
Vučić: Očekujem izvinjenje nastavnika koji su izveli đake na proteste u Novom Sadu
Predsednk Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da nastavnike tokom akcije "Zastani Srbijo" nije interesovalo odavanje pošte stradalim građanima u Novom Sadu, već da je to bila čista politika.

Foto: 021.rs
On je kazao da nastavnici ne smeju da izvode decu iz škole na proteste, te da očekuje njihovo izvinjenje.
Kako je kazao, lično je bio šokiran kada je saznao da su sina premijera Srbije Miloša Vučevića izveli iz škole kako bi demonstrirao protiv svog oca.
Govoreći o opoziciji i akcijama koje su sprovodili blokiranjem saobraćaja, kako bi odali poštu zbog 15 stradalih u nesreći u Novom Sadu, kazao da to predstavlja nasilje, jer time krše Ustavom zagarantovanu slobodu kretanja građana.
"Nasilje sprovode oni koji ne prijavljuju svoje skupove. Kada je bio protest u Beogradu na vodi, gledao sam Informer i video kako je došlo do koškanja. Oni su počeli da viču 'gde je policija'. Razmislite šta je to što hoćete - vi podnesete zahtev policiji, ona vam ne odobri skup, jer ne možete da sprečavate ljude da se slobodno kreću, a onda tražite policiju da vam pomaže na istom mestu gde kršite zakon", rekao je on.
Dodao je i da vozač koji je tokom akcije blokiranja saobraćaja u Loznici nosio čoveka na haubi - nije prekršio zakon.
"Ti si stao nekome na put i rekao mu ja sam bog i batina u ovoj zemlji, i čovek prođe i tu mu onda skačeš po automobilu", kazao je on.
Kako ja kazao, nasilje je kada se blokiraju putevi i ulice, jer se time brani ljudima da negde odu, "i nije dozvoljeno po zakonima ove zemlje".
Profesori i učenici Jovine gimnazije su u petak, 29. novembra, zajedno sa građanima, odavali počast žrtvama tragedije na Železničkoj stanici u Novom Sadu.
Potom je premijer Srbije Miloš Vučević izjavio da su "njegovog sina profesori te škole praktično naterali da izađe iz škole sa svojim drugovima kako bi protestovali".
Usledilo je saopštenje uprave Jovine gimnazije, u kom je ova ustanova osudila "politizaciju učenika" i najavila pokretanje disciplinskih postupaka. Gimnazija se ujedno duboko izvinila predsedniku Vlade Srbije Milošu Vučeviću, učenicima koji su zloupotrebljeni i njihovim roditeljima.
Zbog svih ovih reakcija, za sutra je u 11 časova ispred kapije velikog dvorišta škole, ulaz kod Riblje pijace, najavljen javni čas za odbranu dostojanstva gimnazije.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Javni čas sutra u Lazinoj gimnaziji: Objavljeno ko su govornici
02.05.2025.•
0
Maturanti Gimnazije "Laza Kostić" u subotu 3. maja, organizuju novi javni čas u ovoj školi.
Glasanje na Pravnom fakultetu u Novom Sadu: Vučević najavljuje BIA, SSP smatra da je to zloupotreba
02.05.2025.•
0
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević izjavio je da je na Pravnom fakultetu u Novom Sadu "došlo do krađe" prilikom glasanja o povratku na studije.
Pokret Bravo traži puštanje ativiste Tomkovića
02.05.2025.•
0
Građanski pokret Bravo traži da se bez odlaganja na slobodu pusti Krsto Tomković, aktivista iz Beograda, kojeg je novosadska policija privela i držala u pritvoru 48 sati.
Novosadski studenti pozivaju na odavanje pošte žrtvama u Ribnikaru, Duboni i Malom Orašju
02.05.2025.•
3
Studenti u blokadi novosadskog univerziteta pozivaju na komemorativni skup povodom dvogodišnjice od masovnih ubistava u školi "Vladislav Ribnikar" i u selima Malo Orašje i Dubona.
Uprava KCV demantuje navode studenata: Javnost će biti informisana o svim relevantnim informacijama
02.05.2025.•
21
Univerzitetski klinički centar Vojvodine (UKCV) izdao je saopštenje u kom demantuje navode studenata u blokadi, a koji su se, kako kažu, prethodnih dana pojavili u medijima.
Vučević: Ispred DIF-a policija napadana na najgori mogući način
02.05.2025.•
30
Predsednik SNS Miloš Vučević izjavio je da se pre nekoliko dana ispred Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje (DIF) u Novom Sadu dogodilo ogoljeno nasilje.
Studenti u blokadi: KCV pretvoren u instrument političkog progona i represije
02.05.2025.•
9
Studenti u blokadi Univerziteta u Novom Sadu saopštili su da je UKCV, zdravstvena ustanova svih nas, pretvoren u instrument političkog progona i represije.
Studenti danas trče od Linca do Salcburga
02.05.2025.•
9
Studenti koji trče štafetni maraton do Brisela krenuli su iz Linca.
U prethodna dva dana u Betaniji rođeno 29 beba
02.05.2025.•
0
U prethodna dva dana u novosadskom porodilištu bilo je 28 porođaja.
FOTO Prvi maj u Novom Sadu u fotografijama: Šest meseci od tragedije i "praznik" rada
01.05.2025.•
2
Prvi maj obeležen je u Novom Sadu.
Bravo: Vratite ih u pritvor
01.05.2025.•
5
Građanski pokret Bravo osudio je odluku suda da meru pritvoru zameni kućnim pritvor za trojicu osumnjičenih za napad na građane kod Futoške pijace.
Vučić o padu nadstrešnice: Država je preduzela sve što je mogla
01.05.2025.•
33
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti iz Majamija, gde trenutno boravi, osvrćući se i na pola godine od pada nadstrešnice.
Spisak SNS afera koje su studenti istakli na bilbordima u Novom Sadu
01.05.2025.•
15
Studenti u blokadi su tokom današnjeg protesta u Novom Sadu, povodom pola godine od pada nadstrešnice Železničke stanice, istakli su, kako su naveli, SNS afere iz proteklih godina.
Deo profesora Pravnog fakulteta u Novom Sadu: Ne optužujte naše studente da su sajber kriminalci
01.05.2025.•
6
Grupa profesora i saradnika Pravnog fakulteta u Novom Sadu izrazila je zabrinutost zbog natpisa u pojedinim medijima u kojima se njihovi studenti tretiraju kao "sajber kriminalci".
FOTO, VIDEO Završen skup "Novi Sad pamti": Neki roštiljaju negde drugde, ovde počinje prženje
01.05.2025.•
13
Protestne aktivnosti u Novom Sadu povodom pola godine od pada nadstrešnice počele su šetnjama učesnika zborova mesnih zajednica ka Železničkoj stanici.
Mićin protiv spomen-ploče koju su postavili studenti: Pokrenuće svoju inicijativu, sa Vučićem
01.05.2025.•
68
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin ocenio je da način na koji je kod Železničke stanice postavljena spomen-ploča predstavlja zloupotrebu nesreće.
FOTO, VIDEO: Vozač pokušao automobilom da prođe kroz protestnu kolonu u Novom Sadu, pa priveden
01.05.2025.•
11
Tokom protestne šetnje u Novom Sadu do Mosta slobode, vozač je pokušao automobilom da prođe kroz kolonu građana, ali je zaustavljen.
Brnabić o događajima ispred DIF-a: Policija nije smela da dopusti da dekan bude gonjen kao zver
01.05.2025.•
5
Predsednica Skupštine Ana Brnabić izjavila je da je razgovor koji premijer Đuro Macut vodi sa rektorom Beogradskog univerziteta Vladanom Đokićem težak i mučan.
Đajić: Kineska firma dostavlja dokumentaciju na kašičicu ili daje pogrešne podatke o rekonstrukciji
01.05.2025.•
10
Inženjer geologije Zoran Đajić izjavio je danas da je, tokom pet saslušanja u tužilaštvu, saznao da kineska firma "CRIC", iako je izvođač radova, izbegava da dostave potrebnu dokumentaciju.
Roditelji Jovinih đaka ponovo traže razrešenje direktora: Škola nije poligon za demonstraciju moći
01.05.2025.•
0
Savet roditelja Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" uputio je novom ministru prosvete Dejanu Vuku Stankoviću zahtev za hitno razrešenje direktora te škole Radivoja Stojkovića.
Profesorka Milinkov o ponašanju policije ispred DIF-a: Ponižavajuće prema nama kao ljudskim bićima
01.05.2025.•
10
Profesorka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Smiljana Milinkov koju je u ponedeljak ispred DIF-a policajac bacio na zemlju kaže da je njena obaveza bila da stane između studenata i policije.
Komentari 111
Marko
Lim-Kim
Јovab
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar