U Novom Sadu je danas, 24. juna, održan protest "Srbija protiv nasilja".
Foto: 021.rs
Na protestu se okupilo više hiljada Novosađana.
Okupljanje je počelo u 18h na Pozorišnom trgu.
Prethodno su se u 17h u kampusu Univerziteta u Novom Sadu okupili studenti, koji su se u 18h pridružili ostalim građanima u centru Novog Sada.
Okupljene je prvo pozdravio aktivista Petar Holik, nakon čega im se obratio profesor Fakulteta političkih nauka Čedomir Čupić.
Nakon toga, krenulo se u šetnju Jevrejskom ulicom, pa Bulevarom oslobođenja, do Mosta slobode, gde je blokirana prilazna raskrsnica.
Blokada je trajala oko dva sata, nakon čega su se okupljeni razišli.
Protest je, uglavnom, prošao bez incidenata, osim što su u dva navrata automobili pokušali da prođu kroz masu i što je pred kraj protesta došlo do koškanja među pojedincima u organizaciji.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Finalna blokada raskrsnice u Novom Sadu u organizaciji Zborova građana i dalje traje, a nakon govora i mužičkog programa, Zborovi su izglasali da blokiraju Skupštinu grada, gde se već nalaze traktori.
Osnovni sud usvojio je privremenu meru kojom se Centru za društvenu stabilnost zabranjuje da u filmovima i video zapisima upotrebljava navode kojima se vređa dostojanstvo novinara Junajted medija.
Građani okupljeni u Zboru "Narodni heroji" smatraju da je sramno ignorisanje stotina njihovih pritužbi na kršenje ustavnih prava od strane zaštitnika građana.
Peticija zajednice "Zahtevi inženjera" u kojoj više od 3.000 inženjera zahteva da se pritvoreni inženjeri u slučaju pada nadstrešnice brane sa slobode, ostala je bez odgovora.
Veći broj vatrogasnih ekipa gasi požar u ulici Omladinskog pokreta, krov zgrade se seče, a na mestu požara trenutno nije primećeno vozilo Hitne pomoći.
Dok "Parking servis" pliva u profitu, "SPENS", GSP i "Urbanizam" beleže milionske gubitke, otkriva izveštaj o poslovanju javnih i javno-komunalnih preduzeća Grada Novog Sada za prvi kvartal 2025.
Akademski plenum ocenio je da najava kontramitinga SNS-a, na Vidovdan u Beogradu, predstavlja "pokušaj izazivanja sukoba sa nesagledivim posledicama" i pozvao je Vučića da odustane od tog skupa.
Saobraćaj na pruzi do Subotice mogao bi da bude uspostavljen do kraja avgusta, najavio je Aleksandar Vučić. To je još jedna u nizu najava predsednika države u vezi sa brzom prugom.
Komentari 23
Stevan..
Saša
Ja
E zato smo tu gde smo, uvek bili kese dragi moji Novosadjani...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar