
Na mestu nekadašnjeg "Heroja Pinkija" predviđena poslovna osmospratnica
Na mestu nekadašnjeg preduzeća "Heroj Pinki" planira se izgradnja poslovnog kompleksa sa zgradama do osam spratova.

Foto: 021.rs (Google earth)
Ovo je rešenje za uređenje prostora nekadašnjeg brodarskog preduzeća koje se navodi u izmenama urbanističkog plana po predlogu "Amy Company", koja je vlasnik lokacije.
Na uglu Beogradskog keja i Bajčija Žilinskog ostale su dve polusrušene i napuštene hale, te jednospratna upravna zgrada, koje nemaju arhitektonsku ili istorijsku važnost, te je njihovo rušenje dozvoljeno.
Prema Generalnom urbanističkom planu grada do 2030. godine, ovaj prostor je planiran kao robno-transportni centar, a u Planu generalne regulacije Radne zone Sever III, kao deo opredeljen za razvoj luke i robno-transportnog centra.
U planovima se uglavnom predviđaju objekti do dva sprata.
GUP-om je dozvoljeno i da u radnim zonama bude sadržaja isključivo kancelarijskog prostora, zbog čega gradski urbanisti predlažu da budući objekti budu samo za tu namenu i visine od dva do osam spratova sa potkrovljem.
"Moguća zona izgradnje se povlači u unutrašnjost kompleksa u odnosu na Beogradski kej, i zbog postojećih primarnih infrastrukturnih pravaca - energetski koridori. Mada se kompleks ne smatra delom planiranog robno-transportnog centra, moguće je unutar planiranih objekata smestiti logistički centar RTC-a ili druge kancelarijske sadržaje neophodne za funkcionisanje RTC-a kao što su špedicija, predstavništva transportera, carinska služba i slično. Parkiranje za zaposlene obezbediće se na kompleksu i to unutar podzemne garaže i na terenu oko objekata", navodi se u predlogu plana.

Predviđeno je da poslovni objekt zauzme 1,6 hektara.
Uvid u predloženi plan se može obaviti u Mesnoj zajednici "Salajka", Šajkaška 26 ili "Urbanizmu", na Bulevaru cara Lazara 3.
Predlozi i sugestije se mogu poslati pismeno Gradskoj upravi za urbanizam i građevinske poslove, na Školsku 3 ili na mejl planiranje@uprava.novisad.rs.
Rani javni uvid Plana generalne regulacije prostora za mešovite namene u severnom delu grada, duž puteva M-7 i E-75 - lokalitet na parceli 4153-2 Novi Sad I traje do 9. oktobra
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO Pogledajte koliko je bilo ljudi na skupu u Novom Sadu - snimak iz drona
01.09.2025.•
0
Studenti u blokadi Fakulteta tehničkih nauka objavili su na društvenim mrežama snimak komemorativne šetnje "Srednjoškolci pamte" iz vazduha.
FOTO, VIDEO Hiljade Novosađana na ulici deset meseci od tragedije: "Novi Sad pamti"
01.09.2025.•
0
Više hiljada Novosađana odazvalo se pozivu srednjoškolaca i odalo počast nastradalima na Železničkoj stanici pre deset meseci.
Oblačniji i topliji utorak u Novom Sadu, ima dešavanja: Šta vas sve očekuje?
01.09.2025.•
0
Još vam neće trebati kišobran, tek u sredu, što je dobro, pošto će u gradu biti nekoliko zanimljivih događaja koje možete posetiti.
Sanacija klizišta na Puckarošu: Rešavali stari problem, pojavio se novi
01.09.2025.•
0
Radovi na sanaciji klizišta Puckaroš, na državnom putu Petrovaradin - Sremski Karlovci, produžavaju se zbog novonastalog klizišta, saopštilo je Javno preduzeće "Putevi Srbije".
Marinković: Problem oko pada nadstrešnice širi od krivične odgovornosti
01.09.2025.•
0
Profesor Pravnog fakulteta Tanasije Marinković izjavio je da Anketna komisija o padu nadstrešnice od početka upozorava na to da je problem "mnogo širi od samo krivične odgovornosti".
MASA osudila "nasilni upad" na DIF: Prisustvo policije je opasan presedan
01.09.2025.•
5
Mreža akademske solidarnosti i angažovanosti osudila je to što je dekan novosadskog Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, kako su saopštili, "nasilno upao u tu ustanovu".
Patrik Drid ostaje na fakultetu, policija kod zgrade jer se ne oseća bezbedno
01.09.2025.•
20
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid kaže da će u zgradi ustanove ostati dok ne obezbedi fakultet.
Novosadskoj aktivistkinji ukinut pritvor pre šest dana - niko je nije obavestio
01.09.2025.•
5
Isidori Čeleketić, aktivistkinji i članici Pokreta slobodnih građana, ukinuta je mera kućnog pritvora 27. avgusta, ali nju, ni njenog branioca nadležne institucije o ovome nisu obavestile.
Tišina, buka, pa bes: Deset meseci od pada nadstrešnice
01.09.2025.•
3
Prošlo je 10 meseci od kada je pala nadstrešnica Železničke stanice u Novom Sadu i na mestu ubila 14 osoba, među kojima su i deca.
Protest "Srbijo, Novi Sad te zove" danas od 17h: "Kampus mora ostati slobodan"
01.09.2025.•
5
Protest "Srbijo, Novi Sad te zove" održaće se danas, 1. septembra, a okupljanje je od 17 časova u Kampusu.
Novosađani koji ove nedelje doniraju krv - dobijaju školski pribor za svoje školarce
01.09.2025.•
2
Zavod za transfuziju krvi Vojvodine će od danas, 1. do nedelje, 7. septembra, povodom početka nove školske godine, obradovati davaoce uručivanjem paketića školskog pribora za decu.
Počela nova školska godina, a Jovina gimnazija bez spoljnih saradnika: "Ugrožen kvalitet obrazovanja"
01.09.2025.•
9
Deo spoljnih saradnika u Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj" izrazio je zabrinutost povodom početka školske godine, istakavši da spoljni saradnici, profesori i naučnici sa novosadskog univerziteta neće biti angažovani.
Desk&More stigao u Novi Sad: Fleksibilne kancelarije sa pogledom na budućnost
01.09.2025.•
0
Desk&More, domaći brend fleksibilnih kancelarija, otvorio je svoju prvu lokaciju van Beograda – poslovni prostor u srcu Novog Sada, na Bulevaru oslobođenja 60.
U Novom Sadu ove nedelje suvo, kiša, suvo, kiša
01.09.2025.•
0
U utorak će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i toplije.
FOTO, VIDEO: Novosađani zastali, tišinom obeležili deset meseci od pada nadstrešnice
01.09.2025.•
14
Građani su danas zastali na više raskrsnica u Novom Sadu kako bi sa 16 minuta tišine odali poštu stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice i tako obeležili deset meseci od ove tragedije.
VIDEO Nakon koškanja građana i policije: Kod DIF-a mirno, studenti izašli iz zgrade fakulteta
01.09.2025.•
70
Dekan Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja Patrik Drid ušao je jutros u zgradu fakulteta u pratnji policije. Uskoro je došlo do protesta i intervencije policije.
VIDEO Flaše piva ispale iz kamiona na putu kod Novog Sada: Srča rasuta po celom kolovozu
01.09.2025.•
11
Na Zrenjaninskom putu rano jutros došlo je do nezgode kada su se iz kamiona na kolovoz ispale gajbe s pivom.
Slobodan univerzitet o situaciji na DIF-u: Još jednu instituciju u kampusu preuzela policija
01.09.2025.•
2
Akademska mreža Slobodan univerzitet najoštrije osuđuje napad na studente Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje u Novom Sadu.
Crveni krst Vojvodine u narednom periodu organizuje besplatne obuke iz prve pomoći
01.09.2025.•
0
Crveni krst Vojvodine organizuje besplatne obuke iz prve pomoći povodom Svetskog dana prve pomoći koji se svake godine obeležava druge subote u mesecu, što je u 2025. godini 13. septembra.
VIDEO: Pogledajte kako su studenti "preskočili" policiju i ušli na DIF
01.09.2025.•
19
Situacija ispred Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja je od jutros napeta, nakon što je dekan Patrik Drid, u pratnji policije ušao u zgradu ove obrazovne ustanove.
Drugi upisni rok na fakultetima u Novom Sadu u četvrtak i petak, u Beogradu od danas
01.09.2025.•
2
Na Univerzitetu u Novom Sadu drugi upisni rok počeće u četvrtak, 4. i petak, 5. septembra prijavom kandidata.
Komentari 15
Sale NS
Ima li iko razumniji od ovih budala koje grade nebodere NA PESKU.... i još sa podzemnom garažom?
комшиница
Popaj
beton djeci treba
jer iz trave nonsalantno
alergija vreba
Da se pitam ja bih
na sred grada kazan
svako bi mi jeo, zna se
rucak jednobrazan
Praznikom bih instalir’o
oko glave lovor
i narodu odrzao
slijedeci govor
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar