Gradonačelnik Đurić u Kini, kineski komunisti u Novom Sadu: Mogućnost široke saradnje

Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić boravi u svojoj drugoj zvaničnoj poseti Kini.
Kako je Đurić objavio na Instagramu, posetu je započeo sastankom sa gradonačelnikom Vusija Džaom Đijanđuom.
 
Delegacija ovog kineskog grada je posetila Novi Sad u junu ove godine, a Đurić navodi da su sada nastavljeni razgovor "o učvršćivanju prijateljskih odnosa između gradova".
"Teme razgovora uključivale su razvoj ekonomskih i trgovinskih odnosa, posebno u kontekstu nedavno potpisanog Sporazuma o slobodnoj trgovini između Kine i Srbije. Osim toga, otvorili smo nove mogućnosti saradnje u kulturi, obrazovanju, sportu, turizmo i razmeni mladih", navodi se.
 
Novi Sad je i dobio poziv da učestvuje na Međunarodnom festivalu trešnjinog cveta 2025. godine u Vusiju.
"Uveren sam da nas čeka svetla budućnost u saradnji naših gradova na temeljima koje su postavili naši lideri, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i predsednik Kine Si Đinping", dodao je Đurić.
 
Po Đurićevim rečima, Novi Sad i Vusi imaju mogućnost široke saradnje.
 
"Vusi je poznat po svojoj bogatoj istoriji i brzoj modernizaciji, i kao jedan od važnih činilaca kineske ekonomije, posebno u oblastima tehnologije i proizvodnje. Isto tako, Novi Sad je grad koji snažno napreduje i razvija se, i koji je postao najpoželjnije mesto za život u regionu", smatra Đurić.
 
Podsetimo da su prethodno, u nedelju, članovi Centralnog komiteta Komunističke partije Kine bili u poseti svojim kolegama iz Srpske napredne stranke.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Voja

    15.10.2024 11:14
    Kina
    Ne interesuje njih kako je Kina napravila ekonomski napredak, već način kako partija vlada.Oni bi narađe vladali kao komunistički vladari, a da privredu posmatraju kao da su u afričkoj savani.
  • Temerinac

    14.10.2024 23:31
    A samit BRIKS-a, ide li Vučić na samit BRIKS-a ?
    Videli smo izdajnika da ide gde ne treba , a to je u Brisel, Nemačku i Dubrovnik da se sreće sa Zelenskim, Plenkovićem kao i sa Šolcom i Makropnom koji su svi odreda glasali u UN da su Srbi genocidni !
    Dok su Kina i Rusija u UN glasale protiv i uvek su uz Srbiju.
  • Izvidjac Futog

    14.10.2024 16:50
    Ko misli
    Ko misli da je lose sto imamo dobre odnose sa jednom velikom u svakom pogledu drzavom nije bas ko sto treba.A da je Djuric stalno kabinetu rekli bi neradi nista samo prima platu.

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti