
U četvrtak protestni skup ispred kasarne u Vojvode Bojovića: "Ograda pada - sanacija kada?"
Građani Mesne zajednice "Žitni trg" organizuju radionicu i protestni skup u četvrtak, 17. marta, sa ciljem skretanja pažnje na ugroženo kulturno nasleđe, kasarnu u Ulici vojvode Bojovića.

Foto: 021.rs
Oni na akciju "Ograda pada - sanacija kada?" pozivaju i zbog, kako se navodi u pozivu, "niza zapuštenih i nebezbednih objekata u Novom Sadu i širom Srbije", a uoči Svetskog dana baštine koji se obeležava 18. aprila.
"Kasarna u Vojvode Bojovića je vojni kompleks iz 19. veka i nije samo oronuli objekat - to je spomenik kulture, mesto istorijskog značaja i simbol sećanja na žrtve racije i
antifašističke borbe", navodi se u saopštenju.
Kako se navodi, prema urbanističkim planovima planirano je da ovaj prostor postane objekat kulture i obrazovanja, dostupan svim građanima, a rekonstrukcija je predviđena budžetom grada za 2025. godinu.
Iz Mesne zajednice "Žitni trg" pitaju se "šta se čeka, jer je ograda kasarne direktan rizik po bezbednost dece, komšija i svih građana".
Pre skupa, u prostorijama CK13 održaće se radionica izrade transparenata i predavanje istoričara o značaju kasarne, uz prikaz starih fotografija ovog zdanja. Radionica će trajati od 16 do 19 časova.
Nakon radionice, postavljanje transparenata i početak protestnog skupa kod kasarne planiran je za 19 časova.
"Kasarna je deo mnogo šireg sistemskom problema. Od nadstrešnice Železničke stanice do garaže kod Banovine i Tanurdžićeve palate – Novi Sad je prepun nebezbednih i zapuštenih objekata a sve kao posledica godina nemara, lošeg upravljanja i korupcije koja je uništila živote, objekte i poverenje u institucije", navode u saopštenju.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Obeležavanje 30 godina od akcije "Oluja" danas u Sremskim Karlovcima, meštani poručili Vučiću da je nepoželjan
03.08.2025.•
2
Trideset godina od akcije "Oluja" biće obeleženo danas, 3 avgusta u Sremskim Karlovcima.
VIDEO U Temerinu završena dvočasovna blokada glavne raskrsnice: Izbori i pravo na čistu vodu
02.08.2025.•
4
Dvočasovna blokada raskrsnice ulica Novosadske i Šandora Petefija u Temerinu, koja je počela u 18 časova, je završena.
Gradonačelnik Mićin o crkvi na Limanu: Svi građani će u javnom procesu moći da iznesu primedbe i predloge
02.08.2025.•
49
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin napisao je na instagramu da će građani, povodom crkve na Limanu, moći da iznesu primedbe, predloge i sugestije u transparentnom procesu.
Momirović, Dimovski i Šurlan negirali krivicu, Vesić nije saslušan, tužilac traži pritvor za sve osumnjičene
02.08.2025.•
8
Tomislav Momirović, Anita Dimovski, Nebojša Šurlan i ostali osumnjičeni koji su sasušani u Tužilaštvu za organizovani kriminal, negirali su krivicu u vezi sa korupcijom na rekonstrukciji pruge Novi Sad - Subotica.
Bajatović: NIS trenutno bez problema u poslovanju, pronaći rešenje za sve strane
02.08.2025.•
4
Generalni direktor "Srbijagasa“ Dušan Bajatović izjavio je povodom novog odlaganja uvođenja američkih sankcija NIS-u, da Naftna industrija Srbije u ovom trenutku posluje bez problema.
Menja se status za sedam javnih preduzeća: Nacionalni park "Fruška gora" postaje DOO
02.08.2025.•
44
Nacionalni park Fruška gora, Srbijašume, Srbijavode, Putevi Srbije, Službeni glasnik, Skijališta Srbije i Nacionalni park Đerdap prva su javna preduzeća koja prelaze u status Društava sa ograničenom odgovornošću.
U nedelju uveče pljuskovi i grmljavina
02.08.2025.•
0
U Novom Sadu će u nedelju biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima.
Zbor građana Sremskih Karlovaca: Ne želimo Aleksandra Vučića u svom gradu
02.08.2025.•
81
Zbor građana Sremskih Karlovaca saopštio je da "ne želi predsednika Srbije Aleksandra Vučića u svom gradu".
Bioskop Arena neće raditi tokom vikenda zbog kvara na rashladnom sistemu
02.08.2025.•
1
Bioskop Arena neće raditi tokom vikenda.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 26 beba
02.08.2025.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 26 beba.
Zborovi građana pozvali na akciju dobrovoljnog davanja krvi
02.08.2025.•
1
Zborovi građana pozvali su na akciju dobrovoljnog davanja krvi.
FOTO, VIDEO: Novosađani sinoć odali poštu stradalima na Železničkoj stanici
02.08.2025.•
0
Novosađani su sinoć odali poštu stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice.
FOTO, VIDEO Novosadski studenti obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice: Ova borba je dostojanstvo
01.08.2025.•
6
Novosadski studenti i Zborovi građana obeležavaju devet meseci od pada nadstrešnice Železničke stanice koja je usmrtila 16 ljudi i teško ranila jednu.
VIDEO Požar na Keju: Gore šupe i granje, vatrogasci na terenu
01.08.2025.•
1
Na Keju žrtava racije je oko 22 časa izbio požar, na terenu su dva vatrogasna vozila.
Pokrajinska vlada sa 300 miliona dinara finansira infrastrukturne projekate: Evo u kojim opštinama
01.08.2025.•
1
Pokrajinska vlada će sa gotovo 300 miliona dinara finansirati završetak infrastrukturnih projekata na teritoriji nekoliko opština u Vojvodini.
Slučaj "Pad nadstrešnice": Uhapšeno ukupno 11 osoba, među njima i bivši ministar Tomislav Momirović
01.08.2025.•
10
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je uhapšeno jedanaest osoba, među kojima i Tomislav Momirović, bivši ministar građevinarstva u vreme rekonstrukcije Železničke stanice Novi Sad.
Tužilaštvo: Uhapšeno još pet osoba u istrazi o finansijskim tokovima rekonstrukcije železnice
01.08.2025.•
8
Javno tužilaštvo za organizovani kriminal saopštilo je da je nakon šest osoba, među kojima je bio i Tomislav Momirović bivši ministar građevinarstva u vreme početka rekonstrukcije, uhapšeno još pet osoba.
Profesori i saradnici Akademije: "Profesoru emeritusu Goranu Markoviću mesto je na Akademiji, s nama"
01.08.2025.•
6
Deo profesora i saradnika Akademije umetnosti u Novom Sadu izrazio je "najoštriji protest i duboko ogorčenje povodom postupanja prema profesoru emeritusu, reditelju Goranu Markoviću".
Dragana Milošević imenovana za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta
01.08.2025.•
17
Pokrajinska vlada danas je imenovala Draganu Milošević za vršioca dužnosti upravnika Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu.
Velika tragedija i buđenje nacije: Kako Novosađani vide devet meseci od 1. novembra?
01.08.2025.•
6
Poslednjih devet meseci u Srbiji i Novom Sadu niko nije mogao da predvidi. Sve je počelo velikom tragedijom 1. novembra i konačnom pobunom građana protiv - svega.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar