Sindikat vatrogasaca traži od MUP-a izjednačavanje plate sa policajcima: Ispravka nepravde iz 2019.
Sindikat vatrogasaca Srbije je u utorak, 12. septembra, Ministarstvu unutrašnjih poslova (MUP) uputio zahtev za izjednačavanje plata sa platama policajaca.
Foto: 021.rs
Kako navode na svojoj Fejsbuk stranici, ovo pitanje je veoma bitno za sve vatrogasce-spasioce s obzirom na važnost i rizike koje oba zanimanja nose.
U dopisu koji su poslali ministru Bratislavu Gašiću navode da je pitanje izjednačavanja plata ključno kako bi vatrogasci dobili "zasluženo priznanje i motivaciju".
"Kako je najavljeno povećanje plata u MUP-u, predlažemo da se planirana sredstva uvećaju kako bi se iskoristila prilika da se ispravi nepravda naneta vatrogascima tokom 2019. godine", navodi Sindikat.
Ističu kako vatrogasci-spasioci čine oko 10 odsto svih radnika u ovom ministarstvu, a razliku između plata u poređenju sa policajcima je takođe oko 10 odsto.
"Predlažemo da se planirana sredstva za povećanje plata svih radnika u MUP-u uvećaju za približno 10 odsto. Na taj način bi bilo dovoljno sredstava i da se plata vatrogasaca izjednači sa platama policajaca", navode iz ovog udruženja.
Dodaju i da je suma novca potrebna za ovaj dodatni korak relativno mala.
"Ovaj korak ne samo što bi obezbedio ravnopravnu naknadu za naše hrabre vatrogasce, već bi takođe podstakao veću motivaciju i zadovoljstvo zaposlenih, što bi rezultiralo povećanom efikasnošću u obavljanju njihovih dužnosti i boljom zaštitom naših građana", piše u dopisu.
Osim toga, Savez vatrogasaca Srbije uputio je dopis i predsedniku Aleksandru Vučiću i premijerki Ani Brnabić.
Ovaj savez postoji od 2009. godine i broji skoro 1.200 članova, a centala mu je u Novom Sadu.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Moguća susnežica za kraj radne nedelje: Novosađani, evo šta vas očekuje
19.02.2026.•
0
Poslednji dan ove radne nedelje proći će u tmurnom vremenu, pa čak i u mogućoj susnežici, ali sa nekoliko događaja koje vredi posetiti.
Apelacioni sud ukinuo odluku o potvrđivanju jedne od optužnica za pad nadstrešnice
19.02.2026.•
5
Apelacioni sud u Beogradu ukinuo je odluku o potvrđivanju optužnice za pad nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i naložio da se o njoj ponovo odlučuje.
Grad prodaje tri lokala na Novom naselju - pogledajte koliko koštaju
19.02.2026.•
0
Gradska uprava za imovinu objavila je javni oglas za prodaju tri lokala na Novom naselju.
Gorskom Matoviću određen pritvor
19.02.2026.•
10
Gorskom Matoviću, osumnjičenom da je učestvovao u napadu na studente na Pozorišnom trgu, tokom protesta u Novom Sadu, određen je pritvor.
Doktori nauka UNS godinu i po dana bez diploma, Madić kaže da nije do njega
19.02.2026.•
23
Rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić gotovo godinu i po dana nije uručio diplome doktorima nauka koji su tokom prošle i pretprošle godine odbranili svoje referate.
Sutra moguća susnežica u Novom Sadu, u ponedeljak 16 stepeni
19.02.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti tmuran i moguća je susnežica.
Plan za Frušku goru: Objekat Vojske Srbije na Pavlasovom čotu
19.02.2026.•
17
Pokrajinski poslanici usvojili su na današnjoj sednici Odluku o donošenju izmena i dopuna prostornog plana područja posebne namene predela Fruške gore.
Skupština Vojvodine: Rasprava o osnivanju akademija strukovnih studija, usvojen plan za Frušku goru
19.02.2026.•
2
Pokrajinski poslanici tokom 15. sednice Skupštine Vojvodine odlučuju o osnivanju dve akademije stručnih studija, u Novom Sadu i Sremskoj Mitrovici, usvajanju izmene plana Fruške gore i još nekoliko tačka dnevnog rada.
FOTO: U centru Novog Sada ponovo plakati protiv studenata u blokadi
19.02.2026.•
15
Centar Novog Sada ponovo je izlepljen plakatima i nalepnicama protiv studenata u blokadi i građana koji protestuju.
Pet godina od smrti Đorđa Balaševića: Pesme za večnost
19.02.2026.•
29
Na današnji dan, 19. februar, 2021. godine, preminuo je novosadski kantautor Đorđe Balašević.
Poslanici Skupštine Vojvodine odlučuju o: Osnivanju Akademije strukovnih studija, izmeni plana Fruške gore...
19.02.2026.•
12
Petnaesta sednica Skupštine Vojvodine održava se danas, 19. februara.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 17 beba
19.02.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 17 beba.
Danas u Novom Sadu osetno toplije
19.02.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti umereno oblačno i tokom dana osetno toplije.
Zašto je Novi Sad uporište batinaša koji se povezuju sa SNS-om?
18.02.2026.•
39
Ispred Srpskog narodnog pozorišta su se povodom obeležavanja jubileja Matice srpske okupile pristalice vlasti, kao i građani koji su protestovali. Još jednom su Novosađani svedočili scenama nasilja.
Topao četvrtak u Novom Sadu: Evo šta vas očekuje
18.02.2026.•
0
Ovaj četvrtak u Novi Sad donosi umereno oblačno ali i toplije vreme, i nekoliko događaja na koje vredi otići.
Vučić: Nisam još odlučio da li ću pomilovati muškarca koji je ošamario blokadera u Novom Sadu
18.02.2026.•
39
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras, komentarišući hapšenje jedne osobe nakon incidenata u Novom Sadu u kojima je povređeno nekoliko studenata, da još nije doneo odluku da li će da pomiluje tog čoveka.
Ješić: Vučić prezire Novi Sad i sve građane koje ne može da kupi
18.02.2026.•
17
Goran Ješić iz Građanskog pokreta Solidarnost izjavio je da incidenata ima i u drugim gradovima, ali da je nasilje u Novom Sadu dramatično.
Pokrajina i ove godine subvencioniše rešavanje stambenih pitanja porodica u Vojvodini
18.02.2026.•
1
Pokrajinska vlada ove godine izdvaja ukupno 250 miliona dinara za bespovratna sredstva za porodice u kojoj se rodi treće ili četvrto dete.
Marinika Tepić vs. Vučević: Ko je s kim leteo?
18.02.2026.•
14
Potpredsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić podnela je krivičnu prijavu protiv predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića.
Novosadski studenti o napadu kod SNP-a: "Šavovi i puknute bubne opne"
18.02.2026.•
16
Nekoliko novosadskih studenata opisalo je kako je izgledao fizički napad na njih i koje povrede su zadobili tokom protesta kod Srpskog narodnog pozorišta u ponedeljak.
Komemoracija Tatjani Ječmenici Jevtić: "Život posvećen tenisu i ljudima"
18.02.2026.•
0
Komemoracija povodom smrti bivše teniserke Tatjane Ječmenice Jevtić održana je u Skupštini Vojvodine.
Komentari 16
Lalo
Oki
Petar
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar