Javna sednica komisije za planove: Razmatraju se i primedbe na Galensov "park" na Naselju
Javna sednica Komisije za planove Novog Sada održaće se u četvrtak, 4. septembra, a na njoj će se razmatrati primedbe, predlozi i sugestije na četiri urbanistička nacrta.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u obaveštenju o održavanju javne sednice, razmatraće se komentari građana, grupa građana i stručnjaka na:
1. Nacrt odluke o izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za porodično stanovanje uz Temerinski i Sentandrejski put sa okruženjem u Novom Sadu (lokalitet na parcelama br. 133/7 i 10364 KO Novi Sad IV);
2. Nacrt odluke o izmenama i dopunama Plana detaljne regulacije dela prostora za poslovanje u Kisaču (lokalitet na parcelama br. 1567/1, 1567/2 i 1567/3 KO Kisač);
3. Nacrt plana detaljne regulacije novog groblja u Veterniku i Izveštaj o strateškoj proceni uticaja plana detaljne regulacije novog groblja u Veterniku na životnu sredinu;
4. Nacrt odluke o izmenama i dopunama Plana generalne regulacije prostora za mešovitu namenu između ulica Futoške, Hajduk Veljkove, Rumenačke i Subotičkog bulevara (Bulevara Evrope) u Novom Sadu (lokalitet uz Bulevar kneza Miloša i produžetak Bulevara Jovana Dučića).
Poslednje izmene odnose se na lokalitet koji je ranijim planom bio predviđen za sportski park, a nakon prodaje investitoru, odlučeno je da će se tu graditi sportski centar.
Razlika može biti značajnija od jedne reči, jer dok sportski park mora da podrazumeva zelenilo i otvorenost svim građanima, sportski centar može podrazumevati i gradnju objekta za sportske namene.
Inače, više od 12.000 kvadrata zelenih površina u obuhvatu plana kao investitor 2015. godine kupio je Novosađanima dobro poznat "Galens".
Početak javne sednice je u 9 časova, a održava se u zgradi Gradske uprave za urbanizam i građevinske poslove (Školska 3).
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Nedelja pred Novosađanima mahom sunčana i ne previše vrela
05.07.2026.•
0
Nedelja pred nama biće mahom sunčana uz maksimalne temperature oko 30 stepeni.
Pritužba Vladimira Mihića stigla na Univerzitet u Novom Sadu, odluka u roku od 30 dana
05.07.2026.•
0
Filozofski fakultet u Novom Sadu primio je pritužbu vanrednog profesora Vladimira Mihića na odluku da ne bude ponovo izabran u zvanje i prosledio je Univerzitetu u Novom Sadu.
Pred Novosađanima lep letnji dan
05.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i toplo.
Glumica Novosadskog pozorišta Gabrijela Crnković nagrađena na festivalu u Kišvardi
04.07.2026.•
3
Glumica Novosadskog pozorišta Gabrijela Mesaroš Crnković osvojila je nagradu za izuzetnost "Kovač Deže", za najbolju glumicu na Festivalu mađarskih pozorišta u Kišvardi.
Zbor Sremskih Karlovaca: Zabranjena projekcija filma "Tura do Strazbura" u centru Karlovaca
04.07.2026.•
12
Inspekcija je zabranila projekciju dokumentarnog filma "Tura do Strazbura" u pešačkoj zoni u centru Sremskih Karlovaca.
"Humanitarni ponedeljak" za šestogodišnjeg Konstantina Pavlovića
04.07.2026.•
0
U ponedeljak, 6. jula, akcija "Humanitarni ponedeljak" biće namenjena malom Novosađaninu, Konstantinu Pavloviću.
Sutra pretežno sunčano, do 28 stepeni
04.07.2026.•
0
U nedelju će biti pretežno sunčano uz slab do umeren razvoj dnevne oblačnosti.
Napadnut radnik obezbeđenja na Futoškoj pijaci
04.07.2026.•
17
Radnik obezbeđenja Futoške pijace napadnut je u ranim jutarnjim časovima nakon što je tokom obavljanja dužnosti upozorio nepoznata lica da napuste prostor pijace.
Lepa vest iz Betanije: Rođeno 25 beba, među njima dva para blizanaca
04.07.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 25 beba.
Milošević se zahvalila Pejakoviću: Ostvareni značajni rezultati u Drami SNP-a
03.07.2026.•
2
V.d. upravnika Srpskog narodnog pozorišta Dragana Milošević saopštila je da Nikola Pejaković više nije direktor Drame SNP-a, pošto je odlučio da zbog privatnih i poslovnih obaveza ne nastavi da obavlja tu funkciju.
Brod otplovio, odgovornost ostala nasukana: Uklonjen nasukani brod sa Dunava
03.07.2026.•
8
Sa Dunava je uklonjen brod koji se, bez posade, nasukao u Luci Novi Sad u martu.
"Krupna, snažna, tukla se i povredila bradu": Vučević o studentkinji kojoj su SNS aktivisti polomili vilicu
03.07.2026.•
138
Lider Srpske napredne stranke i bivši premijer Miloš Vučević govorio je o incidentu u Novom Sadu u kojem su SNS aktivisti prošlog januara brutalno pretukli studentkinju i polomili joj vilicu.
Nikola Pejaković više nije direktor Drame SNP-a: Menja ga Nebojša Savić
03.07.2026.•
6
Nikola Pejaković nije više direktor Drame Srpskog narodnog pozorišta.
Slučaj "nadstrešnica": Sudija u penziji o navodima da odluku apelacije blokiraju zahtevi za izuzeće sudija
03.07.2026.•
7
Apelacioni sud u Novom Sadu pre dve nedelje je doneo odluku po žalbama u predmetu protiv bivšeg ministra Gorana Vesića i ostalih optuženih za pad nadstrešnice na Železničkoj stanici, objavio je Bojan Pajtić.
U sredu licitacija za prodajna mesta na Najlonu
03.07.2026.•
0
Javna licitacija za slobodna prodajna mesta na Najlon pijaci održaće se u sredu, 8. jula, u prostorijama "Tržnice".
KCV: Nije pao deo plafona na Klinici za rehabilitaciju, u toku su radovi
03.07.2026.•
8
Iz Kliničkog centar Vojvodine navode da nije tačna informacija da je na Klinici za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju pao deo plafona i kažu da su u toku radovi na sanaciji krova.
FOTO: Posle dugogodišnje nebrige Grada, novosadski basketaši sami postavili koševe na Đačkom igralištu
03.07.2026.•
33
Novosadski rekreativci su samoinicijativno skupili sredstva i zamenili dve table i jednu konstrukciju koša na Đačkom igralištu, posle dugogodišnjeg nemara i nebrige gradskih vlasti i institucija.
Podignuta optužnica protiv četvorice mladića zbog sumnje da su pretukli učenika ETŠ "Mihajlo Pupin"
03.07.2026.•
5
Podignuta je optužnica protiv četvorice mladića zbog sumnje da su u februaru ove godine pretukli učenika Elektrotehničke škole "Mihajlo Pupin".
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 19 beba
03.07.2026.•
1
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 19 beba.
Danas u Novom Sadu do 30 stepeni
03.07.2026.•
0
Petak će u Novom Sadu biti umereno oblačan i topao, moguća je kiša.
Novosađani, organizujte petak: Festivali, izložbe i još svašta nešto
02.07.2026.•
0
Petak pred Novosađanima biće neobično bogat kulturnim dešavanjima.
Komentari 6
Nemanja
Ne traje rat do istrebljenja protiv Vučića i njegovih aparatčika nego baš protiv ovakvog taloga.
znate ko piše
zašto?
Plan generalne regulacije koji se menja je donet recimo 2011.godine u skladu sa Generalnom planom do 2021.godine,kada je namena ovog prostora bila sportski park!
Vi donesete novi generalni plan do 2030godine, definišete novu namenu sportski centar i morate da radite novi plan generalne ili detaljne regulacije za taj prostor, a ne da radite ciljanu izmenu plana koji je donet u skladu sa generalnim planom koji je prestao da važi!
em pravno i planski nije utemeljeno em unosite dodatnu pravnu nesigurnost sa recimo dvanaestom izmenom tog pgr-a!
Jovan
Grad treba da se gradi planski, uzimajući u obzir kanalizaciju, izvore snabdevanja vodom, dovoljan broj parking mesta i proširenje ulica,kao i izgradnju vrtića i škola kako bi prateća infrastruktura pratila rast stanovništva.
Nažalost, od „mirne palanke“ Novi Sad postao je haotična turska mahala.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar