
Poslanici Danijela Grujić i Janko Veselinović u KCV-u: Na savet lekara prekidamo štrajk glađu
Narodni poslanici Danijela Grujić iz Stranke slobode i pravde i Janko Veselinović iz Pokreta za preokret, koji su štrajkovali glađu, nalaze se u Kliničkom centru Vojvodine.
Veselinović je potvrdio da se i dalje nalaze u pokrajinskoj bolnici.
"Danijela i ja smo smešteni u bolnicu, Klinički centar Vojvodine. Dobro smo. Ne brinite. Još nismo prekinuli štrajk glađu. Ali na savet lekara ćemo to danas učiniti. Imamo jednu molbu za sve vas. U subotu budite u Beogradu u 12 časova. I još nešto - krađa ne sme da prođe", poručio je Janko Veselinović iz KCV-a.
Danijela Grujić započela je štrajk glađu 21. decembra, dok je Janko Veselinović to učinio dva dana kasnije. Oni su na preglede u KCV primljeni u sredu, nakon šest, odnosno četiri dana štrajka glađu.
U izjavi za Nova.rs Veselinović je juče rekao da su mu svi parametri iz krvne slike u ozbiljnom padu i da mu se stanje naglo pogoršalo, iako je primio infuziju.
Inače, juče su i Udruženi sindikati Srbije "Sloga" saopštili da je predsednik ovog sindikata Željko Veselinović morao da prekine štrajk glađu u zgradi Republičke izborne komisije.
Kako su naveli, odluka o prekidu štrajka je doneta nakon što su lekari na osnovu rezultata pregleda zaključili da "ostanak u štrajku glađu nije u skladu sa njegovom zdravstvenom terapijom i da predstavlja ozbiljan rizik za njegovo zdravlje".
Dodali su da, "iako je Veselinović primoran da prekine štrajk glađu, on ostaje čvrsto posvećen ciljevima štrajka i nastaviće da pruža podršku zahtevima za ponavljanje izbora".
Podsetimo da glađu već 11 dana štrajkuje nosilac liste "Srbija protiv nasilja" Marinika Tepić, tražeći poništavanje izbora na svim nivoima.
Ona je za televiziju N1 rekla da njena odluka o štrajku glađu nije usmerena ka predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću i domaćim institucijama "jer su one saučesnici, već prema međunarodnoj zajednici".
Dodala je da u sedištu Republičke izborne komisije planira da ostane najmanje do subote, 30. decembra, kada se održava ponavljanje izbora na nekoliko biračkih mesta širom Srbije, jer odatle želi da isprati taj proces.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Delegacija Novog Sada na paradi u Sankt Petrburgu: Jakšić i Siler u Rusiji
09.05.2025.•
6
Zamenik gradonačelnika Novog Sada Đurađ Jakšić i pomoćnik gradonačelnika Ivan Siler, prisustvovali su na Dvorskom trgu u Sankt Peterburgu, vojnoj paradi održanoj u čast 80. godišnjice Dana pobede.
Umro Milorad Mirčić, funkcioner radikala i bivši gradonačelnik Novog Sada
09.05.2025.•
6
Milorad Mirčić, funkcioner Srpske radikalne stranke i bivši gradonačelnik Novog Sada preminuo je u 69-oj godini, saopštila je Srpska radikalna stranka.
Zborovi građana Novi Sad: U utorak blokada 30 raskrsnica - zahtevaju se izbori u mesnim zajednicama
09.05.2025.•
8
Akcioni tim Zborova Novog Sada pozvao je građane da u utorak, 13. maja, od 18.00 časova blokiraju 30 gradskih raskrsnica sa zahtevom za izbore rukovodstava mesnih zajednica.
Šta je sve sporno u hapšenju aktivista u Novom Sadu: Apsurd sistema i politički zatvorenici
09.05.2025.•
1
Niz nezakonitih postupaka Bezbednosno-informativne agencije, Ministarstva unutrašnjih poslova, tužilaštva i suda doveli su do toga da je iza rešetaka šest aktivista, dok je njih šestoro van zemlje.
Dečija bolnica izdvaja skoro šest miliona za nabavku aparata za urodinamska ispitivanja
09.05.2025.•
0
Institut za zdravstvenu zaštitu dece i omladine Vojvodine nabavlja aparat za urodinamska ispitivanja u vrednosti od 5.835.300 dinara bez PDV-a.
Psihološki Speed Dating na engleskom u Radio kafeu
09.05.2025.•
0
Nakon velikog interesovanja za prethodne događaje, Meetologija u saradnji sa Psychology in English timom iz American Corner-a, organizuje 21. maja prvi tematski Psihološki Speed Dating na engleskom.
Novosadski studenti pozvani na saslušanje zbog "napada na ženu" tokom blokade raskrsnice u januaru
09.05.2025.•
1
Dvoje studenata novosadskih fakulteta dobili su pozive na saslušanje zbog navodnog napada na stariju ženu kod Futoške pijace, tokom protesta 16. januara.
Madić o sastanku rektora sa Macutom: "Studenti koji žele da uče trpe velike pritiske"
09.05.2025.•
16
Rektor Univerziteta u Novom Sadu Dejan Madić rekao je da je glavna tema trećeg sastanka premijera Đura Macuta sa rektorima državnih univerziteta bila koliko je univerziteta odblokirano.
Skuplji zakup parkinga u Novom Sadu zbog gužvi: Pogledajte kako se formirala cena
09.05.2025.•
15
Novosađani koji imaju svoje rezervisano parking mesto moraće da izdvoje 50 odsto više novca ukoliko žele da nastave da uživaju u toj privilegiji.
Sutra pre podne oblačno, posle podne razvedravanje
09.05.2025.•
0
U Novom Sadu će u subotu ujutro i pre podne biti oblačno i suvo.
Stručnjaci FTN-a nisu ni počeli proveru stabilnosti Železničke stanice, nemaju dozvolu da uđu u nju
09.05.2025.•
13
Iako je najkasnije do sredine juna trebalo da saznamo da li je zgrada Železničke stanice u Novom Sadu stabilna nakon pada nadstrešnice, to se po svemu sudeći neće dogoditi.
Položeni venci na Spomen groblju u Novom Sadu povodom Dana pobede nad fašizmom
09.05.2025.•
3
Povodom obeležavanja 9. maja - Dana pobede nad fašizmom, položeni su venci na Spomen groblju sećanja na pale borce Narodnooslobodilačkog rata 1941-1945. godine, u Novom Sadu.
Tužilaštvo o ubistvu Done: Zaprimljeno više krivičnih prijava, u toku istraga
09.05.2025.•
1
Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu oglasilo se povodom istrage u slučaju ubistva gradskog psa Done tokom protesta 24. januara.
Šta je gorelo u zakupljenom magacinu u "Novkabelu": Dva meseca bez uviđaja, nisu se stekli uslovi
09.05.2025.•
4
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova ni skoro dva i po meseca nakon požara u magacinskom objektu "Novkabela", koji je pod zakupom, nisu obavili uviđaj.
Ko se sve prijavio za direktora programa i urednike na RTV-u: Ovo su kandidati
09.05.2025.•
4
Konkurs za direktora programa i urednika Radio-televizije Vojvodine (RTV) okončan je, a objavljeno je i ko se sve prijavio za ove pozicije.
Humanitarni bazar za devojku povređenu u padu nadstrešnice danas u Muzičko-baletskoj školi
09.05.2025.•
0
Humanitarni bazar za Teodoru Martinko održaće se danas u holu Muzičko-baletske škole na Limanu.
Planirate da ogradite prostor? "Kića trejd" je prava firma za taj posao
09.05.2025.•
0
Preduzeće "Kića trejd" specijalizovana je firma za prodaju, distribuciju i montažu ogradnih sistema širom Srbije, pa tako i u Novom Sadu i Vojvodini.
Novosadska cvetna pijaca danas i sutra na platou Spensa
09.05.2025.•
0
Novosadska cvetna pijaca održava se i ovog petka i subote, 9. i 10. maja, na platou ispred Spensa.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 19 beba, dečaci brojniji
09.05.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 19 beba.
U Novom Sadu danas promenljivo, smena sunčanih i oblačnih perioda
09.05.2025.•
0
U Novom Sadu će danas biti promenljivo uz smenu sunčanih i oblačnih intervala.
Petak u gradu: Novosađani, pogledajte šta vas sve očekuje
08.05.2025.•
1
Ovog petka vas u Novom Sadu, osim malo niže temperature, očekuje svašta zanimljivo.
Komentari 11
/
Da se ne lazemo
Marko
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar