Vučić o komemorativnom skupu u Novom Sadu: "Ne idu da bi izrazili pijetet"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je večeras da je država "uvek bila mirna, strpljiva i odgovorna" i dodao da će se nadležni organi tako ponašati i 1. novembra.
Vučić o komemorativnom skupu u Novom Sadu: "Ne idu da bi izrazili pijetet"
Foto: 021.rs
Na poziv studenata u blokadi, 1. novembra će se u Novom Sadu održati komemorativni skup povodom godišnjice pogibije 16 osoba pri padu nadstrešnice Železničke stanice u Novom Sadu.
Vučić je u Taškentu, posle sastanka s predsednikom Uzbekistana Šavkatom Mirzijajevim, rekao da organizatori tog skupa ne idu u Novi Sad da bi izrazili pijetet prema žrtvama te nesreće.
"Šta god oni radili, država je uvek bila trpeljiva, strpljiva, mirna, odgovorna. Biće takva i 1. novembra i svakog drugog dana. Hoće li nešto da urade, neće da urade ništa. Oni na žalost ne idu da bi izrazili pijetet, ima dobrih ljudi koji to hoće i žele ali onima koji se bave organizacijom to ne pada na pamet. Mi ćemo da vidimo da organizujemo pravi pijetet za poginulim ljudima i da se nastavi proces utvrđivanja odgovornosti i da se dođe do lica koja su suštinski odgovorna za ono što se desilo", kazao je Vučić.
Ponovio je da je sistem "konsolidovan" i da je "pobednik vidljiv".
 
"Sistem je konsolidovan, ne do kraja i ne sasvim, ta borba po tom pitanju će trajati još godinu dana. Vidljiv je pobednik i nema povratka na drugo. To vam je kao da posle Staljingradske bitke 1943. godine kažete da ne vidite ko pobeđuje. Trendovi su takvi, nezaustavljivo", rekao je predsednik Srbije.
OGLASI RADNO MESTO!

Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.

Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.

  • Panta

    01.11.2025 16:25
    Pijetet
    Zvuči malo neukusno da predsednik govori o pijetetu, nakon svega što se desilo i što se dešava u Srbiji.
  • Vera

    31.10.2025 15:08
    Novi Sad
    Naravno, da ne idemo zbog odavanja pijeteta, idemo, ima neka tekma…
  • Dr

    31.10.2025 10:14
    ?
    Aman mnogo si naporan!
    Pa da si i robot sve ovo što se dešava poslednju godinu izmamilo bi iz tebe makar 10% pozitivnih emocija.
    Pošto se to ne dešava....postoji dijagnoza za takvo ponašanje.Tugaaaa

Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.

Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.

Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.

Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.

Napiši komentar


Preostalo 1500 karaktera

* Ova polja su obavezna

Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti