.jpg)
Novosađani, da znate: Od 1. januara nove cene karata u autobusima GSP-a
Novosadsko Gradsko saobraćajno preduzeće je potvrdilo da će nova, viša cena karata kod vozača u autobusu važiti od 1. januara.

Foto: 021.rs
Prema izmeni cenovnika, na gradskim linijama papirna karta će biti 100 dinara, a elektronska 65 dinara, dok će u prigradskom prevozu papirna biti 150 dinara, a elektonska 110 dinara.
Kako je 021.rs već pisao, saglasnost na izmenu cenovnika je Gradsko veće dalo početkom ove nedelje.
Iz GSP-a saopštavaju da se elektronske karte uvode kao novina u cilju unapređenja bezbednosti putnika i tačnosti polazaka.
Navode da će ova nova vrsta karata moći da se kupi i dopunjuje na 30 prodajnih mesta, kao i preko aplikacije za mobilni telefon i preko e-portala na sajtu preduzeća.
"Pojedinačna vozna karta do sada je mogla da se kupi isključivo kod vozača. Uvođenje novog načina plaćanja neće promeniti cenu prevoza. Prevoz na gradskim linijama ostaće 65 dinara, a na prigradskim linijama 110 dinara, a samo će radi povećanja bezbednosti putnika i unapređenja tačnosti prevoza papirna karta kupljena kod vozača biti 100 dinara na gradskim, odnosno 150 dinara na prigradskim linijama. Na dnevnom nivou proda se između 25.000 i 33.000 karata. Vozači su mnogo vremena gubili na prodaji karata i vraćanju kusura. Uvođenjem elektronskih karata i svođenjem prodaje papirnih karata kod vozača na minimum, ostvarićemo dva važna cilja - poboljšaćemo tačnost prevoza i dodatno povećati bezbedost putnika", kaže u pisanoj izjavi direktor gradskog prevoznika Ivan Radojičić.
GSP kaže i da je direktor istakao da će nova usluga doneti niz olakšica putnicima, jer će se smanjiti čekanje u redu kod vozača i gužva u prednjem delu autobusa.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Održan skup podrške pritvorenom studentu Bogdanu Jovičiću
19.09.2025.•
5
Student Bogdan Jovičić ostaje u pritvoru, a novosadski studenti u blokadi su zbog te odluke suda, zajedno sa građanima i Zborovima, održali višečasovni protest, tokom kojeg su blokirali tri raskrsnice u Novom Sadu.
Isto delo, dva aršina: Navijačima kućni pritvor - studentu zatvor
19.09.2025.•
4
Navijači koji su nedavno uhapšeni zbog učešća u opštoj tuči, dobili su kaznu kućnog pritvora, dok je studentu za isto delo određena, a potom i produžena mera pritvora u zatvorskoj jedinici.
Akademska zajednica: Zaustavite targetiranje studenata
19.09.2025.•
0
Zajednica Slobodnih i Pobunjenih univerziteta oglasila se saopštenjem povodom izjave ćlana Glavnog odbora SNS Siniše Vučinića iznetih na televiziji Informer.
Odbijena žalba branioca, student Bogdan Jovičić ostaje u pritvoru - večeras protest
19.09.2025.•
18
Vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu odbilo je kao neosnovanu žalbu branioca Bogdana Jovičića, osumnjičenog u krivičnom postupku koji je u toku.
Grad Novi Sad pomaže preduzetnicama: Raspisan konkurs za subvencionisanje firmi u vlasništvu žena
19.09.2025.•
0
Grad Novi Sad raspisao je konkurs za dodelu bespovratnih podsticajnih sredstava za podršku razvoja ženskog preduzetništva.
U subotu sunčano, temperatura do 30 stepeni
19.09.2025.•
0
U Novom Sadu će u subotu, nakon svežeg jutra, tokom dana biti pretežno sunčano i toplo uz slab jugoistočni vetar.
Glumac "Pozorišta mladih" Aleksandar Milković nagrađen na festivalu u Zagrebu
19.09.2025.•
1
Glumac "Pozoršta mladih" Aleksandar Milković nagrađen je u Zagrebu na 58. Međunarodnom festivalu kazališta lutaka "PIF".
NIS podneo novi zahtev za odlaganje sankcija
19.09.2025.•
0
Naftna industrija Srbije (NIS) saopštila je da je Ministarstvu finansija SAD podnela novi zahtev za odlaganje
primene sankcija.
FOTO U toku protest ispred suda u Novom Sadu: Čeka se odluka suda o pritvoru studentu FTN
19.09.2025.•
5
Ispred suda u Novom Sadu organizovan je protest podrške studentu Fakulteta tehničkih nauka Bogdanu Jovičiću.
Uprava: Student Bogdan Jovičić dobrog opšteg stanja
19.09.2025.•
2
Novosadski student Bogdan Jovičić, koji štrajkuje glađu, dobrog je opšteg stanja, saopštila je Uprava za izvršenje krivičnih sankcija.
FOTO: Kuća poljoprivrednika gađana farbom nakon što se vratio sa protesta u Novom Sadu
19.09.2025.•
11
Nepoznate osobe gađale su kasno sinoć farbom kuću poljoprivrednika Vladimira Višića iz Stare Pazove.
Skup ispred suda u Novom Sadu od 11 časova: Čeka se odluka o žalbi studenta Bogdana Jovičića
19.09.2025.•
0
Studenti u blokadi organizuju i danas, 19. septembra, protest podrške studentu Fakulteta tehničkih nauka Bogdanu Jovičiću ispred suda u Novom Sadu.
Novosađani, u 12h počinju prijave za subvencije za bicikle: Do 12.000 dinara za nabavku dvotočkaša
19.09.2025.•
14
Do 1.500 Novosađana ove godine imaće priliku da dobije subvenciju u iznosu od 12.000 dinara za kupovinu novog bicikla u okviru akcije "Biciklom za zeleni Novi Sad".
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 16 beba, devojčica znatno više
19.09.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 16 beba.
Danas pretežno sunčano i toplo, do 29 stepeni
19.09.2025.•
0
U Novom Sadu će danas, posle hladnog jutra, biti pretežno sunčano i toplo.
FOTO, VIDEO Održan protest "Pravda se vraća na ulice" u Novom Sadu
18.09.2025.•
26
Protest pod nazivom "Pravda se vraća na ulice", koji su organizovali novosadski studenti u blokadi, završen je deblokadom raskrsnica kod Mosta slobode i Merkatora.
Sud odbio pritvor za 13 okrivljenih u slučaju "nadstrešnica": Vesiću tri meseca kućnog pritvora i nanogica
18.09.2025.•
34
Krivično vanpretresno veće Višeg suda u Novom Sadu donelo je rešenje kojim je odbijen predlog tužioca za određivanje pritvora protiv svih 13 okrivljenih u predmetu "nadstrešnica" u kojem je nedavno podignuta optužnica.
Sunčani petak pred Novosađanima: Šta vas očekuje?
18.09.2025.•
0
Petak Novom Sadu donosi sunce i različite događaje.
Finansijska istraga u slučaju pada nadstrešnice stoji u mestu, razlog - Vesić nije saslušan
18.09.2025.•
6
Finansijska istraga protiv bivših ministara Tomislava Momirovića, Gorana Vesića i još 12 osoba zbog sumnje da su oštetili državni budžet za 115 miliona dolara prilikom rekonstrukcije pruge Novi Sad-Kelebija stoji u mestu
Lakić: Vučićev režim povlači članove Udarne grupe jer pokušava da zaustavi istragu o nadstrešnici
18.09.2025.•
2
Advokat Nikola Lakić izjavio je da povlačenje inspektora iz Udarne grupe koja je ispitivala sumnje o korupciji u vezi sa radovima na nadstrešnicu, pokazuje nameru režima Aleksandra Vućića da zaustavi istragu.
Studenti pozvali na protest u Kampusu: "Pravda se vraća na ulice"
18.09.2025.•
3
Studenti koji blokiraju fakultete u Novom Sadu pozvali su na protest, u 18.30 časova, u Kampusu Univerziteta u Novom Sadu.
Komentari 21
Sandra Afrika
Mikloš Čordaš
Ja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar