Plan za sprečavanje porodičnog nasilja u Novom Sadu - uskoro javna prezentacija
Grad je objavio poziv građanima za učešće u javnoj raspravi o Nacrtu lokalnog akcionog plana za sprečavanje i borbu protiv nasilja nad ženama i nasilja u porodici.
Analiza stanja u oblasti rodne ravnopravnosti i sprečavanja i borbe protiv rodno zasnovanog nasilja nad ženama i nasilja u porodici pokazuje da postoje prostori za unapređenje postupanja u ovoj oblasti, navodi se u Nacrtu.
"Grad je čvrsto rešen da se posveti ovim izazovima i da podstiče poboljšanje položaja žena i doprinosi sprečavanju i borbi protiv rodno zasnovanog nasilja", dodaje se.
Nacrtom se definišu prioriteti u sprečavanju rodno-zasnovanog nasilja, koji uključuju unapređenje insititucionalnog okvira i procedura, unapređenje multisektorske saradnje, efikasnije postupanje institucija, razvoj specijalizovanih usluga podrške žrtvama, unapređenje kvaliteta života žrtava i informisanje opšte javnosti o problemu nasilja nad ženama i u porodici.
Definisani su i posebni ciljevi: unapređena efikasnost delovanja i saradnje organa, ustanova i organizacija civilnog društva, kao i opštih i specijalizovanih usluga za žrtve, te bezbednost svih građana i građanki.
Zainteresovani građani i predstavnici udruženja mogu da učestvuju u raspravi do 27. aprila, tako što će predloge i primedbe poslati Gradskoj upravi za opšte poslove ili na mejl nada.padejski@gmail.com.
Planira se i održavanje javne prezentacije čiji datum još uvek nije objavljen.
Nacrt plana i ostale detalje možete pronaći OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Sutra u Novom Sadu najviše 19 stepeni i mogući su pljuskovi
10.06.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti znatno svežiji, a očekuju se i pljuskovi sa grmljavinom.
Mićin: Novi Sad treba da bude moderan evropski "smart city"
10.06.2026.•
23
Novi Sad zaslužuje da bude moderan evropski "smart city".
Danas novi protest roditelja đaka Jovine gimnazije: Planirane šetnje, govori i nastup hora
10.06.2026.•
0
Roditelji učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" danas, 10. juna organizuju protest "Poslednji čas za spas Jovine" ispred Srpskog narodnog pozorišta.
Parking ispod prozora, a stanarska karta ne vredi: Čudan slučaj stanara Bulevara oslobođenja
10.06.2026.•
16
Novosađani koji žive u zgradi na Bulevaru oslobođenja 94 sa svojim povlašćenim stanarskim kartama mogu da parkiraju svuda u komšiluku, ali ne i iza zgrade u kojoj žive.
Još danas vrelo u Novom Sadu, večeras stiže osveženje
10.06.2026.•
0
Još danas će u Novom Sadu biti veoma toplo, a onda sledi nekoliko osetno svežijih dana.
Sreda u Novom Sadu: Topao dan, koncerti, radionice i večernje nevreme
09.06.2026.•
0
Početak juna u Novom Sadu je do sada topao, ali meteorolozi najavljuju zahlađenje u narednim danima.
VIDEO Povezivanje generacija u Kampusu: Novosađani prikupljali pomoć za studente i njihove medije
09.06.2026.•
4
Novosađani su se danas okupili kod fontane u kampusu Univerziteta u Novom Sadu na donatorskoj akciji "Po)vezivanje generacija".
Filozofski u Nišu: Slučaj profesora Mihića ozbiljan presedan sa dalekosežnim posledicama
09.06.2026.•
1
Deo zaposlenih Filozofskog fakulteta u Nišu saopštio je danas da odluka Senata Univerziteta u Novom Sadu da ne podrži reizbor profesora Vladimira Mihića u zvanje vanrednog profesora, predstavlja "ozbiljan presedan".
Direktor Jovine na Informeru: Čitavo ovo vreme imamo pomoć Vučića
09.06.2026.•
40
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković gostovao je na prorežimskoj televiziji Informer. Dok je on govorio, Informer je lažno predstavljao snimak iz Sremskih Karlovaca kao scenu linča direktora.
VIDEO Štrajk kod Filozofskog: Profesori gube posao zbog razloga koji nemaju veze sa akademskim kriterijumima
09.06.2026.•
11
Nezavisni sindikat Filozofskog fakulteta u Novom Sadu organizovao je jednočasovni štrajk ispred zgrade fakulteta u znak podrške Vladimiru Mihiću koji nije izabran u zvanje profesora na sednici Senata Univerziteta.
Buduća toplana na Mišeluku će koristiti vodu iz geotermalnih izvora: Prvi korisnici biće priključeni od 2027.
09.06.2026.•
9
Novi Sad će na Mišeluku izgraditi toplanu 4. generacije od 30 megavata, koja će po završetku celokupnog projekta obezbeđivati grejanje stambenih i poslovnih objekata na Mišeluku 3 i 4.
Još sutra vrelo u Novom Sadu, a onda stiže osveženje
09.06.2026.•
0
Još u sredu će u Novom Sadu biti veoma toplo, a onda sledi nekoliko osetno svežijih dana.
Novosadska Šok ZaDruga: Ulazimo u period prelaza, suspenzije i neizvesnosti
09.06.2026.•
0
Kolektiv Šok ZaDruga ulazi u ciklus Bardo - period prelaza, suspenzije i neizvesnosti koji će trajati narednih 49 nedelja.
Medijska kuća 021 obeležava 29 godina postojanja
09.06.2026.•
20
Radiodifuzno preduzeće 021 slavi 29 godina postojanja.
Energija sa staze nastavlja da živi i posle cilja: Schneider Electric povezuje sport, energiju i odgovornost
09.06.2026.•
0
Schneider Electric Serbia Business Run & Walk trka održava se i ove godine u nekoliko gradova u Srbiji.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 15 beba
09.06.2026.•
2
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 15 beba.
Štrajk upozorenja na Filozofskom fakultetu: Sindikat traži da Senat ponovo glasa za reizbor Vladimira Mihića
09.06.2026.•
19
Izvršni odbor Nezavisnog sindikata Filozofskog fakulteta u Novom Sadu održaće štrajk upozorenja u utorak, od 12 časova, ispred zgrade fakulteta.
Velika akcija danas u Kampusu: Prikupljanje donacija za studentske medije
09.06.2026.•
0
Donatorska akcija "(Po)vezivanje generacija" namenjena za pomoć studentima, održaće se u utorak, 9. juna kod fontane između FTN-a i Pravnog, u kampusu Univerziteta u Novom Sadu, od 17 do 20 sati.
Počinje sezona kupanja na otvorenom bazenu Spensa
09.06.2026.•
1
Nova sezona kupanja na otvorenom bazenu Spensa počinje u utorak, 9. juna.
Utorak pred Novosađanima: Šta vas očekuje?
08.06.2026.•
0
Ušli smo u još jednu radnu nedelju a Novosađane očekuje mnogo kulturnih događaja i veoma toplo vreme.
Komentari 1
Pićuka
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar