Poslanica osumnjičena za napad na službeno lice u Novom Sadu, htela da zastupa aktivistu
Narodna poslanica iz redova Ekološkog ustanka Danijela Nestorović sumnjiči se da je u novembru 2024. godine napala službeno lice u Novom Sadu.
U Ekološkom ustanku objašnjavaju da je Danijela Nestorović, kao advokatica, pokušala da uđe u zgradu novosadskog suda kako bi zastupala aktivistu Ivana Bjelića, koji je bio u pritvoru u tom trenutku.
"Međutim, suočila se sa policijskom blokadom i brutalnošću i nije joj omogućeno da uđe. Policajac je brutalno gurnuo, nakon čega je pala na stepenice. Ovo je još jedan pokušaj zastrašivanja građana i opozicionih pristalica", navode u Ekološkom ustanku.
Kako se dodaje, jasno je da postupak za pad nadstrešnice "tapka u mestu, dok je tužilaštvo ažurno u procesuiranju aktivista, građana, studenata, opozicionih političara".
"Moja obaveza kao advokata, majke i narodnog poslanika da branim i zastupam. Ako je odbrana mladog čoveka, studenta i aktiviste krivično delo, spremna sam da snosim posledice ovog izmontiranog procesa", poručila je Nestorović.
Ona će biti saslušana 26. septembra.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
VIDEO: Studentska akcija na kampusu: Šaranje majica i cegera kao zagrevanje za skup u subotu
18.06.2026.•
0
U toku je studentska akcija "šaranja" majica i cegera na kampusu novosadskog univerziteta.
Slučaj napada na "Kobre" kod prostorija SNS u Novom Sadu: Stiglo veštačenje povreda
18.06.2026.•
10
Veštačenjem povreda koje su zadobili pripadnici vojne jedinice "Kobre" tokom protesta u Novom Sadu 13. avgusta 2025. godine utvrđeno je da nisu zadobili povrede opasne po život, piše Nova.rs.
Novaković: Neka Vučić dođe u centar Novog Sada da testira svoju popularnost, a ne da se javlja sa oboda
18.06.2026.•
19
Zamenik predsednika Demokratske stranke Nebojša Novaković izjavio je da Aleksandar Vučić i SNS nikada više neće pobediti u Novom Sadu, a ni u Beogradu, Kragujevcu i Nišu.
Sutra u Novom Sadu tropska vrelina
18.06.2026.•
0
Petak će Novom Sadu biti sunčan i bez oblačka, ali i još topliji.
Autoprevoznik Jaćimović izlazi iz zatvora
18.06.2026.•
3
Tri dana nakon što je sam otišao u zatvor na Klisi na izdržavanje zatvorske kazne zbog neplaćenih prekršajnih kazni, autoprevoznik Milomir Jaćimović će biti pušten.
Roditelji đaka Jovine gimnazije sutra ponovo ispred Ministarstva, a potom i kod Predsedništva
18.06.2026.•
2
Roditelji učenika Jovine gimnazije u petak, 19. juna ponovo će biti ispred Ministarstva prosvete, a potom i ispred Predsedništva Srbije.
Vučić: U Novom Sadu očekujem pobedu ubedljiviju nego u Beogradu
18.06.2026.•
118
Očekujem pobedu u Novom Sadu ubedljiviju nego u Beogradu, izjavio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić govoreći o predstojećim izborima.
VIDEO Spajanje novog mosta u Novom Sadu: "I ovo su radili Kinezi, mi bismo sutra malo uradili"
18.06.2026.•
78
Spojena je glavna mostovska konstrukcija novog mosta u Novom Sadu, u okviru Fruškogorskog koridora. Most bi trebalo da bude pušten u saobraćaj sledeće godine.
Lepe vesti iz Betanije: U Novom Sadu rođeno 15 beba
18.06.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 15 beba.
Ako želite natpis "Studenti pobeđuju" na majici ili cegeru: Danas nova akcija štampanja u kampusu
18.06.2026.•
28
Novosadski studenti u blokadi u četvrtak, 18. juna organizuju štampanje poruke "Studenti pobeđuju" na majicama i platnenim cegerima.
Novosađani - i danas vrelo
18.06.2026.•
0
I danas će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i veoma toplo.
Spajaju se krakovi mosta u Novom Sadu, dolazi Vučić
17.06.2026.•
50
Glavna konstrukcija novog mosta u Novom Sadu, u okviru Fruškogorskog koridora, biće spojena u četvrtak, 18. juna, a događaju će prisustvovati i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
Novosađani, stiže četvrtak: Šta vas očekuje?
17.06.2026.•
0
Četvrtak će u Novom Sadu biti sunčan i lep.
VIDEO: Završen protest roditelja i učenika Jovine gimnazije ispred Mašinske škole: Borba se nastavlja
17.06.2026.•
7
Protest roditelja i učenika Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" održan je na sat vremena ispred Mašinske škole.
Mićin: Plan nema veze sa Novim Sadom na vodi, primedbe neutemljene
17.06.2026.•
42
Gradonačelnik Novog Sada Žarko Mićin reagovao je na navode odbornika Mirana Pogačara o planu detaljne regulacije uz Dunav, tvrdeći da se javnost obmanjuje i da je reč o neosnovanim tvrdnjama.
Studenti za 021.rs pred protest u Novom Sadu: Evo šta će biti u fokusu
17.06.2026.•
23
Studenti u blokadi novosadskih fakulteta pozvali su na veliki skup 20. juna u Novom Sadu, a kako za 021.rs ističu, u fokusu protesta biće teme koje trenutno najviše opterećuju društvo.
Vrsajkov o najavi data centra u Novom Sadu: Naučno-fantastična predizborna obećanja
17.06.2026.•
6
Najavu gradonačelnika Žarka Mićina o otvaranju data centra u Novom Sadu predsednik Gradskog odbora Stranke slobode i pravde Vladimir Vrsajkov ocenjuje kao "naučno-fantastično predizborno obećanje".
Novosađani, tek kreće vrelina: Za vikend i do 36 stepeni
17.06.2026.•
6
I u četvrtak će u Novom Sadu biti pretežno sunčano i veoma toplo.
FOTO: Sedam miliona za održavanje pet javnih toaleta u Novom Sadu, evo u kakvom su stanju
17.06.2026.•
11
Gradska Uprava za komunalne poslove nedavno je dodelila ugovor za održavanje pet javnih toaleta na teritoriji Novog Sada u vrednosti od sedam miliona dinara, a mi smo proverili u kom stanju se oni sada nalaze.
Portirska služba Filozofskog fakulteta u Novom Sadu evidentira profesore pri ulasku: "Radi bezbednosti"
17.06.2026.•
9
Portirska služba na Filozofskom fakultetu od jutros upisuje profesore pri ulasku u zgradu, a dekan Milivoje Alanović rekao je agenciji Beta da je ta procedura uvedena "iz bezbednosnih razloga".
Novosadska odbornica prešla iz opozicije u SNS grupu
17.06.2026.•
68
Dosadašnja opoziciona odbornica Branislava Pandurov, koja je kao članica Radničke partije bila deo odborničke Grupe građana "Heroji - Miša Bačulov", prešla je u vladajuću grupu Aleksandra Vučića.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar