom parku, pred početak skupa na koji su pozvali studenti.
Sutra 35 stepeni, uveče mogući pljuskovi
20.06.2026.•
2
Sutra pretežno sunčano i veoma toplo, dok su kasno popodne mogući kratkotrajni pljuskovi sa grmljavinom.
FOTO: Prilazi turbo kružnom toku zatvoreni pred protest studenata
20.06.2026.•
9
Prilazi turbo kružnom toku su zatvoreni pred današnji skup, na koji su pozvali studenti.
U Limanskom parku danas prikupljanje primedbi na projekat "Novi Sad na vodi"
20.06.2026.•
23
Zborovi građana pozvali su Novosađane i Novosađanke da u subotu, 20. juna, potpišu primedbe na projekat "Novi Sad na vodi".
Lepa vest stiže iz Betanije: Za jedan dan rođeno 13 beba, bliznakinje među njima
20.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 13 beba.
Komentari 45
Novak
Novosadski proređeni javni prevoz, svi natpisi na ĆIRILICI!
Glavni grad ove države je Novi Sad, njemu je nametnuta ćirilica, ovde je cilj da sve nestane što je bilo bogatstvo mulitikulturalnosti, a sada smo "filijale", dahija sa juga.
Zato neka cene lete u nebo, ništa se ne pitamo u Vojvodini, a novosadski naglasak i ne postoji.
Zato, dole rajo, tamo odakle ste došli, a političari samo oni iz Vojvodine. Za početak. Posle ćemo videti za Dunav i granicu.
Petar
Kod kuće sam do 20h, opusteno.. jedan bus u sat vremena
Ako
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar