"Opsadno stanje" u Novom Sadu zbog poseta zvaničnika: Brnabić, ministri, ambasadori...
Ukoliko ste od jutros u saobraćaju naišli na vozila pod rotacijom, eventualne zatvorene ulice, treba da znate da su razlog tome posete visokih zvaničnika raznim institucijama u Novom Sadu.
Foto: 021.rs
Novi Sad danas posećuju, između ostalog, premijerka Ana Brnabić, ministar prosvete Branko Ružić, ministarka za poljoprivredu Jelena Tanasković, minsitarka kulture Maja Gojković, ambasador Ukrajine Volodimir Tolkač, komesarka Evropske unije za inovacije, istraživanje, kulturu, obrazovanje i mlade Marija Gabriel...
Svakako najveće obezbeđenje je prisutno kod Kampusa u Novom Sadu, gde premijerka Srbije Ana Brnabić i vojvođanski premijer Igor Mirović prisustvuju otvaranju nove zgrade Instituta "Biosens".
Kako javlja reporter 021.rs sa lica mesta, zbog dolaska Ane Brnabić u Novi Sad angažovano je jako obezbeđenje.
Usled poseta zvaničnika obratila nam se sugrađanka koja je jutros pratila dete u SOŠO "Milan Petrović". Ovu obrazovnu ustanovu jutros su posetili ministar Branko Ružić, zajedno sa komesarkom EU Marijom Gabriel.
Po rečima Novosađanke, nije imala gde da parkira jer su mesta rezervisana za vozila koja voze ili u kojima se voze osobe sa invaliditetom, zauzela "skupa vozila sa žutim tablicama pod pratnjom policije, bez nalepnice".
"Molim da mi se pojasni ko još osim automobila koji imaju nalepnicu za osobe sa invaliditetom smeju da parkiraju na parking mesta rezervisana za njih. Jutros nisam imala gde da parkiram, jer su na mestima bili posetioci. Kaže portir, 'došao je ministar prosvete i još neki članovi Evropske unije'. Na moje pitanje da li je neko od njih osoba sa posebnim potrebama, nije znao da mi odgovori", rekla je ova Novosađanka za 021.rs, koja nam je i dostavila snimak na kom se vidi više vozila parkiranih na mesta za osobe sa invaliditetom.
Međutim, to nije sve od današnjih poseta Novom Sadu.
Kratkotrajnih pometnji u saobraćaju moglo je da bude i zbog sastanka ambasadora Ukrajine Volodimira Tolkača sa gradonačelnikom Novog Sada Milanom Đurićem.
U rodnom gradu je bila i bivša gradonačelnica, sadašnja ministarka kulture Maja Gojković. Ona je danas obišla Galeriju Matice srpske.
Još jedna ministarka boravila je Novom Sadu. U pitanju je ministarka za poljoprivredu, šumarstvo i vodoprivredu Jelena Tanasković, koja je nešto pre podneva posetila "Vode Vojvodine".
Takođe, direktor Novosadskog sajma Slobodan Cvetković ugostio je danas ambasadore Italije, Rumunije i Kipra. On je održao niz sastanaka sa predstavnicima diplomatskog kora, koji su u Novi Sad došli kako bi prisustvovali ovaranju
nove zgrade Biosens instituta.
Eventualna saobraćajna "pometnja" u Novom Sadu, uz rotaciona svetla blindiranih automobila, trebalo bi da se raščisti u narednim satima, imajući u vidu da je većina poseta završena.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Organizatori Egzita: Festival je suštinski zabranjen u Srbiji zbog podrške studentima
09.07.2026.•
0
Organizatori muzičkog festivala Egzit ocenili su danas da je ta manifestacija "suštinski zabranjena" u Srbiji zbog podrške koju su pružili studentima.
Da li je autobus neispravan, ako ne radi klima: Evo koliko vozila JGSP-a u Novom Sadu ima klimatizaciju
09.07.2026.•
12
Sa sve učestalijim toplotnim talasima, od kojih je prethodni podigao temperaturu u našem gradu do 40 stepeni, sve su ozbiljnija upozorenja da se takvo vreme izbegava.
FOTO Opada vodostaj Dunava kod Novog Sada: Peščani sprudovi ponovo vidljivi
09.07.2026.•
2
Nizak vodostaj Dunava kod Novog Sada izazvao je pojavu rečnih sprudova, a povlačenje vode najprimetnije je na obali kod Oficirca i na Štrandu.
Sutra oblačnije i toplije, sledeće nedelje ponovo tropske temperature
09.07.2026.•
2
Petak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačan i topao.
Prekinuta sednica proširenog Senata o Mihiću: Opet predloženo tajno glasanje
09.07.2026.•
12
U zgradi Rektorata Univerziteta u Novom Sadu prekinuta je sednica proširenog Senata nakon što je predloženo da glasanje bude tajno.
Bazeni na Spensu, Sajmištu i u Futogu u petak će raditi redovno
09.07.2026.•
1
Uprava Spensa je odlučila da će u petak, 10. jula sva tri bazena kojima ovo preduzeće upravlja (na Spensu, na Sajmištu i u Futogu) raditi redovno.
VIDEO Patrika Drida izviždali okupljeni ispred Rektorata na skupu podrške Vladimiru Mihiću
09.07.2026.•
4
Održava se skup podrške profesoru Filozofskog fakulteta Vladimiru Mihiću ispred zgrade Rektorata u kojoj prošireni Senat Univerziteta odlučuje o njegovoj primedbi na odluku da ne bude reizabran u zvanje.
Počela izgradnja "NS bajk" stanice na Novom naselju
09.07.2026.•
4
Počela je izgradnja "NS bajk" stanice na uglu Bulevara vojvode Stepe i Bulevara Slobodana Jovanovića na Novom naselju.
U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba
09.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Prošireni Senat Univerziteta u Novom Sadu danas odlučuje o prigovoru profesora Mihića
09.07.2026.•
5
Šest članova imenovano je na današnjoj sednici Saveta Univerziteta u Novom Sadu za sednicu proširenog Senata koja će se održati u četvrtak, 9. jula, a na kojoj će se odlučivati o primedbi profesora Vladimira Mihića.
Parking u Ulici Augusta Cesarca biće zatvoren do ponedeljka zbog radova
09.07.2026.•
0
Parking u Ulici Augusta Cesarca biće zatvoren od četvrtka, 9. jula.
Dolazi četvrtak: Novosađani opet sunčano vreme, ali i dalje prijatno
08.07.2026.•
0
Ponovo se nastavljaju sunčani i topli dani u glavnom gradu Vojvodine.
Student prvostepeno oslobođen optužbe da je napao Patrika Drida
08.07.2026.•
1
Viši sud u Novom Sadu prvostepeno je oslobodio studenta optuženog da je tokom prošlogodišnje blokade Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja napao dekana ove ustanove Patrika Drida.
Priprema kadrova za buduću nuklearku: Najavljeno pokretanje master programa za nuklearne inženjere
08.07.2026.•
10
Memorandum koji su potpisali Institut za nuklearne nauke "Vinča" i Fakultet tehničkih nauka u Novom Sadu otvorio je prostor za pokretanje master programa na kom će se školovati budući nuklearni inženjeri.
Od sutra ponovo sunčano u Novom Sadu
08.07.2026.•
0
Od četvrtka se nastavljaju sunčani i topli dani u Novom Sadu.
Nastavljeno suđenje "porše ekipi" za napad kod Futoške pijace
08.07.2026.•
20
Suđenje "porše ekipi", koja se tereti za napad kod Futoške pijace tokom akcije "Zastani, Srbijo" u decembru 2024. godine, nastavljeno je pred Višim sudom u Novom Sadu, nakon višestrukih odlaganja.
Još jedna presuda u korist člana porodice jedne od žrtava pada nadstrešnice u Novom Sadu
08.07.2026.•
8
Viši sud doneo je još jednu presudu u korist člana porodice jedne od žrtava pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
ANKETA: Novosađani, da li se češće vozite autobusom JGSP-a u kom klima radi ili ne?
08.07.2026.•
32
Prethodne nedelje temperatura je prešla 40 stepeni. I doktori i RHMZ preporučuju da se one izbegavaju što je više moguće, međutim koliko je to izvodljivo u javnom prevozu?
U Novom Sadu za jedan dan rođene 23 bebe, među njima i blizanci
08.07.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
Pred Novosađanima malo prijatniji dan, moguća je slabija kiša
08.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti malo manje toplo i moguća je slabija kiša.
Komentari 50
Joja
Goran
Proleter
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar