
Bravo: Zabraniti skup povodom "oslobođenja" Srebrenice zbog ruganja žrtvama
Građanski pokret Bravo osuđuje održavanje najavljenog skupa povodom "oslobođenja" Srebrenice i traži od policije da ne dozvoli njegovo održavanje.
.jpg)
Foto: 021.rs
Ovaj pokret smatra da je događaj najavljen za 11. jul na Trgu slobode jasna provokacija i da predstavlja, ne samo ruganje srebreničkim žrtvama i njihovim porodicama, već i opasan pokušaj rehabilitacije ratnih zločina i njihovih počinilaca.
Bravo traži od nadležnih institucija da reaguju na ovakve i slične događaje.
"Pozivamo policijsku upravu da zabrani održavanje protivzakonitog skupa koji poziva i podstiče na nacionalnu i versku mržnju. Sramotno je i zabrinjavajuće što se gradske vlasti ne ograđuju od ovog događaja i što ne osuđuju zloupotrebu simbola Novog Sada u ovakvom kontekstu. Pored zabrane skupa, bilo bi dobro da se utvrdi pojedinačna odgovornost ljudi koji organizuju događaje ove vrste, izazivajući tako rizik od nasilja ili čak nasilje", navode u saopštenju.
Bravo smatra i da bi 11. jula trebalo da se iskaže poštovanje prema žrtvama i apeluje na sve građane i građanke Novog Sada da zajedno grade društvo koje poštuje sve žrtve i neguje mir i toleranciju.
Prethodno je ovaj skup osudio i Antifašistički front "23. oktobar", kao i Gradski odbori Pokreta slobodnih građana i Lige socijaldemokrata Vojvodine-Vojvođani
Podsetimo, kako je 021.rs pisao, ovaj skup je prijavljen policijskoj upravi. Iz Grada su za 021.rs naveli da nisu dali odobrenje za korišćenje grba, ali nisu naveli da li osuđuju ovaj skup.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Umrla Fuada Stanković, nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu
16.09.2025.•
0
Nekadašnja rektorka Univerziteta u Novom Sadu Fuada Stanković umrla je danas u 84. godini u Novom Sadu.
Besplatne radionice "Upravljanje stresom" u četvrtak i petak
16.09.2025.•
0
Besplatne edukativne radionice, na temu stresa - uzroka, posledica i mogućnosti savladavanja, biće održane u četvrtak, 18. septembra i u petak, 19. septembra.
Sreda u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
16.09.2025.•
0
Sreda pred Novosađanima biće nešto prijatnija i sa mnogobrojnim dešavanjima.
ANKETA: Pomažu li vam snižene cene?
16.09.2025.•
2
Prošle su dve nedelje kako važi Uredba kojom se ograničavaju trgovačke marže.
Preporuka: Izložba "Vreme jede pogled" u MSUV
16.09.2025.•
2
Kustosi i zaposleni u Muzeju savremene umetnosti Vojvodine odista se marljivo pripremaju da naredne godine obeleže šest decenija rada.
Rajić o optužnici za pad nadstrešnice: Vlasti je stalo da do 1. novembra može da kaže da se nešto uradilo
16.09.2025.•
1
Govoreći o optužnici protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, nakon dopune istrage, advokat Jovan Rajić kaže da smo sada tačno tamo gde smo bili 30. decembra, jer je u pitanju novo podizanje optužnice.
Skup podrške uhapšenim poljoprivrednicima najavljen za sredu ispred suda
16.09.2025.•
0
Studenti i zborovi građana Novog Sada najavili su za sredu, 17. septembar, okupljanje ispred suda.
Institut za onkologiju Vojvodine potpisao ugovor o saradnji sa Međunarodnom agencijom za atomsku energiju
16.09.2025.•
0
Ugovor o saradnji između Instituta za onkologiju Vojvodine i Međunarodne agencije za atomsku energiju (IAEA) potpisan je danas u sedištu Ujedinjenih nacija u Beču.
ANEM: Zaštitimo profesore i studente novinarstva
16.09.2025.•
0
ANEM je, povodom napada na profesore i studente novinarstva, saopštio da je, pored zaštite novinara, bitno zaštititi i profesore i studente.
Goran Vesić i dalje u bolnici
16.09.2025.•
1
Bivši ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je optužen u postupku za pad nadstrešnice, i dalje se nalazi na lečenju u bolnici.
Zaposleni u BioSensu: Sud brani kršenje zakona
16.09.2025.•
1
Sindikat BioSens oglasio se povodom odluke Upravnog suda u Novom Sadu u vezi sa njihovom tužbom zbog izbora novog Upravnog odbora.
Situacija u Jovinoj gimnaziji: Pokušano nezakonito konstituisanje Saveta roditelja
16.09.2025.•
4
"Juče smo imali nezakonit pokušaj konstituisanja Saveta roditelja u Jovinoj gimnaziji, i to suprotno zakonima o sistemu osnovnog obrazovanja i vaspitanja", kaže Snežana Bačlija Knoh, majka đaka ove gimnazije.
Student iz Novog Sada štrajkuje glađu zbog produžetka pritvora: Pročitajte njegovo pismo
16.09.2025.•
9
Student iz Novog Sada Bogdan Jovičić, koji je u pritvoru od sredine avgusta, započeo je štrajk glađu u petak, kada mu je produžen pritvor.
Leto se ne predaje: U petak, subotu i nedelju sunčano i oko 30 stepeni
16.09.2025.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti promenljivo oblačna i malo svežija.
Glamočić o protestu poljoprivrednika u Novom Sadu: Nebitno i da na ulice izađe 20, 50 ili 100 traktora
16.09.2025.•
6
Ministar poljoprivrede Dragan Glamočić izjavio je da su zahtevi poljoprivednika koji protestuju nerealni jer je potrebna čak petina budžeta Srbije da bi se ispunili.
KCV o povredama tokom protesta 5. septembra: Nije bilo pacijenata zbog respiratornih tegoba
16.09.2025.•
11
Klinički centar Vojvodine saopštio je da tokom 5. i 6. septembra u Urgentni centar te ustanove nije primljen nijedan pacijent zbog respiratornih tegoba.
Podignuta optužnica protiv Vesića i 12 optuženih za pad nadstrešnice
16.09.2025.•
32
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu podiglo je optužnicu protiv 13 optuženih u slučaju pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, 1. novembra.
Jesenja Novosadska cvetna pijaca u petak i subotu kod Spensa
16.09.2025.•
1
Jesenji ciklus Novosadskih cvetnih pijaca počinje u petak i subotu, 19. i 20. septembra, na platou ispred Spensa.
Privedena tri poljoprivrednika zbog incidenta na protestu ispred Banovine
16.09.2025.•
8
Trojica članova Inicijative za opstanak poljoprivrednika privedena su jutros zbog incidenta koji se dogodio u ponedeljak na protestu ispred zgrade Banovine.
Novosadskoj profesorki Smiljani Milinkov upućene pretnje smrću
16.09.2025.•
11
Šefica Odseka za medijske studije Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Smiljana Milinkov primila je pretnje smrću na službeni imejl fakulteta.
Okov: Benzinske testere STIHL - sada na popustu
16.09.2025.•
0
Ako radite veliku seču, obradu drveta ili pripremu ogreva, tu je legendarna snaga STIHL motornih testera.
Komentari 3
zztop
lila
Nadežda
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar