
Krivične prijave protiv policajaca zbog prebijanja Ilije Kostića: Načelnik PU Novi Sad nije saslušan
Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici podnelo je krivičnu prijavu protiv dva policajaca koji su naneli teške telesne povrede penzioneru Iliji Kostiću.
Međutim, kako piše Danas, tužilaštvo još ne zna identitet policijskih službenika koji su naneli povrede Kostiću, pa je prijava podneta protiv NN lica.
Tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici je u odgovoru na upit beogradskog lista šta je do sada urađeno u predmetu prebijanja Ilije Kostića u prostorijama PU Novi Sad, navelo da je postupilo po krivičnim prijavama protiv dva NN policijska službenika zbog krivičnog dela zlostavljanje i mučenje.
Ove krivične prijave podneo je Beogradski centar za ljudska prava i advokat Ivan Ninić.
"Osnovno javno tužilaštvo u Sremskoj Mitrovici je radeći na predmetu, a u cilju otkrivanja N.N. policijskih službenika PU Novi Sad u ovoj krivičnopravnoj stvari naložilo Sektoru unutrašnje kontrole Beograd hitno postupanje po našem zahtevu za prikupljanje potrebnih obaveštenja. Nakon dobijanja izveštaja od istih, OJT u Sremskoj Mitrovici donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv dva nepoznata učinioca zbog postojanja osnova sumnje da bi jedan N.N. učinilac izvršio krivično delo zlostavljanje i mučenje iz čl. 137 stav 3 u vezi stava 2 Krivičnog zakonika, a drugi N.N. učinilac krivično delo zlostavljanje i mučenje u sticaju sa krivičnim delom teška telesna povreda", stoji u odgovoru OJT u Sremskoj Mitrovici.
Iz tužilaštva navode i da je Ilija Kostić saslušan u svojstvu svedoka-oštećenog.
Pošto su neki od aktivista i pojedinih opozicionih političara javno dovodili u vezu načelnika PU Novi Sad Gorana Radonjića sa slučajem zlostavljanja Ilije Kostića i izjavljivali kako imaju neposredna saznanja da je on lično učestvovao u prebijanju Ilije Kostića, Danas je tužilaštvu u Sremskoj Mitrovici poslao pitanje da li je Radonjić pred ovim tužilaštvom saslušan u blo kom svojstvu u vezi slučaja Ilije Kostića.
"Prema stanju u spisima načelnik PU Novi Sad Goran Radonjić trenutno nema nikakvo svojstvo iz kog razloga za sada još nije saslušan", odgovorili su iz Osnovnog javnog tužilaštva u Sremskoj Mitrovici.
Advokat Ilije Kostića, Srđan Kovačević, nedavno je rekao da nisu saslušani policajci koji su učestvovali u prebijanju njegovog branjenika.
"Tužilaštvu ću poslati listu svedoka gde se, osnovano sumnjam, nalaze i počinioci. Tužilaštvo je onda dužno da od sudije za prethodni postupak traži saglasnost za saslušanje tih svedoka i nakon saslušanja mora da sprovede postupak prepoznavanja", objasnio je advokat.
Na pitanje ko će biti na njegovom spisku svedoka i ko su osobe za koje sumnja da su pretukle Iliju Kostića, Kovačević je rekao da je taj spisak širi i da misli da se među njima nalaze te osobe koje su povredile Iliju Kostića.
"Imam indicije, ali ne mogu da iznosim detalje pre nego što ih Ilija Kostića zvanično prepozna i potvrdi da su to oni", kazao je Kovačević.
Apelaciono javno tužilaštvo u Novom Sadu prebacilo je ovaj predmet iz nadležnosti OJT u Novom Sadu u OJT u Sremskoj Mitrovici, jer je to, kako su naveli iz Apelacionog tužilaštva, uobičajna praksa u ovakvim slučajevima.
Ilija Kostić uhapšen je 21. novembra tokom blokade rada zgrade novosadskog suda i tužilaštva, jer je jednog policajca koji je stajao u kordonu na ulazu u sud poprskao biber-sprejom. On je nekoliko dana kasnije u Kliničkom centru Vojvodine podvrgnut amputaciji testisa usled teških povreda koje je zadobio u policijskoj stanici.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Građani ispred novosadskog suda zbog privođenja učesnika protesta
31.07.2025.•
0
Deo građana okupilo se na protestu ispred zgrade novosadskog suda, nakon što je objavljeno da su dvojica učesnika današnjeg protesta ispred Skupštine grada Novog Sada privedeni.
Mićin: Otvaranje dela Železničke stanice u Novom Sadu moguće 15. septembra
31.07.2025.•
0
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da bi deo Železničke stanice Novi Sad mogao da bude otvoren za korišćenje od 15. septembra.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Zborovi organizuju "16 minuta tišine" na pet lokacija u gradu
31.07.2025.•
0
Zborovi građana Novog Sada će u petak, 1. avgusta u 11.52 održati 16 minuta tišine za stradale u padu nadstrešnice Železničke stanice na pet lokacija u gradu.
Inspekcija naredila uklanjanje nebezbedne kupole u Jovinoj gimnaziji, rok istekao
31.07.2025.•
10
Novosadska građevinska inspekcija naložila je gimnaziji Jovan Jovanović Zmaj da ukloni kupolu izgrađenu iznad svečane sale ove škole pre desetak godina, jer škola nije pribavila neophodnu građevinsku dozvolu.
Akademija umetnosti demantovala navode Gorana Markovića: Nije mu prekinut ugovor o radu
31.07.2025.•
12
Režiser Goran Marković objavio je da je dobio otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, što je ta visokoškolska ustanova danas demantovala.
FOTO, VIDEO: Skupština Novog Sada usvojila inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice
31.07.2025.•
37
Skupština Novog Sada usvojila je, većinom glasova odbornika, inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice, a sednicu je tokom dana pratio i protest studenata i zborova građana.
Naredna dva dana još toplija, a onda opet osveženje
31.07.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti sunčan i još topliji.
Mićin za 021.rs o crkvama u Novom Sadu: Na tvrđavi će biti adaptacija barutane, ne znam zašto ljudima smeta
31.07.2025.•
55
Dva verska objekta planiraju se na teritoriji Novog Sada - kapela posvećena Bogorodici na Petrovaradinskoj tvrđavi i crkva na Limanu.
Dom zdravlja "Novi Sad": Lift ponovo u funkciji, radimo na popravci rendgen aparata
31.07.2025.•
1
Kvar na liftu u ambulanti u Zmaj Ognjena Vuka saniran je, kažu iz Doma zdravlja "Novi Sad" za 021.rs.
Mićin o spomeniku stradalima u padu nadstrešnice: Konsultovao sam se sa Vučićem, Vučevićem i Đurićem
31.07.2025.•
74
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin govorio je o podizanju spomenika žrtvama pada nadstrešnice, o čemu danas odlučuje Skupština grada.
Počela sanacija parkinga u delu Temerinske ulice
31.07.2025.•
2
"Parking servis" počeo je sanaciju parkinga u Temerinskoj ulici, na potezu od Ulice Jovana Cvijića do Dositejeve ulice.
Studenti i zborovi u Novom Sadu sutra obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice: Ovo je program
31.07.2025.•
7
Novosadski studenti i Zborovi građana u petak, 1. avgusta obeležiće devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi i teško ranila jednu.
U Novom Sadu za jedan dan rođene 22 bebe
31.07.2025.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 22 bebe.
Odbornici Skupštine Novog Sada danas odlučuju u vaše ime, najavljen i protest
31.07.2025.•
11
Sednica Skupštine grada, deveta po redu, održaće se danas od 10 časova. Ujedno je najavljen i protest ispred gradske skupštine.
Lepše vreme u četvrtak u Novom Sadu: Šta vas očekuje?
30.07.2025.•
0
Spremite se za lepo vreme, prijatnu temperature i mnogo dešavanja u Novom Sadu.
Studenti u blokadi: Odgovorni sada prave spomenik?
30.07.2025.•
10
Studenti u blokadi fakulteta Univerziteta u Novom Sadu najavili su okupljanje u četvrtak, 31. jula, u 9.30 časova ispred Skupštine grada.
Razbijena stakla na prostorijama Narodnog pokreta Srbije u Novom Sadu
30.07.2025.•
9
Noćas su u Novom Sadu razbijena stakla i na prostorijama Narodnog pokreta Srbije.
Branilac uhapšenih aktivista STAV i PSG: Viši sud odbio ukidanje pritvora jer protesti još traju
30.07.2025.•
2
Jedan od branilaca aktivista organizacije STAV i Pokreta slobodnih građana, koji se nalaze u egzilu i u kućnom pritvoru, advokat Željko Kočić izjavio je da je Viši sud u Novom Sadu odbio da im ukine kućni pritvor.
Studentska ambulanta o liftu koji ne radi: "Alternativu nemamo ali organizujemo pomoć po potrebi"
30.07.2025.•
2
Studentska ambulanta u Novom Sadu tvrdi da se "preduzimaju sve mere da se lift popravi" i da trenutno "pružaju pomoć studentima po potrebi".
Lekari opšte prakse u Veterniku ponovo rade od petka
30.07.2025.•
1
Lekari opšte medicine ambulante u Veterniku od petka, 1. avgusta ponovo počinju sa redovnim radom.
Protest kod Skupštine Novog Sada sutra: "Pošto nas nećete unutra, doći ćemo ispred"
30.07.2025.•
24
Zborovi građana Novog Sada i studenti u blokadi fakulteta pozvali su na skup sutra, 31. jula, ispred Skupštine grada.
Komentari 17
dacic
oni su uvek u pravu, cak i ako je zrtva ostecena, pandur zna lek(a to je pendrek)
Вд Рака
dule
07.01.2025 • 12:02
Има тога још
А шта ћемо са пребијањем на смрт оног наводног сведока који је приведен у случају мале Данке? Колико сам пратио, вештачењем се утврдило да је умро насилном смрћу. Кад ћемо ту имати кривичну пријаву? Суспензије полицајаца? Интерну истрагу? Изјаву министра полиције? Или се надају да ће се то заборавити? Уосталом, стигла га је заслужена казна...
Sta ce biti? Nista.
Smradova, govnara, lopova, mufljuza, pedofila, silovatelja, ubica u Srbiji ocigledno ima sasvim dovoljno da odrzavaju ovu vlast, a njima ovakva "policija" ocigledno odgovara.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar