Protest organizuju zbog izmeštanja železničke stanice koja je postojala 139 godina.
Meštani su putem platforme "Kreni-promeni" pokrenuli peticiju za vraćanje železničke stanice u Čortanovcima.
Nakon toga su organizovali i protest ispred Ministartsva građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture, kao i nekoliko protesta u samom mestu.
Kako od nadležnog ministarstva nisu dobili odgovor, naredni korak im je pritisak na Opštinu Inđija.
"Zakazali smo protestni skup ispred Opštine da ih podsetimo da su Čortanovci u Opštini Inđija i da je naš problem i njihov problem", navodi se u saopštenju meštana Čortanovaca i "Kreni-promeni".
Protest će početi u 11 časova.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 20
Marinko Gužvić
Maticni portir
.be nas
Dosao bi i ja braco da nisam kladionicu placo
Spiridon Kopicl
Sram te bilo Stevane
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar