Nove cene voznih karata od 1. septembra: Od Novog Sada do Beograda 445 dinara, a biće još novina
Novi cenovnik prevoza putnika u unutrašnjem železničkom saobraćaju Srbije važiće od 1. septembra ove godine, a biće uvedene i novine u načinu naplate, saopštila je kompanija "Srbijavoz".
Foto: 021.rs
Za putnike to konkretno znači da će, na primeru nekih od najfrekventnijih linija, cena karte drugog razreda za Regio voz između Beograda i Novog Sada, kupljene preko mobilne aplikacije, umesto dosadašnjih 373 dinara, koštati 445 dinara.
Pored toga, primera radi, cena karte drugog razreda za Regio voz između Beograda i Užica, kupljene preko mobilne aplikacije, umesto dosadašnjih 730 dinara, od septembra će koštati 864 dinara.
"Znatno povećanje broja putnika dovodi i do sve učestalije pojave da putnici u vozove ulaze bez prethodno kupljene karte, koju kupuju kod konduktera, što dalje dovodi do otežanog upravljanja kapacitetima, gužvi i negativnog efekta na komfor putnika. Srbijavoz stoga apeluje na putnike da svoje karte unapred kupe onlajn ili na kartomatima i blagajnama širom Srbije", poručuju u ovom preduzeću.
Dodatno, do septembra će biti postavljeni novi kartomati na više od 20 stanica u Srbiji.
Nakon toga, za putnike koji se ukrcaju u voz bez karte, uz redovnu cenu biće dodatno naplaćena naknada za izdavanje karte u vozu, u iznosu od 500 dinara.
Ova naknada neće se primenjivati za putnike koji putovanje započinju na stanici u kojoj ne postoje putničke blagajne i/ili kartomati.
Ovo privredno društvo za železnički prevoz putnika ističe da prema važećem cenovniku prevoza putnika posluje već tri godine, a da je u tom periodu došlo do značajnih izmena tržišnih uslova, pre svega povećane su cene energenata i rezervnih delova, pa je zato i doneta odluka o korekciji cena koja stupa na snagu 1. septembra ove godine.
"Pored toga, novina će biti i veći popust na onlajn kupovinu karata, putem mobilne aplikacije i vebsajta srbijavoz.rs, u visini od 10 odsto, koji se uvodi sa ciljem da putnike motivišemo da svoje karte kupuju unapred i onlajn", napominje se u saopštenju Srbijavoza.
"Očekujemo da efekti ovih izmena doprinesu kontinuiranom podizanju kvaliteta naših usluga i poboljšanju korisničkog iskustva putnika i naglašavamo da, i nakon ovih korekcija cena, železnički prevoz ostaje značajno povoljniji u odnosu na drumski prevoz", navodi se u saopštenju.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Komemorativnom šetnjom obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice
01.04.2026.•
0
Večeras je održana komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice kada je poginulo 16 ljudi.
VIDEO: Matica srpska otkazala koncert Katarine Jovanović zbog pesme koju je pevala na protestu
01.04.2026.•
50
Matica srpska otkazala je koncert Katarine Jovanović (sopran) i Vanje Šćepanović (klavir) koji je bio najavljen za večeras.
Obeležena godišnjica pogibije Olega Nasova
01.04.2026.•
7
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin položio je venac na spomen-ploču kod Varadinskog mosta, u znak sećanja na poginulog sugrađanina Olega Nasova, koji je nastradao 1. aprila 1999. godine, tokom NATO bombardovanja.
Komemorativna šetnja večeras u Novom Sadu
01.04.2026.•
5
Komemorativna šetnja povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice, te smrti 16 osoba, održaće se večeras u Novom Sadu.
Obeleženo 14 godina od tragedije u Kontrastu
01.04.2026.•
2
Članovi porodica nastradalih u požaru u diskoteci Kontrast obeležili su 14 godina od tragedije u diskoteci Kontrast, u kojoj je nastradalo šest osoba.
Obeleženo 17 meseci od pada nadstrešnice: "Drugi put umireš kada te zaborave. Mi pamtimo i ne opraštamo"
01.04.2026.•
3
Novosađani i Novosađanke okupili su se na raskrsnici kod Železničke stanice kako bi odali šesnaestominutnu počast stradalima u padu nadstrešnice.
Lekarski kadar u Novom Sadu: Evo šta nedostaje gradu
01.04.2026.•
23
Nedostatak lekara u Domu zdravlja Novi Sad ne odnosi se samo na pedijatriju. Odeljenje oftalmologije u Službi za specijalističko-konsultativnu delatnost broji manje lekara specijalista, kažu iz te ustanove za 021.rs.
Pet dekana sa Univerziteta u Novom Sadu: Urušavanje univerziteta pouzdan pokazatelj propadanja društva
01.04.2026.•
7
Pet novosadskih dekana reagovalo je na upad policije u zgradu rektorata Univerziteta u Beogradu.
Direktor Jovine nije došao na sud - zbog bolesti
01.04.2026.•
5
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje P. Stojković nije se pojavio pred Prekršajnim sudom u Novom Sadu u utorak, gde je pokrenut postupak po prijavi 15 profesora.
Akcija besplatne provere sluha u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Tokom života dešava se dosta važnih trenutaka u kojima želimo da budemo maksimalno prisutni i da ih zapamtimo.
U Novom Sadu za 24 časa rođene 24 bebe
01.04.2026.•
1
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 24 bebe.
Povodom 17 meseci od pada nadstrešnice i smrti 16 osoba: Okupljanje kod Železničke stanice
01.04.2026.•
0
Novosadski zborovi u sredu, 1. aprila organizuju skup povodom 17 meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu i smrti 16 osoba.
Počinje nova "NS bajk" sezona u Novom Sadu
01.04.2026.•
0
Nova "NS bajk" sezona iznajmljivanja bicikala počeće u sredu, 1. aprila.
Počinje konkurs za upis dece u vrtiće Radosnog detinjstva, prijave samo onlajn
01.04.2026.•
2
Konkurs za upis dece u vrtiće PU "Radosno detinjstvo" za 2026/2027. godinu počeće u sredu, 1. aprila.
Prva aprilska sreda puna događaja: Novosađani, evo šta vas očekuje
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija, a očekuje vas i nekoliko događaja koje bi bilo šteta propustiti - sve za prvi april.
FOTO, VIDEO Protest podrške Univerzitetu u Beogradu: Novosađani kreću za Beograd
31.03.2026.•
11
Građani, studenti i profesori okupili su se večeras ispred zgrade Rektorata, kako bi iskazali protest zbog dešavanja na Univerzitetu u Beogradu.
Kako prevarantski kol centri pokušavaju da vam uzmu pare: Iskustvo bivšeg radnika
31.03.2026.•
8
Od prvih 500 dolara do gubitka životne ušteđevine - tako, prema rečima sagovornika 021.rs koji je više godina radio u prevarantskim kol centrima, izgleda put prosečne žrtve.
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu večeras ispred Rektorata: "Stojimo jedni uz druge"
31.03.2026.•
6
Protest podrške Univerzitetu u Beogradu održaće se večeras ispred zgrade Rektorata Univerziteta u Novom Sadu.
Poskupljuje taksi prevoz u Novom Sadu, start 265 dinara
31.03.2026.•
42
Taksi start u Novom Sadu poskupeće za 25 dinara, pa će sada iznositi 265 dinara. Poskupljuje i kilometar vožnje u taksiju.
Sutra malo vedrije u Novom Sadu, vikend će biti lep
31.03.2026.•
0
Sreda će u Novom Sadu biti vedrija.
Komentari 24
Laza
Tanja
Redovan putnik
Ko ima samo keš... da doplati...
Wow..
Sta je sledeće?
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar