Grafit u Futogu na kući studenta iz Ćacilenda, oglasili se Brnabić i Vučević
Na porodičnoj kući Vladimira Balaća, studenta novosadskog FTN-a koji je pažnju javnosti privukao po svom prisustvu i angažovanju u Ćacilendu, ispisani su grafiti.
Na fotografijama koje je podelila Ana Brnabić, koja je precizirala da je reč o kući bake Vladimira Balaća, vidi se grafit: "Selite se dođoši Zborovi Novi Sad".
Ispisano je i nekoliko uzvičnika.
Zbor građana Futog ogradio se od ispisivanja grafita, navodeći da "vandalizam nikada nije bio, niti će biti, manir zborova".
Oni navode da je ovo "još jedan providan pokušaj režima da skrene pažnju sa pravih problema".
Balać je potom za prorežimske medije izjavio da su on i njegovi roditelji van sebe, da je "otac otišao po lebac i video šta piše", kao i da ovo nije prvi napad na njega.
On kaže i da "nekome izgleda smeta što je moja porodica iz Republike Srpske, iz jednog sela pored Bosanskog Grahova".
U ovaj narativ o tome da je "neko protiv ljudi iz Republike Srpske" uklapaju se i izjave predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić, te predsednika SNS Miloša Vučevića.
Brnabić je rekla da je ovo "fašizam na delu", te da je kuća porodice Vladimira Balaća na meti za što on želi da studira i "zato što je njegova porodica iz Bosanskog Grahova".
Фашизам на делу.
— Ana Brnabic (@anabrnabic) August 26, 2025
Ово су натписи који су данас осванули на кући баке Владимира Балаћа. Владимир Балаћ је један од најбољих студената Факултета техничких наука (ФТН) у Новом Саду. Његова породица је континуирано мета напада блокадера само из два разлога: први – зато што Владимир… pic.twitter.com/lZsrQvPSHF
Na objavu Ane Brnabić pojedini korisnici društvene mreže X su imali i ironične komentare poput "joj, srećom pa su se potpisali kao pravi huligani, pa znamo ko je", dok su drugi upitali predsednicu Skupštine da li je reagovala kada su, u martu, uvredljive poruke ispisane na porodičnoj kući studentkinje koja je pešačila od Šapca do Beograda.
Miloš Vučević je poručio da je "ono što je napisano na kući Vladimira Balaća u Futogu je dokaz da su se povampirili svi koji maštaju da otcepe Vojvodinu od Srbije i da blokaderi ne trpe nikoga ko im politički ne odgovara".
Iz Zbora građana Futog su se ogradili od ispisivanja ovakvog grafita, osuđujući ga.
"Oštro osuđujemo svaki oblik vređanja naših sugrađana koji su se doselili iz drugih krajeva ili država. Futog je mesto koje raste zahvaljujući različitostima i gde svako ima pravo da živi dostojanstveno i bez etiketiranja na račun porekla. Uvereni smo da je ovo još jedan providan pokušaj režima da skrene pažnju sa pravih problema. Kada su spremni da prodaju obraz, njima nije teško ni da 'prodaju' jedan zid fasade", navodi se u saopštenju Zbora građana Futog.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Subota u Novom Sadu: Prikupljanje donacija za posmatrače na izborima u Kuli, akcija za napuštene životinje
07.03.2026.•
0
U Novom Sadu se danas, 7. marta, održava više humanitarnih akcija.
Lepe vesti iz Betanije za početak vikenda: Rođene 23 bebe
07.03.2026.•
0
U Novom Sadu su u protekla 24 časa rođene 23 bebe.
Program u parku na Novom naselju u subotu: Prikupljaju se donacije za posmatrače na izborima u Kuli
06.03.2026.•
4
Manifestacija "Dva sata kvalitetnog programa" biće održana u subotu, 7. marta, u Novom parku na Novom naselju, između Bulevara Evrope i Ulice Raše Radujkova.
Prikupljanje hrane za napuštene pse i mačke u subotu na dva mesta u Novom Sadu
06.03.2026.•
5
Pokret Kreni-promeni sutra, 7. marta, širom Srbije organizuje humanitarnu akciju "Kreni nahrani".
Taktično-pokazna vežba na Fruškoj gori u subotu, skraćena trasa linije 74
06.03.2026.•
6
Taktično-pokazna vežba "Frusar 2026" održaće se na Fruškoj gori u subotu, 7. marta.
Koliko plaćaju stranke za zakup prostora u Novom Sadu - minimalno
06.03.2026.•
9
Grad Novi Sad trenutno izdaje 40 prostorija strankama, a od toga se 30 izdaje Srpskoj naprednoj stranci i njihovim koalicionim partnerima.
Dečija igrališta blizu škole u Beočinu: Izdvojeno 13 miliona
06.03.2026.•
1
U Beočinu i Beočin selu planira se izgradnja dečijih igrališta, a za šta opština ukupno izdvaja više od 13 miliona dinara.
Glumci SNP-a se izvinili studentu Vukašinu Đinoviću
06.03.2026.•
13
Glumci Srpskog narodnog pozorišta uputili su izvinjenje studentu Vukašinu Đinoviću i njegovoj majci kojima je bilo zabranjeno da prisustvuju koncertu koji su došli da slušaju i gradski i pokrajinski funkcioneri.
Lepe vesti iz Betanije: Rođeno 28 beba
06.03.2026.•
1
Dvadeset i osam beba rođeno je u prethodnom danu u porodilištu Betanija.
Lepo vreme za vikend u Novom Sadu - iskoristite ga
06.03.2026.•
0
Petak u Novom Sadu donosi nam pretežno sunčano vreme.
Sunčan petak u gradu: Novosađani, evo šta vas očekuje
05.03.2026.•
0
Poslednji radni dan ove nedelje u Novi Sad donosi još lepog vremena, kao i sijaset događaja na koje vredi otići.
Internat Bogoslovije u Sremskim Karlovcima biće rekonstruisan: Izdvojeno više od 67 miliona
05.03.2026.•
9
Karlovačka bogoslovija raspisala je javnu nabavku za rekonstrukciju, sanaciju i adaptaciju zgrade internata za đake Bogoslovije Svetog Arsenija sa ugradnjom lifta.
Od Novog Sada do Budimpešte: Vozom, busom ili kolima - šta je jeftinije?
05.03.2026.•
47
Krajem marta očekuje se polazak brzog voza između Beograda i Budimpešte, a na voz će moći da se ukrcaju i putnici u Novom Sadu.
Pred Novosađanima sunčan i prijatan vikend
05.03.2026.•
0
Pred Novosađanima je sunčan i prijatan vikend.
Radikali duguju 1,2 miliona dinara Novom Sadu, kažu da će sve biti rešeno
05.03.2026.•
37
Srpska radikalna stranka trenutno Novom Sadu duguje 1,2 miliona dinara za zakup stranačkih prostorija. Iz redova radikala stiže poruke da će sve biti regulisano.
Nova železnička linija povezala Luku Novi Sad i nemački grad Herne
05.03.2026.•
0
Nova intermodalna železnička linija povezuje terminal Kompanije DP World u Novom Sadu, odnosno Luku Novi Sad, sa gradom Herne u zapadnoj Nemačkoj.
Novosadskom studentu zabranjen ulaz na koncert kom su prisustvovali Vučević, Mićin, Gojković
05.03.2026.•
71
Studentu Prirodno-matematičkog fakulteta Vukašinu Đinoviću i njegovoj majci sinoć je zabranjen ulaz na koncert kom su prisustvovali i visoki državni zvaničnici.
Novi Sad prodaje parcele na Mišeluku i Novom naselju - pogledajte koliko koštaju
05.03.2026.•
12
Grad Novi Sad prodaje pet parcela namenjenih za višeporodično stanovanje na Mišeluku i južno od Bulevara Jovana Dučića. Grad očekuje zaradu veću od dve milijarde dinara na osnovu ovih prodaja.
VIDEO: Novosadski naprednjaci skromno obeležili rođendan Aleksandra Vučića
05.03.2026.•
42
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas, 5. marta, slavi 56. rođendan.
Novosadski sajam knjiga od 17. do 23. marta
05.03.2026.•
0
Novosadski sajam knjiga održaće se od 17. do 23. marta.
Dom zdravlja "Novi Sad" zaposlio još dva očna lekara, manjak ovih specijalista u celoj Srbiji
05.03.2026.•
4
Dom zdravlja "Novi Sad" zaposlio je još dvoje oftalmologa, tako da ih sada ima petoro.
Komentari 29
Ulica
cok
Goran
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar