
FOTO, VIDEO Ponovo problem sa česmama na Pozorišnom trgu: Jedna i po funkcionalna česma
Od tri česme na Pozorišnom trgu, svega jedna je u potpunosti u funkciji.

Foto: 021.rs
Ovo leto će biti jedno od toplijih u Srbiji i Evropi, a temperature u gradu uveliko prelaze 35 stepeni.
Kako je prirodno da se tokom vrelina unosi više tečnosti, nedostatak funkcionalnih česmi može da predstavlja dodatni problem Novosađanima.
Na Pozorišnom trgu prilikom njegovog uređenja postavljene su tri česme sa po dve slavine.
Od ukupno šest slavina, tri trenutno ne rade.
Isti problem javio se i samo pola godine nakon završetka uređenja Pozorišnog trga, a tada su česme počele da rade tek nakon što se 021.rs obratio Gradu.
@021.rs_novisad Od tri česme na Pozorišnom trgu u Novom Sadu, svega jedna je u potpunosti u funkciji. Ovo leto će biti jedno od toplijih u Srbiji i Evropi, a temperature u gradu uveliko prelaze 35 stepeni. Kako je prirodno da se tokom vrelina unosi više tečnosti, nedostatak funkcionalnih česmi može da predstavlja dodatan problem Novosađanima. Redakcija 021.rs obratila se Gradu kako bi objasnili zbog čega česme nisu u funkciji i kada će ponovo biti, ali do trenutka objavljivanja nismo dobili odgovor. Čitajte 021.rs.
♬ original sound - Radio 021
Ovaj put to nije urodilo plodom - jedna česma u potpunosti ne radi, ona ispred Srpskog narodnog pozorišta radi polovično - samo jedna slavina, dok ona kod Apolo centra jedina ima obe funkcionalne slavine.
Redakcija 021.rs obratila se Gradu kako bi objasnili zbog čega česme nisu u funkciji i kada će ponovo biti, ali do trenutka objavljivanja teksta nismo dobili odgovor.

Štaviše, od tada je česma kod fontane na Pozorišnom trgu u međuvremenu "izgubila" nekoliko delova - slavine su u potpunosti nestale.
Podsetimo da je uređenje Pozorišnog trga koštalo 400 miliona dinara.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
FOTO, VIDEO Blokada raskrsnica u Novom Sadu: Incident u Maksima Gorkog, priveden vozač "bmw"-a
07.07.2025.•
54
Blokada raskrsnica održava se i večeras u Novom Sadu.
Novosađani, pripremite se: Evo šta vas očekuje ovog utorka u gradu
07.07.2025.•
0
Novosađane očekuje nešto hladnije vreme i malo dešavanja u gradu.
EDS nakon olujnog vetra u Vojvodini: Više stabala palo na distributivne mreže, pozvati lokalnu ED
07.07.2025.•
1
Elektrodistribucija Srbije navodi da je u Vojvodini registrovano više pada drveća preko distributivne mreže električne energije.
Mićin: Sve službe Novog Sada na terenu i saniraju posledice oluje, građane molim za strpljenje
07.07.2025.•
8
Sve komunalne službe Novog Sada su na terenu i rade na uklanjanju posledica olujnog nevremena, navode iz Gradske kuće.
Radovi vredni više od 50 miliona: Hoće li konačno biti uređen parking ispod Mosta slobode?
07.07.2025.•
9
JKP "Parking servis" raspisalo je javnu nabavku za izgradnju parkirališta i priključaka za punjače za elektronska vozila ispod Mosta slobode, za šta će biti izdvojeno 52 miliona dinara, bez PDV-a.
Bravo tvrdi da je prase sa uvredljivom parolom na blokadi u Novom Sadu dovezla BIA, Zborovi osudili
07.07.2025.•
35
Građanski pokret Bravo optužio je Bezbednosno-informativnu agenciju (BIA) da je dovezla prase na blokadu u Novom Sadu.
FOTO: Kako izgledaju pripreme za "poslednji Exit u ovakvoj Srbiji"
07.07.2025.•
33
U toku su pripreme za 25. i, kako je najavljeno, poslednji Exit festival "u ovakvoj Srbiji".
Zgrada Poštanske štedionice prazna zbog "nekoliko spornih kvadrata"
07.07.2025.•
9
Zgrada Poštanske štedionice u centru Novog Sada, nakon peripetija sa izgradnjom, sada stoji prazna zbog "legalizacije nekoliko spornih kvadrata.
Lidl neće povećati cenu belog hleba: Ostajemo na 58,99 dinara, potrošači prioritet
07.07.2025.•
0
Kompanija Lidl Srbija donela je odluku da će zadržati cenu belog hleba od brašna T-500, odnosno cena će u svim Lidl prodavnicama ostati kao i do sada 58,99 dinara za 500g.
Uhapšen vozač kamiona koji je usmrtio saobraćajnog policajca: Određeno zadržavanje
07.07.2025.•
10
Vozač kamiona za kog se sumnja da je usmrtio saobraćajnog policajca je uhapšen, saopštio je MUP.
FOTO Olujni vetar u Novom Sadu: Drvo palo na ženu i dete, padale grane i crepovi
07.07.2025.•
14
Olujni vetar i nevreme zadesio je Novi Sad i okolna mesta i napravio štetu na ulicama.
Požar u Sremskim Karlovcima: Vetar otežava gašenje
07.07.2025.•
0
Oko 15 časova je izbio požar u Sremskim Karlovcima.
Rukometaš Vojvodine na koncertu Tompsona u Zagrebu, klub odmah raskinuo ugovor
07.07.2025.•
80
Rukometni klub Vojvodina raskinuo je ugovor sa golmanom Filipom Ivićem, nakon što je ovaj prisustvovao koncertu Marka Perkovića Tompsona u Zagrebu.
Večeras ponovo blokade u Novom Sadu - počinju u 19 časova
07.07.2025.•
15
Zborovi Novog Sada pozvali su i večeras građane na blokade.
Završen kongres amerikanista u Novom Sadu: Više od 3.000 učesnika iz skoro 70 zemalja
07.07.2025.•
1
Međunarodni kongres amerikanista, 58. po redu, održan je u Novom Sadu od 30. juna do 4. jula, a upravo u Srbiji obeležio je 150 godina postojanja.
Železnička stanica u Novom Sadu: Četvrti pokušaj da se proveri stabilnost
07.07.2025.•
28
"Infrastruktura Železnice Srbije" ponovo, po četvrti put, traži stručnjake koji će proveriti stabilnost konstrukcije Železničke stanice u Novom Sadu.
FOTO: Izgoreo gradski autobus u Novom Sadu, zapalio se kod garaže GSP-a
07.07.2025.•
35
Autobus JGSP "Novi Sad" izgoreo je jutros u blizini garaže gradskog prevoznika.
FOTO: Skup podrške novosadskoj nastavnici - "Danas sam to ja, sutra neko drugi"
07.07.2025.•
10
Skup podrške nastavnici likovnog u OŠ "Jovan Popović" održan je jutros u dvorištu ove škole.
Lepe vesti iz Betanije: Tokom vikenda u Novom Sadu rođeno 28 beba
07.07.2025.•
0
U Novom Sadu je proteklog vikenda rođeno 28 beba.
Komentari 7
Дуле
Duki
Prsli Klark
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar