Svi okrivljeni u slučaju "nadstrešnice" van zatvorskog pritvora
Apelacioni sud u Novom Sadu odredio je kućni pritvor sa elektronskim nadzorom i za četvoro okrivljenih u slučaju "nadstrešnica" koji su bili u zatvoru.
Foto: 021.rs
Kućni pritvor je rešenjem Apelacionog suda 17. juna odredio i za okrivljene Lj. M. M, D. J, D. T. i Milana Spremića, za koga je juče saopšteno da je pušten iz pritvora.
Za četvoro pritvorenih je ukinut jedan od pritvorskih osnova koji kaže da bi mogli u kraćem periodu da ponove krivično delo za koje se terete.
"Okrivljenima se određuje mera zabrane napuštanja stana uz primenu elektronskog nadzora u trajanju od tri meseca, sa zabranom korišćenja telefona ili interneta i zabranom primanja drugih lica u stan. Ukoliko okrivljeni prekrše izrečene zabrane, protiv njih se može ponovo odrediti pritvor. U obrazloženju, drugostepeni sud navodi da se svrha pritvora u konkretnom slučaju može postići i blažom merom kojom će se takođe ograničiti sloboda kretanja i komuniciranja okrivljenih", navodi se u saopštenju.
Podsetimo i da je docentkinja Građevinskog fakulteta u Beogradu Sanja Fric sinoć saopštila da je profesor ovog fakulteta Milan Spremić posle gotovo 208 dana kod kuće.
On se, prema optužnici Višeg javnog tužilaštva u Novom Sadu, tereti da je bio odgovorno lice za projektovanje Republičke revizione komisije, što su sa fakulteta demantovali navodeći da takvo lice ne postoji po Zakonu o planiranju i izgradnji.
Određivanjem kućnog pritvora za ovih četvoro okrivljenih, svih trinaest osoba obuhvaćenih optužnicom VJT u slučaju pada nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu su van pritvora, odnosno svi se sada nalaze u kućnom pritvoru.
Podsetimo i da je Viši sud u Novom Sadu vratio na dopunu optužnicu protiv 13 osoba zbog pada nadstrešnice, koja je ubila 16 i teško ranila jednu osobu.
Vanpretresno veće ovog suda je nakon analiziranja optužnice i dokaza donelo odluku da je "potrebno bolje razjašnjenje stvari da bi se ispitivala osnovanost optužnice".
U ovom slučaju okrivljeni su bivši ministar Goran Vesić, njegova pomoćnica Anita Dimoski, kao i bivši v. d. direktori Infrastrukture železnice Srbije Jelena Tanasković i Nebojša Šurlan, za krivično delo protiv opšte sigurnosti, u vezi sa krivičnim delom izazivanje opšte opasnosti.
Ostalih devet osoba terete se za teško delo protiv opšte sigurnosti, u vezi sa krivičnim delom nepropisno i nepravilno izvođenje građevinskih radova. Za ova dela terete se S.N, kao odgovorni projektant građevinske konstrukcije, M.J, kao glavni projektant idejnog projekta, Lj.M.M, kao glavni projektant za građevinsku dozvolu, M.S, kao izvestilac za konstrukcije Republičke revizione komisije, J.S.M, kao lice odgovorno za tehničku kontrolu, kao i Z.S.M. i D.J, kao lica odgovorna za izvođenje građevinskih radova, i M.G. i D.T, kao lica odgovorna za stručni nadzor.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Novi direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine Milorad Španović, umesto Milene Tabaković
14.11.2025.•
0
Novi v. d. direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine je dr Milorad Španović, koji je na ovo mesto došao umesto Milene Tabaković, ćerke guvernerke Narodne banke Srbije.
Ponovo raspisan tender za istraživanje klizišta kod Kameničkog parka: Godinu dana posle obustave prethodnog
14.11.2025.•
0
Gradska uprava za građevinsko zemljište i investicije ponovo je pokrenula javnu nabavku za izradu projekta istražnih radova za sanaciju klizišta u delu Kameničkog parka, Mosta slobode i zone Ribnjaka.
Podnet zahtev za oduzimanje titule "Grad močvara" Novom Sadu: "Direktna kontradiktornost stvarnosti"
14.11.2025.•
0
Nevladina organizacija "Svet i Dunav" i Ekološki front uputili su formalni zahtev za oduzimanje titule "Grad močvara" Novom Sadu.
Moguća tužba za naknadu štete protiv "SNS junaka" koji su tukli studente u Novom Sadu
14.11.2025.•
0
Dvoje studenata, koje su 28. januara u Novom Sadu pretukla četvorica aktivista Srpske napredne stranke, koje je pomilovao predsednik Aleksandar Vučić, verovatno će podneti tužbu za naknadu štete protiv njih.
FOTO: Vikendice u Novom Sadu - šta može da se pronađe?
14.11.2025.•
0
Vikendicu ili prostor na kojoj biste mogli da je izgradite nije lako pronaći.
U Betaniji u jednom danu rođeno 26 beba
14.11.2025.•
0
U porodilištu Betanija u prethodna 24 sata rođeno je 26 beba.
VIDEO: Izgoreo automobil na Novom naselju
14.11.2025.•
0
Automobil marke "škoda" izgoreo je sinoć u Ulici Seljačkih buna, na Novom naselju.
Kraj radne nedelje i toplije, ali oblačno vreme: Novosađani, evo šta vas očekuje ovog petka
14.11.2025.•
0
Poslednji radni dan ove nedelje u naš grad donosi toplije vreme koje će nastaviti da bude još bolje tokom vikenda, kao i poneki događaj za koji vredi izdvojiti vreme.
Sin Milomira Jaćimovića prekinuo štrajk glađu
13.11.2025.•
9
Sin Milomira Jaćimovića prekinuo je štrajk glađu.
Raspisan tender za projekat izvedenog stanja uređenja Almaškog kraja
13.11.2025.•
1
Zavod za zaštitu spomenika kulture Novog Sada raspisao je javnu nabavku za izradu projekta izvedenog stanja na uređenju Almaškog kraja, a procenjena vrednost usluge je 12,5 miliona dinara, bez PDV-a.
Građani u petak mogu da provere nivo šećera u krvi u Merkatoru i Univerexportu 021
13.11.2025.•
0
Ekipe Doma zdravlja Novi Sad će, u petak, 14. novembra, organizovati radionice povodom Svetskog dana borbe protiv dijabetesa.
Predstavljen Izveštaj Evropske komisije o Srbiji: Ključne reforme i dalje se sprovode sporo
13.11.2025.•
1
Izveštaj Evropske komisije o Srbiji za 2025. godinu, u Francuskom institutu u Novom Sadu, danas je predstavio Črtomir Peter Fišinger, šef političkog odeljenja Delegacije EU u Srbiji.
VIDEO: Održana blokada autobuske stanice u Novom Sadu
13.11.2025.•
9
Grupa Novosađana blokirala je danas posle podne autobusku stanicu u Novom Sadu.
Strukovna udruženja traže obustavu konkursa za spomenik stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice
13.11.2025.•
3
Društvo arhitekata Novog Sada, Udruženje primenjenih umetnika i dizajnera Vojvodine i Udruženje likovnih umetnika Vojvodine traže obustavu konkursa za dizajn spomenika stradalima u padu nadstrešnice Železničke stanice.
INTERVJU Zoltan Puškaš povodom nove predstave u Novosadskom pozorištu: Važnost pronalaženja svrhe
13.11.2025.•
1
U Novosadskom pozorištu reditelj Zoltan Puškaš postavlja komad Ronalda Harvuda "Velika četvorka".
Profesori i roditelji Jovine gimnazije podneli krivičnu prijavu protiv direktora Radivoja P. Stojkovića
13.11.2025.•
4
Deo profesora Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" i roditelja đaka koji idu u ovu školu podneo je krivičnu prijavu protiv direktora Radivoja P. Stojkovića i drugih službenih lica.
Novosadski aktivisti: "Ne ostavljamo nikoga iza sebe, danas smo to mi i oni, sutra bilo ko"
13.11.2025.•
1
Novosadski aktivisti Pokreta slobodnih građana (PSG) i studentskog pokreta STAV, posle gotovo osam meseci pritvora, poručuju da ih je borba samo ojačala i zahvaljuju svima koji su ih podržali.
Ispit za buduće taksiste 1. decembra na Novosadskom sajmu
13.11.2025.•
0
Pisani deo ispita za taksiste u Novom Sadu održaće se 1. decembra.
Veliki SNS skup u Novom Sadu: Vučić pominjao sledeći vikend
13.11.2025.•
23
Iz Brisela, na događaju predstavljanja izveštaja Evropske komisije o napretku Srbije u integracijama, 4. novembra, Aleksandar Vučić, rekao je da će veliki skup SNS u Novom Sadu biti održan 11, 15. ili 16. novembra.
Za vikend u Novom Sadu i do 20 stepeni
13.11.2025.•
0
Petak će u Novom Sadu biti topliji i promenljivo oblačan.
FOTO, VIDEO: Novosadski profesori došli kod Banovine da podrže Jaćimoviće koji štrajkuju glađu
13.11.2025.•
1
Profesori Univerziteta u Novom Sadu organizovali su šetnju od Kampusa do Banovine, gde autoprevoznik Milomir Jaćimović i njegov sin štrajkuju glađu.
Komentari 15
Le Kler
pazi sad
Jah
Ovi neće mirno otići
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar