Tačno je godinu dana kako su radnici nepoznate privatne firme u krugu Srpskog narodnog pozorišta u suve mladice ubacivali zelene grančice, a kako osušeno zelenilo ne bi dočekalo predsednika.
Povod je bio obeležavanje godišnjice "Oluje", koje je bilo organizovano u Novom Sadu, u društvu visokih državnih funkcionera.
Ekipa 021.rs na terenu je zatekla veštački ozelenjene mladice - osušene, ali ulepšane ubačenim granama kako pravo stanje ne bi bilo vidljivo.
U pitanju je lokacija kroz koju bi, tokom dolaska, prošao predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Za naš portal tog dana je potvrđeno da ubacivanje granja nije radila ekipa "Gradskog zelenila". To su bili, rekli su prolaznici, radnici u neobeleženim zelenim odelima.
Osim ovog brzinskog ozelenjavanja, zbog dolaska Vučića prekrečene su i fasade s grafitima. Tako je nestao i grafit "Novosadski korpuse, stidi se".
Pravi li neko spisak svih apsurda, afera i drugih kretenizama ove garniture? Da se nikad ne zaboravi i jednog dana sve naplati, svaka teza obmana, zaluđivanja naroda, pljački i kriminala
Заиста је смешно-тужно,незнам које од ова два појма више,али морам рећи млађима и подсетити старије да кад год су овом државом дефиловале важне личности,затвори и притвори су били препуни пар дана док непрође главни баја у држави па и,,заслужни другови,, јбг.тако је одувек у Србији!Живела СРБИЈА!!!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Ministar prosvete Dejan Vuk Stanković izjavio je da bi rešenje za gimnaziju "Jovan Jovanović Zmaj" možda bilo da se ona vrati Srpskoj pravoslavnoj crkvi, koja ju je osnovala.
Gradska uprava za saobraćaj i puteve raspisala je javnu nabavku za izradu studije saobraćajno-tehničkih uslova, kriterijuma i preporuka za uređenje i unapređenje taksi stajališta u Novom Sadu.
Na današnjoj sednici Saveta za kulturu i informisanje Skupštine Novog Sada odlučeno je da će se tražiti mišljenje JP "Urbanizma" o spomeniku pod nazivom "Majka Makedonija".
Predsednik SNS i savetnik predsednika Republike zadužen za regionalna pitanja Miloš Vučević krenuo je sa grupom motociklista iz Novog Sada u Republiku Srpsku.
Tradicionalna akcija Humanitarni ponedeljak na Štrandu biće održana u ponedeljak, 3. avgusta, a prikupljena sredstva namenjena su Novosađanki Jasini Hasani.
Roditelji učenika Jovine gimnazije upozorili su da je istekao zakonski rok za raspisivanje konkursa za direktora te škole i od ministra prosvete zatražili odgovor na pitanje da li je i kada konkurs raspisan.
Aktivistička grupa "Žene za promene" organizovaće u ponedeljak, 3. avgusta protest na Trgu slobode zbog tri femicida počinjena u Srbiji u poslednjih deset dana.
Centar za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA) povodom 21 meseca od pada nadstrešnice u Novom Sadu podsetio je na nalaze svog istraživanja o stavu ljudi o uzroku tog pada.
Komentari 12
mrva
Дуле
Зоран
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar