FOTO, VIDEO: Završena blokada Varadinskog mosta
Završena je šestočasovna blokada Varadinskog mosta. Blokada je prošla bez incidenata, a veče su obeležila privođenja aktivista.
Foto: 021.rs
Građani su blokirali saobraćaj, a na mostu su ostavili crvene otiske, poruke i zapalili su sveće za nastradale u obrušavanju nadstrešnice Železničke stanice.
Okupljeni su zahtevali ostavke premijera Miloša Vučevića i gradonačelnika Milana Đurića, kao i skidanje oznake tajnosti sa ugovora o rekonstrukciji Železničke stanice.
Pred protest su privedeni Mila Pajić, Dorotea Antić i Miran Pogačar.
Mila Pajić i Dorotea Antić su posle 21 sat puštene na slobodu i očekuje se da se priključe protestu, a potom je pušten i odbornik Miran Pogačar.
Građani su zapalili sveće za 14 nastradalih u tragediji koja se dogodila kada se obrušila nadstrešnica rekonstruisane zgrade Železničke stanice. Tom prilikom tri osobe su teško povređene.

Aktivista grupe Stav Branislav Đorđević rekao je da su pred blokadu privedene Mila Pajić i Dorotea Antić, kojima je pružena adekvatna pravna pomoć.
"Naš kamion je zaustavljen na izlazu iz Sremske Kamenice i isključen je iz saobraćaja. Morali smo da ostavimo kamion da nas ne bi zadržali. U kamionu je bio nekakav šut i gume od vlasnika, što je policija smatrala opasnim. Uhapsili su i kamion, i gume, pohapsiće nas, samo niko nije priveden za ubistvo 14 ljudi. Niko od više od 50 saslušanih nije priveden", rekao je Đorđević.
Okupljenima na protestu je rečeno da su preinačene prvobitne odluke za Gorana Ješića i Mišu Bačulova, te da je njima sada određen pritvor do 30 dana. Tokom protesta stigla je i poruka od Gorana Ješića.
"Ovom zemljom upravlja jedan neuračunljivi čovek kome je važniji izlog svoje stranke nego 14 izgubljenih života. Kažu da preinačuju odluke o odbrani sa slobode. Kad hapse decu, meni sloboda ne treba. Tačno u 21h pozivam sve da dođu ispred policijske stanice Stari grad. Sloboda se osvaja", naveo je Ješić.


Inicijativa mladih zahteva da Mila Pajić i Dorotea Antić budu puštene na slobodu.
"Represija nad mladima je nedopustiva. Zahteva hitno oslobađanje svih mladih aktivista/kinja. Protest je ljudsko pravo", navode u Inicijativi.
Podsetimo, blokada se organizuje nedelju dana od tragedije na Železničkoj stanici, gde je u obrušavanju nadstrešnice nastradalo 14 osoba, dok su tri teško povređene i lekari se i dalje bore za njihov živote.
Zahtevi su isti kao na protestu održanom u Novom Sadu, 5. novembra. Traže se ostavke gradonačelnika Novog Sada Milana Đurića, premijera Miloša Vučevića, kao i skidanje oznake tajnosti sa ugovora o rekonstrukciji Železničke stanice.

"Odgovorni za ovu tragediju moraju da znaju da građani neće odustati od zahteva i da će neumorno insistirati na njihovim ostavkama, sudskim procesima i objavljivanju ugovora. Ovakvim akcijama im pokazujemo da smo istrajni i da nas ima dovoljno", navela je grupa Svića u pozivu na blokadu.
Zbog učestvovanja u protestu privedeno je više građana. Nekolicini je određen pritvor u trajanju do 30 dana.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Tribina sa studentima u subotu na Klisi: Tema lokalni problemi
06.08.2026.•
8
Novosadski studenti u blokadi u subotu, 8. avgusta, organizuju tribinu na kojoj će sa meštanima Klise razgovarati o lokalnim problemima.
Besplatne radionice prve pomoći za roditelje beba i male dece u Novom Sadu
06.08.2026.•
1
Dom zdravlja Novi Sad organizuje besplatne edukativne radionice za roditelje odojčadi i dece uzrasta do tri godine, posvećene pružanju prve pomoći u kriznim situacijama.
FOTO: Završena izgradnja fiskulturne sale u Gimnaziji "Laza Kostić"
06.08.2026.•
4
Sportska dvorana Gimnazije "Laze Kostić" završena je posle tri godine radova.
Napet odnos u vrhu SDPS-a i naprednjaka: U Novom Sadu sve u redu
06.08.2026.•
17
Novosadsko vođstvo Socijaldemokratske partije Srbije kaže da, iako su odnosi sa Srpskom naprednom strankom u vrhu obe partije "nategnuti", kod njih na lokalu problema nema.
Predah od vrućine koji to nije: U Novom Sadu mogući pljuskovi, ali najviša temperatura ne ide ispod 34 stepena
06.08.2026.•
0
U petak su u Novom Sadu u toku popodneva mogući pljuskovi sa grmljavinom.
Objavljen konkurs za direktora Jovine, roditelji tvrde da će biti poništen
06.08.2026.•
8
Roditelji učenika Jovine gimnazije tvrde da će konkurs za direktora ove novosadske škole, koji je objavljen u sredu, biti oboren, jer, kako tvrde, nije napisan u skladu sa zakonom.
Makedonska stranka odgovara grčkoj zbog spomenika u Novom Sadu: Osporavaju pravo na istorijsko pamćenje
06.08.2026.•
28
Makedonska stranka Srbije je saopštila da "odbacuje pokušaje Građanske stranke Grka Srbije da inicijativu za podizanje spomenika 'Majka Makedonija' predstavi kao provokaciju ili pretnju bilo kome".
Roditelji đaka Jovine gimnazije u subotu organizuju protestnu izložbu: "Građani da ponesu lampe i telefone"
06.08.2026.•
7
Roditelji đaka Gimnazije "Jovan Jovanović-Zmaj" pozvali su građane da se okupe ispred škole u subotu, 8. avgusta.
Muzej u Čereviću ne radi dve godine nakon renoviranja: građani predali peticiju
06.08.2026.•
5
Zbor građana Čerevića predao je opštini Beočin peticiju za otvaranje Zavičajnog Muzeja u tom mestu. Međutim, od nadležnih dosad nisu dobili nikakav odgovor.
Nizak vodostaj Dunava dodatno opterećenje za novosadsko vodosnabdevanje, ali vode ima dovoljno
06.08.2026.•
1
Novosadski vodovodni sistem snabdeva se podzemnim vodama koje su direktno povezane sa nivoom Dunava, zbog čega nizak vodostaj te reke predstavlja dodatno opterećenje.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe, među njima i blizanci
06.08.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Novosađani, čuvajte se: Danas vrhunac toplotnog talasa
06.08.2026.•
6
I danas će u Novom Sadu biti sunčano i "pakleno" toplo.
Četvrtak u Novom Sadu: Šta nas osim toplote još očekuje?
05.08.2026.•
4
Polako i sigurno prolazi radna nedelja u kojoj nas čekaju veoma visoke temperature, isključenja struje i raznolik kulturni program.
Makedonski nacionalni savet: Spomenik "Majka Makedonija" nije politička provokacija, već simbol sećanja
05.08.2026.•
33
Makedonski nacionalni savet saopštio je da inicijativa za podizanje spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu nema političku, teritorijalnu niti međunarodnu konotaciju.
Grčki nacionalni savet protiv spomenika "Majka Makedonija": "Nepotreban istorijski kič u Novom Sadu"
05.08.2026.•
24
Nacionalni savet grčke nacionalne manjine u Srbiji obratio se Skupštini grada Novog Sada i Savetu za kulturu i informisanje povodom inicijative za podizanje javnog spomenika "Majka Makedonija".
Novi Sad među najtoplijim gradovima: U 17 sati izmereno 38 stepeni
05.08.2026.•
5
Najtopliji gradovi u Srbiji u 17h su Sombor i Kikinda, gde je izmereno 39 stepeni, kao i na Paliću, prema podacima Republičkog hidrometeorološkog zavoda.
Beljanski podneo ostavku na mesto u UO Advokatske komore Srbije
05.08.2026.•
23
Član Upravnog odbora Advokatske komore Srbije (AKS) Vladimir Beljanski podneo je ostavku na to mesto.
Čija je Jovina gimnazija?
05.08.2026.•
59
O ideji da Gimnazija "Jovan Jovanović Zmaj" bude vraćena pod okrilje Srpske pravoslavne crkve u Novom Sadu se priča već duže vreme.
Institut za javno zdravlje Vojvodine: Rizik po one koji se kupaju u Dunavu u Novom Sadu mali do umeren
05.08.2026.•
12
Načelnica Centra za higijenu i humanu ekologiju Instituta za javno zdravlje Vojvodine Sanja Bijelović izjavila je da je, uprkos rekordno niskom vodostaju Dunava, mikrobiološka situacija na području Novog Sada stabilna.
I sutra vrelo u Novom Sadu, minimalno osveženje u petak
05.08.2026.•
0
I četvrtak će u Novom Sadu biti sunčan i "pakleno" topao.
Grčka stranka protiv spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu: "Direktna provokacija"
05.08.2026.•
41
Građanska stranka Grka Srbije protivi se podizanju spomenika "Majka Makedonija" u Novom Sadu, na inicijativu Saveta makedonske nacionalne manjine.
Komentari 87
xqt
Kosovo i Rio Tinto
Pao je Šolc, pao je Bajden pada i njihova pudlica Vučić !
Gotov je !!
Miodrag
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar