U dvorištu Gimnazije "Laza Kostić" počela je izgradnja fiskulturne sale, koju ova ustanova nema već 27 godina.
Foto: 021.rs
Radovi su vredni više od 668,3 miliona dinara i trajaće 600 dana, tako da bi gimnazija salu trebalo da dobije na proleće 2025. godine.
Novac je obezbeđen iz budžeta Grada i Vojvodine, a postupak se vodi preko Uprave za kapitalna ulaganja Vojvodine, koja je sklopila ugovor o izvođenju radova sa novosadskim firmama "Intec", "A.R.J. Technology", "RK Tehnika projekt", "Neo inženjering" i "Protech integra".
Fiskulturna sala od 1.802 kvadratna metra će imati tribine, toalete, svlačionice i druge prateće prostorije, kao i dve učionice sa po 30 mesta.
Gradilište su obišli gradonačelnik Milan Đurić i pokrajinski premijer Igor Mirović, koji su napomenuli da će Gimnazija posle više decenija dobiti salu za fizičko.
"Za manje od dve godine Gimnazija će dobiti modernu fiskulturnu salu za nastavu fizičkog vaspitanja, za treninge i rekreativne aktivnosti. Vidimo da radovi veoma dobro protiču. Zajedničkim novcem Pokrajinske vlade i Grada Novog Sada gradimo školsku salu sa karakteristikama sportske, i u arhitektonskom i u svakom drugom smislu", naveo je Mirović i dodao da je hala projektovana i po standardima za rukomet, odbojku i košarku.
To će, prema Mirovićevim rečima, puno značiti pre svega za učenike i nastavnike Gimnazije, ali i za širu zajednicu na Telepu, jer će ovde biti i rekreativci i deca koja treniraju razne sportove.
On je podsetio da i Pokrajinska vlada sa Gradom realizuje nemali broj projekata, te da će nastaviti da podržava realizaciju važnih investicija i u budućnosti.
Gradonačelnik Đurić je naveo da je tokom julskog nevremena oštećen deo krova Gimnazije i da je izdvojeno gotovo 18 miliona dinara za sanaciju, tako da su đaci na vreme mogli da krenu u školu.
Dodajmo i da se pored 668,3 miliona dinara za samu gradnju i opremu, izdvaja i 25 miliona dinara iz vojvođanske kase za nadzor.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Tribina "Slučaj 5. septembar" o rezultatima hemijske analize ostataka u kanisterima od suzavca biće održana u kampusu Univerziteta u Novom Sadu, u sredu, 17. septembra.
Građani protiv blokada su na skup u Novom Sadu dovoženi gradskim autobusima koji su iznajmljeni, za šta je novac izdvojilo privatno lice. Ipak, pokret Bravo najavljuje prijavu budžetskoj i finansijskoj inspekciji.
Spomen-ploča Milici Stojadinović Srpkinji trebalo bi da bude postavljena na objektu Mesne zajednice u Bukovcu, zaključio je Savet za kulturu i informisanje.
Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu reagovao je saopštenjem na današnje okupljanje poljoprivrednika koji su traktorima blokirali deo Bulevara Mihajla Pupina ispred zgrade Pokrajinske vlade.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da "uskoro dolazi u Novi Sad na veliki skup", navodeći da je u tom gradu neretko, jer u njemu ima rođake.
Do 1.500 Novosađana ove godine imaće priliku da dobije subvenciju u iznosu od 12.000 dinara za kupovinu novog bicikla u okviru akcije "Biciklom za zeleni Novi Sad".
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić izjavila je da su tvrdnje o upotrebi CN gasa tokom protesta u Novom Sadu unapred pripremljena laž, slično kao i kod "nepostojećeg zvučnog topa".
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" i drugi građani organizovali su jutros ispred te škole u znak protesta zbog raseljavanja učenika. Potom je usledila protestna šetnja.
Komentari 3
Dogma
INTEC
Salajčan
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar