Šta poseduju i koliko zarađuju Novosađani u Skupštini Srbije?
Narodna skupština Republike Srbije dobila je u februaru 2024. godine novi saziv u kom ima 17 poslanika iz Novog Sada.
Foto: 021.rs
Najviše je Novosađana na listi Srpske napredne stranke, koja je sa 113 predstavnika i najzastupljenija lista. U ovoj poslaničkoj grupi sedi sedam Novosađana.
Sledi poslanička grupa Novi DSS-POKS (NADA) u kojoj je od 13 poslanika tri iz Novog Sada.
Poslanička grupa Stranke slobode i pravde i Pokreta slobodnih građana, kao i Socijalistička partija Srbije, ima dva Novosađana na listi.
Demokratska stranka, Savez vojvođanskih Mađara i Narodni pokret Srbije imaju po jednog Novosađana u poslaničkoj grupi.
Portal 021.rs analizirao je ko su Novosađani u Skupštini Srbije, čime se bave i šta poseduju.
ALEKSANDAR VUČIĆ - SRBIJA NE SME DA STANE
Ivan Antić
Ivan Antić je komercijalista iz glavnog grada Vojvodine. Ipak, Antić je delu javnosti poznatiji kao učesnik bitke na Košarama. On je bio deo obezbeđenja komandanta Ljubinka Đurkovića na Kosovu, gde je ranjen tokom rata. Iako na listi piše da je iz Novog Sada, pojedini mediji koji su ranije izveštavali o tome da je i Antić na listi Srpske napredne stranke, naveli su da živi u Kosovskoj Mitrovici.
Antić je i predsednik Udruženja veterana "Košare" sa sedištem u Novom Sadu. Ovom udruženju je, inače, Grad Novi Sad u februaru prošle godine dao na korišćenje prostorije na Bulevaru Mihajla Pupina, a Antić je tad rekao da pomoć za udruženje "stiže i sa gradskog i državnog nivoa". Antić je tad već bio u poslanik u republičkom parlamentu.
Prema izveštaju koji je podneo Agenciji za sprečavanje korupcije u 2022. godini, Antić je kao narodni poslanik mesečno primao 130.000 dinara. Nekretnine u svom vlasništvu nema, a poseduje "reno megan" iz 2010. godine.
Igor Bečić
Igor Bečić je poznato lice srpske politike i sada je ponovo našao mesto u Narodnoj skupštini. Rođen je u Ravnom Selu 1971. godine, a diplomirao je 2005. na Fakultetu za uslužni biznis u Novom Sadu, potom je na privatnim fakultetima završio i master studije, te je i magistrirao. Njegovo zvanje je magistar industrijskog menadžmenta. Dugogodišnji radikal prešao je na stranu naprednjaka po osnivanju partije. U Narodnoj skupštini Srbije je od 1997. godine.
Prema izveštaju o prihodima, u JP Srbijagas, kao službenik, prima 130.000 mesečno. Dobija i 8.000 mesečno invalidnine ratnog vojnog invalida. Kao narodni poslanik prima 30.000 dinara mesečno.
Prema evidenciji Agencije za sprečavanje korupcije, 2010. je prijavio posedovanje kuće od 220 kvadratnih metara, a danas su u njegovom vlasništvu trosobna i dvosobna kuća, pomoćni objekat, njiva, te građevinsko zemljište, što je sve stekao nasledstvom. Ono što je kupio jeste trosoban stan.
Uglješa Grgur
U poslaničkoj grupi Srpske napredne stranke je i Uglješa Grgur, koji je u prethodnom sazivu iz Socijalističke partije Srbije prešao u SNS.
Ranije je bio i odbornik i šef odborničke grupe Demokratske stranke u Skupštini opštine Žitište. Član DS je bio do 2008. godine, kada je prešao u Demokratsku stranku Srbije. Od 2022. godine funkcioner je Udruženja "Naša Drina", koje je na listi Socijalističke partije Srbije.
Bio je uhapšen u aferi poznatoj kao "Građevinska mafija" 2008. godine. Nakon višegodišnjeg suđenja, pravnosnažno je oslobođen svih optužbi.
Rođen je 1962. godine. Po zanimanju je diplomirani pravnik. Vlasnik je privatne detektivske agencije u Novom Sadu. Suvlasnik je i Osnovne zemljoradničke zadruge "Agro Gvozden".
Prema izveštaju koji je podneo Agenciji za sprečavanje korupcije, kao poslanik prima mesečno 41.897 dinara, a kao pomoćnik direktora u Kabinetu JP "Srbijašume" 164.587 hiljada dinara.
Vlasnik je četiri poslovna prostora koja je stekao kupovinom, kao i jedne garsonjere od 23 kvadrata. U svom vlasništvu ima i dve garaže i suterenski prostor. Nasledio je porodičnu stambenu zgradu i zemljište.
Jasmina Obradović
Jasmina Obradović iz Futoga je bila narodna poslanica pet puta do sada. Prvi put je izabrana za narodnu poslanicu u devetom sazivu, 2012. godine, a zatim i u naredna tri skupštinska saziva, tako da je na funkciji narodne poslanice od 2012. godine do danas.
U Narodnoj skupštini 36.000 dinara mesečno, a kao savetnica direktora u JKP "Lisje" 120.000.
U svom vlasništvu ima četvrtinu porodične kuće od 379 kvadrata, kao i četvrtinu pomoćnog objekta od 313 kvadrata.
Biljana Pantić Pilja
Biljana Pantić Pilja poslanica je već 12 godina, a trenutno se šuška da bi poslaničku klupu mogla da zameni za ministarsku fotelju.
Pantić je već dugi niz godina bliska saradnica mandatara za sastav Vlade i bivšeg gradonačelnika Novog Sada Miloša Vučevića. Zaposlena je i u advokatskoj kancelariji Vučević, koju je osnovao pokojni Zoran Vučević, otac mandatara za sastav buduće vlade.
Kao poslanica u prethodnom sazivu primala je mesečno 115.217 dinara. Nasledila je polovinu stana od 42 kvadrata.
Ona je, inače, u periodu od 2016. do 2020. bila kadar naprednjaka iz Novog Sada sa najvišim troškovima u Skupštini Srbije, te je za njen rad iz budžeta izdvojeno 8,1 milion dinara, objavio je CINS.
Milan Radin
Milan Radin prvi put se na mestu narodnog poslanika našao nakon izbora u junu 2020. godine.
Rođen je 1988. godine u Beogradu, a prebivalište mu je Novi Sad. Završio je Fakultet za evropske pravno političke studije u Novom Sadu. Postdiplomske studije je pohađao na Fakultetu tehničkih nauka.
Bio je zaposlen kao izvršni direktor "Male Mlekare", i kao ovlašćeni predstavnik osnivača u Skupštini akcionara Elektrovojvodine.
Bio je zastupnik mlekare u Čurugu i Kogitatum centra, a jedno vreme bio je i član nadzornog odbora Novosadskog sajma, te član upravnog odbora Fondacije "Svetozar Miletić".
U izveštaju Agencije za sprečavanje korupcije može se videti da ima poslaničku platu od 120.000 dinara, dvosoban stan i garažu je nasledio, kao i trećinu udela u manjoj vikendici. U svom posedu ima dva automobila, "jaguar X-type 2.0d" iz 2004. i "fiat bravo" iz 2007. koje je kupio.
Tanja Rađenović
Tanja Rađenović rođena je 1973. godine. Po struci je diplomirana menadžerka.
Agenciji za sprečavanje korupcije prijavljuje da kao poslanica prima 42.000 dinara mesečno, a kao interna kontrolorka u JKP "Informatika" 110 hiljada.
Nasledstvom je stekla polovinu dvospratne kuće od 153 kvadrata, kao i njivu od skoro devet ari.
STRANKA SLOBODE I PRAVDE - POKRET SLOBODNIH GRAĐANA
Ana Oreg
Predsednica Pokrajinskog odbora Pokreta slobodnih građana Ana Oreg put je za narodnu poslanicu izabrana nakon izbora 2022. godine, na listi "Ujedinjeni za pobedu Srbije".
Kao narodna poslanica, prima platu od oko 100.000 dinara. Ne poseduje nekretnine i ima dva automobila, "ford fiesta" (2001) i "renault scenic" (2009).
Rođena je u Novom Sadu gde je i završila osnovnu školu, gimnaziju i Poljoprivredni fakultet, smer veterinarske medicine.
Od 2012. godine do danas je vlasnica privatne veterinarske ambulante Dog House, gde se bavi stručnom praksom i stručnim osposobljavanjem diplomiranih veterinara.
Marinika Tepić
Rođena Pančevka sa prebivalištem u Novom Sadu, Tepić iz Stranke slobode i pravde (SSP) je bila poslanica tri puta do sada. Prvi put je izabrana u desetom sazivu Narodne skupštine, 2014. godine, ali je na samom početku mandata podnela ostavku. Drugi put je izabrana u 11. sazivu, od 2016. do 2020. godine, a treći u 13. sazivu, 2022. godine, i to kao prva na listi "Marinika Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije".
Kao narodna poslanica, mesečno prima 143.486 dinara.
Kako je prijavila Agenciji za sprečavanje korupcije, u svom vlasništvu ima dvosoban stan od 62 kvadrata, koji je stekla kupovinom. Takođe, vlasnica je dva automobila, "škode fabia" (2010) i "volkswagen polo" (2015).

Rođena je 8. avgusta 1974. godine. Diplomirala je 1995. na Filološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu, na Odseku za engleski i rumunski jezik i književost. Završila je i Muzičku školu "Jovan Bandur" u Pančevu, odsek klavir.
Radila je u školi kao profesorka engleskog jezika, a 15 godina se bavila novinarstvom. Bila je i aktivistkinja u nekoliko nevladinih organizacija.
Tepić je bila zamenica direktora Nacionalnog saveta za decentralizaciju Republike Srbije. Od 2012. do 2016. godine bila je pokrajinska sekretarka za sport i omladinu. Ligi socijaldemokrata Vojvodine pristupila je 2012. godine.
U ovoj stranci bila je do 2017. kada se učlanila u Novu stranku. Nakon samo godinu dana napustila je ovu partiju i pristupila Stranci slobode i pravde, gde je sada potpredsednica.
NARODNI POKRET SRBIJE - NOVO LICE SRBIJE
Borislav Novaković
Borislav Novaković jedini je Novosađanin u poslaničkoj grupi Narodnog pokreta Srbije, stranke koja se odvojila od Narodne stranke, pod vođstvom Miroslava Aleksića.
Narodni poslanik bio je dva puta, od 2001. do 2004. godine i, sada u 13. sazivu, od avgusta 2022. godine.
Kao poslanik u Narodnoj skupštini primao je 161.305 dinara mesečno.

Nasledio je dvospratnu kuću površine 91 kvadrat. Vlasnik je "opel astre klasik" iz 2005. godine.
Diplomirani sociolog bio je asistent na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, a u više navrata je biran za odbornika u lokalnom parlamentu kao član Demokratske stranke, u kojoj je obavljao više funkcija. Od 2000. do 2004. godine bio je predsednik Skupštine grada i gradonačelnik Novog Sada. Osim toga, bio je i direktor Zavoda za izgradnju grada.
Početkom dvehiljaditih izabran je i za poslanika u Skupštini Srbiji, kada se i dogodila "Afera Solun" kada je po tvrdnjama tadašnje opozicije neko koristio Novakovićevu karticu za glasanje, iako je on bio na službenom putu. Na osnovu pravnog načela da se neko ne može teretiti dva puta za isto delo, pravnosnažno je oslobođen u postupku koji se vodio zbog afere u vezi sa Bulevarom Evrope.
IVICA DAČIĆ - SOCIJALISTIČKA PARTIJA SRBIJE
Dušan Bajatović
Dušan Bajatović javnosti je poznat kao višedecenijski član Socijalističke partije Srbije i direktor "Srbijagasa". Na to mesto došao je 2008. godine, te s ovom funkcijom predstavlja jednog od najuticajnijih Novosađana, ali i političara u zemlji.
Bio je generalni sekretar Omladinskog saveza Srbije i član Saveta Univerziteta u Novom Sadu. U SPS-u je od osnivanja 1990. godine, a obavljao je više funkcija u partiji, među kojima je i ona aktuelna - predsednik Pokrajinskog odbora SPS. Osim toga, Bajatović je i generalni direktor FK Vojvodina.

Kada se priča o Bajatoviću, neizostavni su i njegovi prihodi koje redovno prijavljuje, za razliku od mnogih drugih funkcionera. Kao mesečne prihode Bajatović je prijavio one iz "Srbijagasa", Skupštine Srbije, "Jugorosgasa", Podzemnog skladišta gasa "Banatski dvor", te iz "Gastrans". U pitanju je iznos od gotovo četiri miliona dinara.
Osim toga, Bajatović u svom vlasništvu ima više njiva, vikendica, voćnjaka, parcela, dva automobila, čamac bez kabine, kamion...
Mirka Lukić Šarkanović
Prof. dr Mirka Lukić Šarkanović je prvi put izabrana za narodnu poslanicu u 13. sazivu kao 28. na listi "Ivica Dačić - premijer Srbije".
Lukić Šarkanović je i odbornica u Skupštini Novog Sada, a takođe je i zamenica Pokrajinskog sekretara za visoko obrazovanje i naučno istraživačku delatnost. Na Klinici za anesteziju i intenzivnu terapiju, Kliničkog centra Vojvodine u Novom Sadu, zaposlena je kao lekar specijalista anesteziologije sa reanimatologijom od avgusta 2000. godine. Od nedavno je i asistent sa doktoratom na Medicinskom fakultetu.
Na svim ovim pozicijama, Lukić Šarkanović zarađuje ukupno oko 430.000 dinara, što je u poređenju sa njenim prethodnim izveštajem iz 2023. godine za oko 130.000 dinara više
Suvlasnica je kuće sa potkrovljem od 220 kvadrata, kao i garaže i poslovnog prostora. Kupila je građevinsko zemljište odnosno placeve na kojima je izgrađena kuća, garaža i poslovni prostor.
NOVI DSS - POKS (NADA)
Vladimir Jelić
Vladimir Jelić (POKS) je među Novosađanima dobro poznato ime. Od 2010. do 2012. godine bio je direktor JKP "Novosadska toplana". Jelić je tokom 2012. godine bio direktor JP "Zavod za izgradnju grada", a potom je istu funkciju obavljao u JKP "Vodovod i kanalizacija". BIo je član više upravnih odbora, uključujući JKP "Put", JKP "Vodovod i kanalizacij", JP "Srbijagas", Košarkaški klub "Vojvodina"...

Od 2008. do 2010. bio je odbornik u Skupštini grada Novog Sada. Za pomoćnika gradonačelnika za komunalni sistem i energetiku postavljen je 2013. godine. Godinu dana kasnije postao je i član gradskog veća zadužen za oblast obrazovanja. Član gradskog veća Jelić je bio do 2020. godine.
Kao poslanik u Narodnoj skupštini prima 140.000 dinara mesečno, a druge redovne prihode nije naveo.
Nije prijavio ni nekretnine, a vozi Škodu iz 2019. godine.
Njegov izveštaj o prihodima i imovini značajno se razlikuje od onog iz 2022. godine, kada je dobijao platu i u Skupštini grada, u Agenciji za licenciranje stečajnih upravnika i JKP "Čistoća", što su, prihodi koji su, pretpostavlja se, prestali da mu pristižu od "raskida" POKS-a i SNS-a u Novom Sadu.
Takođe, u prethodnom izveštaju je prijavio kuću od 233 kvadrata koja se sada ne nalazi u njegovoj imovinskoj karti.
Slavica Škrbić
Slavica Škrbić (POKS) je, pre nego što je POKS izbačen iz gradske vlasti u Novom Sadu, bila na čelu Gerontološkog centra Novi Sad. Smenjena je 8. februara prošle godine.
Osim što je bila direktorka Gerontološkog centra, Škrbić je bila pomoćnica direktora JKP "Čistoća", rukovoditeljka službe javnih nabavki u "Vodovodu i kanalizaciji" i pravnica u Osnovnoj školi "Jovan Dučić".
U najnovijem izveštaju Agenciji, prijavljuje 45.000 mesečno poslaničke plate u Skupštini Vojvodine.
Škrbić je kupila garsonjeru od 17 kvadrata, jednosoban stan od trideset kvadrata i parking mesto. Vozi BMW X4 iz 2018. godine.
Marija Vojinović
Marija Vojinović prvi put je izabrana za poslanicu na prethodnim parlamentarnim izborima, 2022. godine i deo je poslaničke grupe NADA - NOVI DSS - POKS.
U poslednjem izveštaju o prihodima, pre raskola SNS i POKS u Novom Sadu, prijavila je da mesečno kao poslanica prihoduje 35.000 dinara, a kao PR novosadske "Čistoće" 95.000. Novi izveštaj, za razliku od njenih stranačkih kolega, nije podnosila.
Vlasnica je njive, kuće od 137 kvadrata i više građevinskih parcela. Sve je, kako je navela u izveštaju, stekla kupovinom.
Rođena je 1980. godine u Užicu. Osnovne i master studije završila u Beogradu, master menadžerka u uslužnom biznisu. Članica je Pokreta za obnovu Kraljevine Srbije od osnivanja. Sekretarka je Izvršnog odbora Pokreta za obnovu Kraljevine Srbije.
DEMOKRATSKA STRANKA - DS
Nebojša Novaković
Nebojša Novaković je predsednik Pokrajinskog odbora Demokratske stranke.
Prvi put je u poslaničku klupu republičkog parlamenta seo posle prošlih izbora, 2022. godine na listi "Marinika Tepić - Ujedinjeni za pobedu Srbije".
U JVP "Vode Vojvodine", gde je zaposlen kao samostalni organizator za imovinu od 2013. godine, prima 70.000 mesečno.
Nema nekretnine u svom vlasništvu.
Rođen je 1984. godine, a po struci je diplomirani inženjer poljoprivrede.
Od 2015. godine bio je predsednik nadzornog odbora Fonda za podršku investicija u Vojvodini "Vojvodina Investment Promotion - VIP". U sazivu od 2016. godine bio je poslanik u Skupštini AP Vojvodine.
SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA
Boris Bajić
Boris Bajić je diplomirani pravnik-master, zamenik generalnog sekretara u Skupštini APV, član Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine, na visokim pozicijama u Savezu vojvođanskih Mađara, ali i član Nadzornog odbora JKP "Informatika".
Rođen je 20. septembra 1982. godine.
Zvanje je stekao na Pravnom fakultetu u Novom Sadu, a u javnom sektoru je od svojih pripravničkih dana, gde je staž obavljao u Pokrajinskom sekretarijatu za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine - nacionalne zajednice. Odmah se i zaposlio u ovom sekretarijatu, gde je radio dok nije prešao na mesto zamenika generalnog sekretara Skupštine APV po prvi put, oktobra 2017. godine.
Od 2013. godine, član je ispitne komisije za polaganje državnog stručnog ispita za kandidate sa srednjim obrazovanjem.
Bio je predsednik Nadzornog odbora u Novosadskom pozorištu, zatim član Nadzornog odbora Fonda "Evropski poslovi" Vojvodine, u dva navrata član proširenog sastava Pokrajinske izborne komisije, kao i član Radnog tela Republičke izborne komisije u gradu Novom Sadu za sprovođenje izbora za narodne poslanike Narodne skupštine.
Agenciji prijavljuje platu od 24 hiljade dinara kao član Nadzornog odbora JKP "Informatika", 161.300 kao poslanik u Skupštini i 5.000 mesečno kao član Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine. Takođe, dobija 5.000 dinara po održanoj sednici Nacionalnog saveta i četiri-pet puta godišnje prima 10.000 dinara kao naknadu člana ispitne komisije za polaganje državnog stručnog ispita.
Vlasnik je dvoiposobnog stana od 77 kvadrata i kuće od 104 kvadrata. Obe nekretnine stekao je kupovinom. Vozi Pežo 307 iz 2015. godine.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Bolnice pune, lekara nedostaje: Šta pokazuju podaci o zdravlju Novosađana u 2024. godini?
24.10.2025.•
0
Godišnja analiza Instituta za javno zdravlje Vojvodine pokazuje da su Novosađani tokom 2024. godine najviše u bolnicama bili zbog tumora, bolesti sistema krvotoka i tegoba uzrokovanih bolestima koštano-mišićnog sistema.
Pokrajina izdvaja 51 milion dinara za đački internat Bogoslovije u Sremskim Karlovcima
24.10.2025.•
1
Pokrajinska vlada izdvojiće 51 milion dinara za projekat rekonstrukcije, sanacije i adaptacije zgrade đačkog internata Bogoslovije Svetog Arsenija u Sremskim Karlovcima.
Liste čekanja na operacije: Kakva je situacija u KCV?
24.10.2025.•
15
Državna revizorska institucija (DRI) kontrolisala je liste čekanja i operacije "preko reda" u zdravstvenim ustanovama, među kojima je i Klinički centar Vojvodine.
Petrovaradinska tvrđava će zbog trke u petak, subotu i nedelju biti zatvorena nekoliko sati
24.10.2025.•
3
Petrovaradinska tvrđava biće na nekoliko sati zatvorena za saobraćaj u petak, 24. oktobra, kao i u subotu i nedelju, 25. i 26. oktobra.
Tehnomedia Novi Sad: Otvaranje nove, proširene prodavnice u Tržnom centru Merkur
24.10.2025.•
0
Tehnomedia u Novom Sadu 27. oktobra otvara novu i proširenu prodavnicu na istoj adresi u Tržnom centru Merkur. Kupce čekaju vredni pokloni, popusti i brend promocije.
Lepe vesti za petak: U Novom Sadu za jedan dan rođeno 22 bebe
24.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 22 beba.
FOTO, VIDEO Održan protest "Obraz obrazovanju": Prosveta nije i nikada neće biti sluga vlasti
23.10.2025.•
16
U Novom Sadu je održan protest "Obraz obrazovanju".
Petak u Novom Sadu: Moguća kiša, ali i puno događaja
23.10.2025.•
0
Petak pred Novosađanima biće zanimljiv.
Novosadski studenti u blokadi: Rezolucija Evropskog parlamenta nije mešanje u unutrašnja pitanja Srbije
23.10.2025.•
5
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu ocenili su da je rezolucija Evropskog parlamenta o "Polarizaciji i povećanoj represiji u Srbiji, godinu dana nakon novosadske tragedije" oštrija od svih prethodnih.
Balet Srpskog narodnog pozorišta uskoro na scenama u Trstu, Basanu del Grapi i Bolonji
23.10.2025.•
0
Nakon uspešnog gostovanja na Festivalu Visavi sa predstavom "Pričaj mi o ljubavi" koja je izvedena 16. oktobra na sceni Teatra Verdi u Gorici, Balet Srpskog narodnog pozorišta kreće na novu turneju po Italiji.
Odbijen predlog za ukidanje kućnog pritvora Radivoju Jovoviću
23.10.2025.•
1
Odlukom sudije za prethodni postupak Osnovnog suda u Novom Sadu, odbijen je predlog za ukidanje kućnog pritvora pokrajinskom poslaniku Radivoju Jovoviću, saopštio je Pokret slobodnih građana.
Stariji za volanom: Šta kaže zakon i koliko se kontrolišu?
23.10.2025.•
9
Nakon prevrtanja autobusa u Sremskoj Mitrovici, u kom je poginulo troje, a više od 80 osoba je povređeno, 021.rs je istražio kako izgleda obnavljanje vozačke dozvole za starije građane i koliko su kontrole rigorozne.
Radionica o samopregledu dojki u petak u Merkatoru
23.10.2025.•
0
Edukativna radionica Pravilna tehnika samopregleda dojki biće održana u petak, 24. oktobra, u tržnom centru Merkator.
Uručena priznanja Novog Sada
23.10.2025.•
0
Oktobarska nagrada i Novembarska povelja danas su uručene ovogodišnjim dobitnicima. Takođe, uručena je i Februarska nagrada Novog Sada za 2024. godinu.
Dodeljen novac za pokrajinske projekte, među dobitnicima i Drid
23.10.2025.•
2
Dekanu Sporta i fizičkog vaspitanja Patriku Dridu dodeljeno je dva miliona dinara za projekat sa javnog konkursa Autonomne pokrajine Vojvodine.
U nedelju sadnja 16 stabala na mestu kod Štranda gde se planira gradnja crkve
23.10.2025.•
29
Zbor Mesne zajednice "Liman" u nedelju, 26. oktobra organizuje akciju "Liman pamti" u okviru koje će biti zasađeno 16 stabala na zelenoj površini kod Štranda, gde se inače planira izgradnja crkve.
Sutra u Novom Sadu znatno hladnije i moguća je kiša, od nedelje još svežije
23.10.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti hladniji i moguća je kiša.
Povodom Dana oslobođenja Novog Sada: Položeni venci na Spomen-groblju boraca
23.10.2025.•
2
Predstavnici Grada, udruženja boraca i Vojske Srbije povodom 23. oktobra - Dana oslobođenja Novog Sada, položili su vence na Spomen-groblju boraca narodnooslobodilačkih ratova od 1941-1945. godine.
Dačić: Policija će 1. novembra u Novom Sadu biti neprimetna - ako ne bude napada
23.10.2025.•
21
Ministar untrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da će policija 1. novembra, za kada su studenti u blokadi najavili komemorativni skup u Novom Sadu, "strogo, kao i uvek, biti čak i neprimetna ukoliko ne bude napada".
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
23.10.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Novi Sad slavi dan kada je oslobođen od fašista u Drugom svetskom ratu
23.10.2025.•
19
Novi Sad danas slavi 81. godišnjicu oslobođenja u Drugom svetskom ratu.
Komentari 9
Liman
Betmen
Како, мајку му , заборави Панчево, или је оно предграђе НС???
Jbt
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar