FOTO Plakati i grafiti protiv opozicije u Novom Sadu na sve strane: Uklonjen link ka sikter.org
Plakati sa likovima opozicionih funkcionera i pogrdni grafiti sa njihovim imenima sve su vidljiviji po ulicama grada.
Foto: 021.rs
Pred šestočasovnu blokadu raskrsnice kod Železničke stanice u Novom Sadu 17. novembra pojavili su se plakati sa likovima Dragana Đilasa i Marinike Tepić iz Stranke slobode i pravde, Borislava Novakovića iz Narodnog pokreta Srbije i nekadašnjeg predsednika Vlade Vojvodine Bojana Pajtića.
Slični plakati pojavljuju se godinama unazad u Novom Sadu, pogotovo u vreme protesta, izbornih kampanja ili po izbijanju afera.
"Fantomski" autor se ponekad potpiše, a ponekad nema traga.
Na ovim posterima piše "Samo nas vi nemojte braniti", "Ko laže, taj krade!" i "Što ste krali - krali ste".
U potpisu je pisalo "sikter.org", što je u tom momentu bila nepostojeća internet stranica, već samo još jedna od poruka plakata.
Vest o plakatima se ubrzo pojavila i na Reddit-u, a neki od korisnika su se zapitali šta je sikter.org, da bi ubrzo stigao odgovor jednog korisnika koji je rekao da je upravo kupio taj domen.
Isti korisnik je ostavio zasebnu objavu u kojoj poručuje da je kupio domen sikter.org, kako je naveo, sajt "koji SNS reklamira na plakatima". On je slučaj sa plakatima objasnio kao "SNS propagandu".
Komentar koji je prikupio najviše glasova bio je jednostavan - izlistati afere.
I ubrzo su se na sajtu sikter.org pronašle afere koje su se dogodile u poslednjih 12 godina vlasti naprednjaka - od "Tetke iz Kanade" do obrušavanja nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Sada su se na ulicama grada, između ostalog i na raskrsnici Jevrejske ulice i Bulevara Mihajla Pupina, u Zmaj Jovinoj, kod Futoške pijace i na drugim lokacijama, pojavili isti posteri sa jednom izmenom - uklonjenim potpisom "sikter.org".

Uz to, na ulicama grada vidljivi su i novi-stari šablonski grafiti sa natpisima "Bora psiho" i "Pajtić lopov", koji su se po trotoarima mogli pronaći i u martu prošle godine.
"Zna da me ne može ni zastrašiti ni kupiti, zna da u životu nisam napravio ni saobraćajni prekršaj, a kamoli krivično delo, zna da zbog ovakvih gluposti neću ućutati, do sada je valjda shvatio da sam politikom prestao da se bavim zato što sam se razočarao u 'svoje' i to ama baš nikakve veze nema sa naprednjačko tabloidnim 'kreativnim' akcijama satanizacije, do sada sve to zna. Jednostavno je bolesnik prepun mržnje i lično me to silno zabavlja, ali teško zemlji kojoj je na čelu ucenjeni kleptoman i psihopata", napisao je Bojan Pajtić na svom "X" nalogu.

Nakon što su radnici JKP "Čistoća" posle prethodnih protesta u Novom Sadu ekspresno očistili ulice od "krvavih tragova", portal 021.rs pitao ih je da li će to uraditi i sa ostalim grafitima.
Portal 021.rs pitao je nadležno komunalno preduzeće da li možemo da očekujemo da se aktivno čišćenje i pranje ulica od grafita nastavi, s obzirom na njihove aktivnosti prethodnih dana, kao i da li u to spadaju šablonski grafiti kojima se vređaju predstavnici opozicije, a koji su "osvanuli" u Novom Sadu.
Iz JKP "Čistoća" za 021.rs navode da je "poslednjih nedelja došlo do intenzivnog ispisivanja grafita najrazličitijeg sadržaja".
"JKP 'Čistoća' je pokrenula široku akciju uklanjanja svih grafita, kako bi naše ulice bile čiste i uredne. U ovom trenutku akcija obuhvata širi centar grada, jer je tu ispisivanje bilo najizraženije, ali će u narednom periodu, u skladu sa vremenskim uslovima, biti proširena i na druge delove grada", navode iz ovog javnog preduzeća, ne odgovarajući konkretno na pitanja o grafitima koji su pomenuti u dopisu 021.rs, a koji se nalaze upravo u širem centru grada.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Obeleženo osamdeset godina od doseljavanja Makedonaca u Vojvodinu
30.05.2026.•
2
Obeleženo je 80 godina od doseljavanja Makedonaca u Vojvodinu na svečanosti kojoj su prisustvovali predstavnici Srbije i Severne Makedonije.
Škola za psihomotorni razvoj beba organizuje nova predavanja svake srede u junu
30.05.2026.•
0
Otvoreni su novi termini Škole za psihomotorni razvoj beba, koja je namenjena roditeljima dece uzrasta do godinu dana.
Humanitarni koncert za Petra Alvirovića iz "Apsolutno romatično" u nedelju na Sunčanom keju
30.05.2026.•
4
Humanitarni koncert posvećen Petru Alviroviću, članu benda "Apsolutno romantično", biće održan u nedelju u letnjoj bašti Bezza Caffe na Sunčanom keju.
"Humanitarni ponedeljak" za Savu Đuranina
30.05.2026.•
0
U ponedeljak, 1. juna, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena Novosađaninu Savi Đuraninu.
NDNV: Zahvaljujući građanima prikupljen novac za kaznu po tužbi Sava Manojlovića
30.05.2026.•
8
Nezavisno društvo novinara Vojvodine i portal Autonomija zahvalili su se građanima koji su donirali novac za sudske troškove i odštetu koju taj medij treba da plati lideru pokreta Kreni-promeni Savu Manojloviću.
U nedelju 30 stepeni, od ponedeljka pljuskovi
30.05.2026.•
1
U Novom Sadu, u nedelju, tokom jutra promenljivo oblačno, a zatim tokom većeg dela dana pretežno sunčano vreme.
FOTO: Od stana do garaže - šta se prodaje u Novom Sadu i okolini
30.05.2026.•
0
Ukoliko ste u potrazi za nekretninom, od gradske do seoske sredine, od stana do garaže, imamo nekoliko predloga za vas.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba
30.05.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
Danas oko 29 stepeni
30.05.2026.•
0
U Novom Sadu će danas, nakon svežeg jutra, tokom dana biti pretežno sunčano i toplo.
VIDEO Kratkom blokadom Jevrejske završen protest zdravstvenih radnika: Traže poštene izbore
29.05.2026.•
6
Protest Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara održan je u Jevrejskoj ulici, na poziv članova koji su nezadovoljni tokom predizborne kampanje za komorske organe.
Za vikend toplo
29.05.2026.•
0
U Novom Sadu će, u subotu, nakon svežeg jutra, tokom dana biti pretežno sunčano i toplo.
Protest zdravstvenih radnika danas u Novom Sadu
29.05.2026.•
43
Protest medicinskih tehničara i zdravstvenih radnika održaće se danas, 29. maja, ispred Komore medicinskih sestara i zdravstvenih tehničara (KMSZTS) - ogranak Vojvodina.
Direktor Jovine direktno proziva roditelje učenika, profesore optužuje za anarhiju
29.05.2026.•
43
Direktor Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" Radivoje Stojković i školski odbor objavili su na sajtu škole saopštenje u kojem se prozivaju pojedine roditelje učenika ove škole, ali i profesore.
FOTO, VIDEO Dani velikih popusta u Beta Bike-u: Uštedite do 15.000 dinara na kupovinu bicikla
29.05.2026.•
0
Novosadski Beta Bike još jednom pruža sjajnu priliku svim ljubiteljima dvotočkaša da po super cenama nabave bicikl kakav su oduvek želeli.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 14 beba
29.05.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 14 beba.
Nakon svežeg jutra, tokom dana do 25 stepeni
29.05.2026.•
0
U Novom Sadu će danas, nakon svežeg jutra, tokom dana biti pretežno sunčano.
Novosađani, konačno petak: Predstave, izložbe, filmovi i još mnogo događaja
28.05.2026.•
1
Približavamo se kraju radne nedelje, a sve što treba da znate o 29. maju u Novom Sadu, možete da pronađete ovde.
Suspendovani nastavnici držali javni čas ispred Jovine gimnazije
28.05.2026.•
30
Suspendovani nastavnici držali su danas javni čas ispred kapije Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" na poziv učenika.
Za obnovu pet nadgrobnih spomenika u Novom Sadu izdvojeno pet miliona dinara
28.05.2026.•
5
Zavod za zaštitu spomenika kulture pokrenuo je javnu nabavku za konzervatorsko-restauratorske radove na pet nadgrobnih spomenika na Uspenskom groblju.
Radovi na kolovozu u Veterniku, Stepanovićevu i Kaću: Privremene izmene saobraćaja
28.05.2026.•
5
U toku su radovi na popravci kolovozne konstrukcije u Veterniku, Stepanovićevu i Kaću, naseljima koja se iz godine u godinu razvijaju i sve snažnije povezuju sa gradom.
Porodici u Novom Sadu se obrušio zid u stan pred venčanje: "Sreća da niko nije povređen"
28.05.2026.•
10
"Mislim da se nećemo vraćati u stan, ali to je još uvek razmišljanje", kaže za 021.rs Miloš Đorđević, vlasnik stana u kojem je u sredu u popodnevnim satima došlo do incidenta kada se urušio zid spavaće sobe.
Komentari 30
Simbad
A sad i zastave
Heroji
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar