
FOTO Novosađani odaju počast nastradalima na Železničkoj: Nastavnici u štrajku na ulicama
Učenici i nastavnici srednjih škola danas u okviru akcije "15 minuta za 15 života" blokiraju raskrsnice širom grada.

Foto: 021.rs
Učenici TŠ "Mileva Marić Ajnštajn" su u 11.52h blokirali deo raskrsnice kod Železničke stanice.
Njima su se pridružili i drugi građani, te je raskrsnica Bulevara oslobođenja i Bulevara Jaše Tomića do 12.07h blokirana.
I profesori u štrajku u Elektro-tehničkoj školi "Mihajlo Pupin" izašli su u 11.52 na raskrsnicu kod svoje škole i tu blokirali saobraćaj.
Roditelji đaka koji idu u OŠ "Petefi Šandor" blokirali su ulicu Novosadskog sajma na 15 minuta, a pre skupa podrške zbog pretnji nastavnicima u štrajku.

Prema najavama, na Trgu slobode nalaze se bivši i sadašnji učenici, kao i profesori, Gimnazije "Svetozar Marković".
Kako je najavljeno, i ispred Karlovačke gimnazije su profesori u štrajku i bivši đaci izašli ispred škole i tu održali počast za 15 poginulih u padu nadstrešnice Železničke stanice 1. novembra.

Posle odavanja počasti, ispred ove škole najavljeni su govori bivših učenika gimnazije i predavanje pisma podrške njihovim profesorima u štrajku.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
"Humanitarni ponedeljak" za Aleksandru Krstić
01.08.2025.•
0
Akcija "Humanitarni ponedeljak", u ponedeljak, 4. avgusta, biće posvećena našoj sugrađanki Aleksandri Krstić.
Devet meseci posle, privedeni izvođači radova: Šta smo do sada pisali o "Startingu" i drugim firmama?
01.08.2025.•
2
Među privedenima u akciji hapšenja Javnog tužilaštva za organizovani kriminal u vezi sa padom nadstrešnice su i odgovorna lica pojedinih firmi koje su radile na rekonstrukciji stanice.
Blokada glavne raskrsnice u Temerinu u subotu: Traže izbore i čistu vodu
01.08.2025.•
0
Zbor građana opštine Temerin najavio je blokadu raskrsnice ulica Novosadske i Petefija Šandora u ovom mestu za subotu, 2. avgusta.
Obeležavanje 30. godišnjice "Oluje" u Sremskim Karlovcima: Prisustvuju Vučić i Dodik
01.08.2025.•
16
Obeležavanje 30. godišnjice od akcije "Oluja" održaće se u Sremskim Karlovcima u nedelju, 3. avgusta.
Momirović, Starting, Deko, Jokić: Ko se hapsi zbog korupcije u projektu rekonstrukcije pruge?
01.08.2025.•
31
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je šest osoba uhapšeno zbog sumnji na korupciju u okviru projekta modernizacije i rekonstrukcije železničke pruge Novi Sad – Subotica – Kelebija.
FOTO, VIDEO Novi Sad zastao na 16 minuta: Pošta građanima poginulim pre devet meseci
01.08.2025.•
1
Novi Sad je na dan obeležavanja devet meseci od tragedije zastao na 16 minuta.
Akcija hapšenja u vezi sa padom nadstrešnice, uhapšen Tomislav Momirović
01.08.2025.•
55
U toku je akcija hapšenja po nalogu Javnog tužilaštva za organizovani kriminal, u vezi sa slučajem pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, pišu mediji.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Devet meseci bez odgovora
01.08.2025.•
7
Danas, 1. avgusta, navršava se devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu, koja je usmrtila 16 ljudi, a jedna devojka je teško povređena.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 20 beba
01.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 20 beba.
Danas pretežno sunčano, do 30 stepeni
01.08.2025.•
0
U Novom Sadu danas pretežno sunčano i malo toplije vreme.
Novosadski aktivista dobio zabranu prilaska novinarki Informera
31.07.2025.•
9
Dvojica aktivista privedena su u Osnovno javno tužilaštvo u Novom Sadu, jer su navodno ugrozili sigurnost zaposlenoj u Informeru ispred Skupštine Novog Sada.
VIDEO: Novosadski biciklisti i večeras "pumpali" kroz grad
31.07.2025.•
18
Više desetina biciklista Novog Sada je, uz podršku bajkera, vozilo protestnu vožnju prometnijim gradskim ulicama.
Sunčani kraj radne nedelje: Šta vas očekuje?
31.07.2025.•
0
Vikend može da počne uz lepše i toplije vreme i vesela dešavanja u gradu.
Karlovčani uz studente: Okupljanje u petak ispred Karlovačke gimnazije
31.07.2025.•
3
Inicijativa "karlovčani uz studente" saopštila je da će u petak, 1. avgusta u 19.52 časa organizovati komemorativnu tišinu za nastradale u padu nadstrešnice, potom protestnu šetnju i blokadu raskrsnice.
Građani ispred novosadskog suda zbog privođenja učesnika protesta
31.07.2025.•
1
Deo građana okupilo se na protestu ispred zgrade novosadskog suda, nakon što je objavljeno da su dvojica učesnika današnjeg protesta ispred Skupštine grada Novog Sada privedeni.
Mićin: Otvaranje dela Železničke stanice u Novom Sadu moguće 15. septembra
31.07.2025.•
48
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin rekao je da bi deo Železničke stanice Novi Sad mogao da bude otvoren za korišćenje od 15. septembra.
Devet meseci od pada nadstrešnice: Zborovi organizuju "16 minuta tišine" na pet lokacija u gradu
31.07.2025.•
2
Zborovi građana Novog Sada će u petak, 1. avgusta u 11.52 održati 16 minuta tišine za stradale u padu nadstrešnice Železničke stanice na pet lokacija u gradu.
Inspekcija naredila uklanjanje nebezbedne kupole u Jovinoj gimnaziji, rok istekao
31.07.2025.•
33
Novosadska građevinska inspekcija naložila je gimnaziji Jovan Jovanović Zmaj da ukloni kupolu izgrađenu iznad svečane sale ove škole pre desetak godina, jer škola nije pribavila neophodnu građevinsku dozvolu.
Akademija umetnosti demantovala navode Gorana Markovića: Nije mu prekinut ugovor o radu
31.07.2025.•
26
Režiser Goran Marković objavio je da je dobio otkaz na Akademiji umetnosti u Novom Sadu, što je ta visokoškolska ustanova danas demantovala.
FOTO, VIDEO: Skupština Novog Sada usvojila inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice
31.07.2025.•
44
Skupština Novog Sada usvojila je, većinom glasova odbornika, inicijativu za podizanje spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice, a sednicu je tokom dana pratio i protest studenata i zborova građana.
Komentari 5
Gordana
Добро памтим све...
На овај начин желимо да пробудимо институције, а студенти и матуранти траже и привођење насилника који су пребијали и газили студенте. Због укупне несигурности за своју децу, родитељи подржавају штрајк просветара које су превеслали по ко зна који пут лоши ученици који данас воде државу.
Све у свему, ГОТОВО ЈЕ СА ДЕРГАДАЦЈОМ ДРУШТВА. СРБИЈА ЈЕ СТАЛА, А САДА УСТАЈЕ!
Sanja
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar