Martin Candir je rekao da je dužnost svakog profesionalnog fotografa da snima i ovekoveči svoj grad, kako u lepim, tako i u manje lepim trenucima.
"Iako je prošlo toliko godina od tog kobnog marta 1999. godine, živo sećanje na te događaje još uvek kod nas budi tugu, bol, razočarenje i gorčinu. Čuvar tih uspomena, čovek koji decenijama beleži našu svakodnevicu i duh Novog Sada, jeste doajen fotografije Martin Candir. Jedan od najboljih srpskih fotografa, zabeležio je sav užas terora nad našom zemljom i ostavio ga u amanet generacijama koje dolaze da ga vide, dožive i nikad ne zaborave", rekao je gradonačelnik Milan Đurić.
Građani izložbu mogu pogledati u narednih mesec dana, svakog dana (i vikendom), od 7 do 19 časova.
Ulaz je besplatan.
OGLASI RADNO MESTO! Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar