
Zborovi građana Novog Sada pozivaju sutra na okupljanje: Izložba u Bačkom Petrovcu će biti održana
Zborovi građana Novog sada pozvali su na okupljanje u nedelju, 10. avgusta, u 17 časova u Bačkom Petrovcu uz poruku da će izložba fotografija sa protesta ponovo biti održana.

Foto: 021.rs
Poziv na okupljanje objavili su na instagramu, na srpskom i na slovačkom jeziku.
"Danas su naprednjaci pocepali izložbu posvećenu protestima i napali naše veterane", ističu Zborovi.
Kako su naveli, zbog toga i pozivaju na skup u Bačkom Petrovcu.
"Sutra idemo svi da je ponovo otvorimo (izložbu)", poručuju predstavnici Zborova građana Novog Sada.
Nedelja, 17h, Bački Petrovac - svi zajedno, ističe se u pozivu.
Bački Petrovac za studente: Izložba će se ponovo održati
Fejsbuk grupa Bački Petrovac za studente, objavila je da će se izložba fotografija sa protesta ponovo održati u nedelju, 10. avgusta, u 17 časova u Bačkom Petrovcu.
"Pozivamo građane Srbije da dođu sutra u Bački Petrovac na izložbu fotografija sa slobodarskih skupova u slovačkim sredinama koja je danas u dva navrata NASILNO prekinuta", navode u pozivu.
Podsetimo, u Bačkom Petrovcu je danas, u subotu 9. avgusta, došlo do novog incidenta između pripadnika Srpske napredne stranke i građana koji su želeli da organizuju izložbu fotografija sa protesta.
Nekoliko građana, među kojima i par vojnih veterana, lakše je povređeno.
Nakon prvog incidenta koji se dogodio oko podneva, kada su pripadnici Srpske napredne stranke pocepali fotografije, popodne je došlo do novog, ali ovoga puta bilo je i fizičkog sukoba.
Jedan od organizatora izložbe Ivan Bartoš ispričao je da su građani tokom dana ponovo postavili izložbu, donoseći nove fotografije, međutim, policija nije bila tu, što su aktivisti SNS iskoristili i fizički ih napali.
"Koliko znam bilo je lakših povreda, ali ne znam koliko građana je povređeno. I ja sam dobio udarac. Interventna policija je sve vreme bila u Bačkom Petrovcu, ali bili su na nekom drugom mestu, nisu bili tu kada su nas ovi napali", rekao je on.
Dodaje da su u pitanju većinom ista lica koja su učestvovala u prvom napadu, ali da je bilo i novih, među kojima i jedan MMA borac.
"Kada su oni otišli, pozvali smo policiju koja je stigla, ali nije napravila zapisnik, da bi potom otišla", precizirao je Bartoš.
Kaže da su upravo u Petrovac stigli i novosadski odbornici, a očekuju i dolazak bajkera, te da će onda razmotriti dalje poteze.
Građani su u međuvremenu na društvenim mrežama identifikovali neke od napadača tvrdeći da se među njima nalaze jedna pokrajinska poslanica, jedan državni sekretar, kao i više bivših i sadašnjih funkcionera Opštine Bački Petrovac.
Jednodnevna izložba, koja je zamišljena kao doprinos "Slovačkim narodnim svečanostima", održava se na otvorenom, kraj biblioteke u Bačkom Petrovcu, u organizaciji neformalne grupe građana - Slovaka iz Bačke, Banata i Srema, koji su prethodnih devet meseci prikupljali fotografije sa protesta širom Vojvodine.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO Policija blokirala ulaz u Bački Petrovac, kolona vozača i motociklista na ulazu: Izložba ipak otvorena
10.08.2025.•
0
Građani Zborova, porodice sa decom, ratni vojni veterani i drugi, okupili su se u Bačkom Petrovcu na ponovnom otvaranju izložbe fotografija sa protesta iz mesta u kojima žive vojvođanski Slovaci.
Napušteni kamper izgoreo kod Futoškog parka: Nema povređenih
10.08.2025.•
0
Kamp kućica koja je bila napuštena, zapalila se i izgorela je kod Futoškog parka u Novom Sadu.
Građani Limana: Ujedinjeni u akciji vraćanja fasada u prvobitno stanje, trobojke farbane protivzakonito
10.08.2025.•
2
Predstavnici tri Mesne zajednice i dva Zbora građana MZ na Limanu, oglasili su se saopštenjem za javnost u kojem "najoštrije osuđuju" nedavne događaje koji su, kako su istakli, uneli nemir u njihovu zajednicu.
Žandarmerija stigla u Bački Petrovac uoči protesta i ponovljene izložbe fotografija
10.08.2025.•
5
Pet žandarmerijskih vozila, četiri marice i jedan džip stigli su iz Novog Sada u Bački Petrovac, dva sata uoči početka protestnog skupa i izložbe fotografija sa protesta, koja je najavljena za 17 sati.
Vučević ispred ikone tvrdi da danas nije bio na Limanu: "Svako ko uveliča fotografiju videće da to nisam ja"
10.08.2025.•
25
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević negirao je da je danas bio na Limanu, gde su jutros i tokom dana zabeleženi incidenti dok su članovi SNS farbali fasade na zgradama tog novosadskog naselja u trobojke.
Akademski plenum: Napad na slovačku zajednicu je napad na temelje Vojvodine i Srbije
10.08.2025.•
3
Akademski plenum najoštrije je osudio "sraman i nasilan napad batinaša Srpske napredne stranke na pripadnike slovačke nacionalne zajednice u Bačkom Petrovcu", tokom izložbe fotografija studentskih protesta.
VIDEO: Veći broj muškaraca na Limanu ponovo iscrtao trobojke po zgradama, tokom dana došlo i do tuče
10.08.2025.•
189
Veći broj mlađih muškaraca okupio se jutros oko 9.30 časova kod Štranda i ponovo iscrtavao trobojke po zgradama.
LSV: Naprednjačka vlast da povuče svoje falange sa novosadskih ulica, neće zaplašiti Novosađane
10.08.2025.•
2
Liga socijaldemokrata Vojvodine - Vojvođani oglasila se u vezi sa napadom na organizatore izložbe u Bačkom Petrovcu koji se dogodio juče, ali i zbog današnjeg iscrtavanja srpskih trobojki u Novom Sadu.
Babić: Posle pada nadstrešnice pitao sam naprednjake - od koga branite zastavu u Novom Sadu?
10.08.2025.•
0
Veliki broj aktivista SNS danas je iscrtavao srpske trobojke na zgradama na Limanima, a u vezi sa tim se oglasio i odbornik pokreta "Kreni-promeni" u Skupštini Novog Sada Stevan Babić.
VIDEO Mićin i Vučević uz snimak crtanja trobojki na Limanima: "Građani neće dozvoliti skrnavljenje zastave"
10.08.2025.•
43
Predsednik Srpske napredne stranke i bivši gradonačelnik Novog Sada i premijer Miloš Vučević oglasio se povodom današnjeg iscrtavanja trobojki po zgradama na Limanu.
Demokratska stranka: SNS aktivisti koji su crtali trobojke na Limanu teško povredili našeg člana
10.08.2025.•
21
Demokratska stranka saopštila je da su danas na Limanu aktivisti SNS pretukli jednog njihovog člana.
Nastavljaju se vreli dani u Novom Sadu: "Osveženje" od 33 stepena, pa onda opet još toplije
10.08.2025.•
0
Pred nama je još jedna vrela nedelja.
Stanovnica Bačkog Petrovca: Policija nije htela da napravi zapisnik nakon napada SNS lojalista
10.08.2025.•
6
Stanovnica Bačkog Petrovca Milina Zima i njena majka povređene su u subotu tokom nasilnog prekida izložbe fotografija u tom mestu, a izjavu o ovom incidentu daće danas u policijskoj stanici.
Nakon pokušaja uništavanja izložbe u Bačkom Petrovcu: Danas novi skup, pozvani novosadski bajkeri
10.08.2025.•
9
Novosadski bajkeri pozvani su da danas, 10. avgusta dođu u Bački Petrovac na izložbu fotografija, odnosno protest koji će biti organizovan zbog jučerašnjih događaja u tom mestu.
Kolonija roda na stubovima nedovršenog objekta na Klisi još brojnija
10.08.2025.•
8
Jedna od najvećih kolonija roda u našem delu Evrope, nalazi se na Klisi u Novom Sadu.
VIDEO: Novi incident u Bačkom Petrovcu, povređeno nekoliko građana
09.08.2025.•
46
U Bačkom Petrovcu je danas popodne došlo do novog incidenta između pripadnika Srpske napredne stranke i građana koji su želeli da organizuju izložbu fotografija sa protesta.
FOTO, VIDEO: Biciklisti Gvozdene konjice "pumpali" u Sremskim Karlovcima
09.08.2025.•
8
Više desetina biciklista "Gvozdene konjice" stiglo je oko 18 časova u Sremske Karlovce, kako bi pružili podršku žiteljima, studentima i svojim kolegama biciklistima iz tog mesta.
Student FTN-a koji je zadržan na granici brani se sa slobode
09.08.2025.•
4
Student Fakulteta tehničkih nauka Bogdan Jovičić pušten je da se brani sa slobode, posle više od 12 sati nakon privođenja.
VIDEO I dalje napeto u Bačkom Petrovcu: Nepoznati muškarci sačekali da ode policija, pa napali
09.08.2025.•
39
Tokom održavanja Slovačkih narodnih svečanosti, u Bačkom Petrovcu došlo je do incidenta, a nakon što je policija napustila mesto događaja, bilo je i fizičkog sukoba.
Komentari 6
Jogi Letač
Mare
MilanChe
1. ne znaju gde je,
2. zabole ih za Petrovac,
3. dnevnice se vise ne isplacuju.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar