
Marija Vasić u zatvorskoj bolnici, prate se vitalni parametri
Uprava za izvršenje krivičnih sankcija oglasila se povodom štrajka glađu i žeđu Marije Vasić.
Kako je saopšteno, Marija Vasić je 13. maja u jutarnjim satima odbila da jede hranu i prestala da uzima vodu.
"U skladu sa protokolom, pritvorenicu je odmah pregledao lekar naše Službe za zdrastvenu zaštitu i praćenje njenog stanja je nastavljeno i dalje. Medicinsko osoblje ove službe prati sve vitalne parametre od trenutka kad je pritvorena stupila u štrajk glađu i žeđu", navodi Uprava za izvršenje krivičnih sankcija.
Ona je pregledana 13. maja u jutarnjim časovima, zatim 14. maja u jutarnjim i večernjim časovima, kao i 15. maja u ranim jutarnjim časovima.
"Nijednu drugu informaciju iz zdravstvenog kartona pritvorene ne možemo da učinimo dostupnim javnosti jer bi to značilo kršenje Zakona o zaštiti podataka o ličnosti i zakona kojim se štite prava pacijenata", zaključuje se u saopštenju.
Marija Vasić prevezen u Beograd
Kako je rečeno na protestu, Marija Vasić je prevezena u zatvorsku bolnicu u Beogradu.
Njen suprug David Trnavac, rekao je da je pritvorena profesorka u "jako lošem stanju, ne može da hoda i jako teško govori."
On je svoju suprugu danas video prvi put posle dva meseca, jer mu je pre toga bila zabranjena poseta zato što nije želeo da se odrekne mogućnosti da svedoči na sudu. Kako je dodao, supruga mu je veoma smršala.
Štrajk glađu
Vasić je započela štrajk glađu nakon što je njoj i još petorici aktivista ponovo produžen pritvor posle dostavljanja optužnog predloga.
Šest aktivista je već dva meseca u pritvoru pod sumnjom da su počinili krivično delo u vezi sa pripremanjem nasilnog rušenja ustavnog poretka. Za još šest aktivista organizacije STAV je raspisana poternica i oni se nalaze u bekstvu.
Građani blokirali sud
Studenti u blokadi su pozvali u sredu građane da im se pridruže u blokadi suda, a od pravosudnih organa zahtevaju da privedene aktiviste puste iz pritvora na Klisi.
Oni pozivaju pravosudne organe da osumnjičenim aktivistima odrede kućni pritvor uz elektronski nadzor.
Ovakav zahtev proizilazi iz obrazloženja suda da se aktivistima produžuje pritvor, jer protesti i dalje traju, te bi mogli da ponove krivično delo za koje se terete.
Sud danas nije odlučivao o žalbi, jer je zgrada blokirana, iako su studenti pozvali sve zaposlene koji su angažovani na ovom slučaju da uđu u zgradu i obavljaju svoj posao.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novosadski maturanti obeležavaju 11 meseci od pada nadstrešnice
29.09.2025.•
0
Maturanti Gimnazija "Svetozar Marković" i "Isidora Sekulić" i maturanti Srednje škole "Svetozar Miletić", obeležiće 11 meseci od pada nadstrešnice u sredu, 1. oktobra, u 11.52, na Trgu Slobode.
Utorak u Novom Sadu: Evo šta da očekujete
29.09.2025.•
0
Utorak donosi još nižu temperaturu, ali i zanimljiva dešavanja.
Zaposleni u Jovinoj gimnaziji najavljuju radikalizaciju
29.09.2025.•
0
Profesori Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" ponovo su danas obustavili nastavu u periodu između 14 i 15 časova u sve tri škole u kojima se odvija nastava od početka školske godine.
"Lanac slobode" duž Keja: Novosađani poručili da ne pristaju na izmene Krivičnog zakonika
29.09.2025.•
0
Građani koji su se okupili na Keju žrtava racije u Novom Sadu, kako bi izrazili protest zbog najavljenih izmena Krivičnog zakonika, formirali su "lanac slobode".
Kompleks "Agrarije" ponovo tema: Mesto za kulturu i umetnost, objekti ostaju iste visine
29.09.2025.•
0
Novim izmenama planske regulacije kompleksa Zemljoradničke zadruge "Agrarija" predviđeno je uspostavljanje mesta za kulturu i umetnost.
DRI: Novi Sad među gradovima sa problematičnim ugovorima za lokalne puteve
29.09.2025.•
0
Upravljanje lokalnim putevima u Srbiji nije dovoljno efikasno ni transparentno, iako je u periodu 2022–2024. godine iz lokalnih budžeta za tu svrhu izdvojeno gotovo 110 milijardi dinara.
BIRN: Postojeća izvorišta u Novom Sadu mogu da iscrpe tek polovinu potrebnih kapaciteta vode
29.09.2025.•
0
Postojeća izvorišta u Novom Sadu mogu da daju svega polovinu trenutno neophodne vode gradu, ukoliko se poštuju preporuke stručnjaka o pravilnoj eksploataciji bunara, piše BIRN.
Doktorka Hitne pomoći traži pravdu na sudu: Opomena pred otkaz zbog poruke u Viber grupi
29.09.2025.•
3
Zavod za urgentnu medicinu u Novom Sadu dodelio je opomenu zbog "kršenja radne discipline" i dr Aleksandri Opačić, protiv koje je direktor ove ustanove dr Bogdan Živanović pokrenuo disciplinski postupak.
Dom zdravlja "Novi Sad" otvorio Instagram stranicu za sva pitanja o seksualnom i reproduktivnom zdravlju
29.09.2025.•
1
Dom zdravlja "Novi Sad" otvorio je Instagram stranicu "Mojginekologns" sa idejom pružanja pravih informacija mladima.
Akademski plenum: Zašto građani koji su protiv blokada svakog vikenda s policijom blokiraju Srbiju?
29.09.2025.•
8
Nekoliko hiljada građana i nekoliko hiljada pripadnika Ministarstva unutrašnjih poslova juče je blokiralo 167 naseljenih mesta širom Srbije, ukazuje Akademski plenum.
U petak Sajam sporta i omladine na Novosadskom sajmu
29.09.2025.•
0
Sajam sporta i omladine održaće se u petak, 3. oktobra na Novosadskom sajmu.
Sutra još hladnije u Novom Sadu, naročito ujutru
29.09.2025.•
0
Utorak će u Novom Sadu biti vedriji, ali i hladniji, pa Novosađane očekuje veoma hladno jutro.
Slučaj "nadstrešnica": Zakazano saslušanje Gorana Vesića
29.09.2025.•
7
Saslušanje bivšeg ministra građevinarstva Gorana Vesića, u vezi sa malverzacijama tokom rekonstrukcije nadstrešnice Železničke stanice Novi Sad, zakazano je za 17. novembar u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal.
Gradska vlast planira javnu garažu na Rotkvariji
29.09.2025.•
23
Nova javna garaža planira se na prostoru Rotkvarije, odnosno na prostoru parkovske površine na uglu Bulevara kralja Petra I i Kisačke ulice.
Objavljena procena koliko je pristalica naprednjaka bilo na jučerašnjem skupu na Klisi
29.09.2025.•
5
Arhiv javnih skupova objavio je koliko je ljudi bilo u nedelju, 28. septembra na skupovima "Građani protiv blokada", odnosno pristalica SNS, u Novom Sadu i Nišu.
Novosadski direktori koji su prevazišli v. d. status: Božić, Skendžić, Radojičić, Rožić...
29.09.2025.•
5
Više direktora javnih preduzeća i ustanova prelazi iz statusa vršilaca dužnosti u redovno zaposlenje.
Objavljena konačna rang lista 1.500 Novosađana koji dobijaju subvencije za kupovinu bicikala
29.09.2025.•
1
Objavljena je konačna rang lista građana koji su ostvarili pravo na subvenciju za kupovinu bicikla u okviru projekta "Biciklom za zeleni Novi Sad".
Vikend doneo lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 25 beba
29.09.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 25 beba.
Preventivni pregledi danas na Trgu slobode povodom Svetskog dana srca
29.09.2025.•
0
Preventivni pregledi biće organizovani u ponedeljak, 29. septembra, na Trgu slobode, povodom Svetskog dana srca.
Danas u Novom Sadu najviše 17 stepeni
29.09.2025.•
0
Danas će u Novom Sadu biti promenljivo oblačno i hladnije.
Novosadski zbor građana protestuje danas zbog najavljenih izmena Krivičnog zakona
29.09.2025.•
11
Zbor građana Mesne zajednice "Sonja Marinković" iz Novog Sada pozvao je u ponedeljak, 29. septembra, na protestnu akciju "Ne pristajem!", povodom najavljenih izmena Krivičnog zakonika.
Komentari 6
Армаггедон
Draga Marija
Vas zivot vredi vise od 10 njegovih,a Srbiji i deci,djacima ste potrebni i sutra
Novosađanka
Pred zatvorskom bolnicom u Beogradu Marijin sin je danas stajao sam.
Proširuj Ćacilend AV na taman toliko koliko je stanovnika u prestonici.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar