PSG o grafitima +384 u centru Novog Sada: "Izmišljena tema kako bi se sakrili stvarni problemi"
Povodom crtanja oznaka +384 koje su se jutros pojavile u centru Novog Sada, oglasio se Pokret slobodnih građana koji je ovu akciju osudio.
Foto: 021.rs
Kako se navodi u saopštenju ove stranke, ova akcija nije nikakva "odbrana države, već još jedna politička predstava režima".
Dalje se navodi da tema navodnog vojvođanskog separatizma postoji isključivo u propagandi Srpske napredne stranke.
"SNS godinama proizvodi neprijatelje tamo gde ih nema, kako građani ne bi govorili o korupciji, urušenim institucijama i sve lošijem kvalitetu života", navodi PSG.
Iz ove stranke dodaju i da grad, koji je pretrpeo jednu od najvećih tragedija u svojoj novijoj istoriji, zaslužuje vlast koja će sprečiti katastrofe, a ne režirati nove političke podele.
"Paradoksalno je da upravo oni koji danas glume najveće zaštitnike Vojvodine godinama krše Ustav Srbije. Ustav jasno propisuje da budžet Autonomne Pokrajine Vojvodine iznosi najmanje sedam odsto budžeta Republike Srbije, uz obavezu da se tri sedmine tog iznosa koriste za kapitalne investicije. Umesto poštovanja Ustava, Vojvodina je godinama izložena finansijskoj centralizaciji i uskraćivanju sredstava koja joj pripadaju", navodi se u saopštenju.
Pokret slobodnih građana ističe i da se dosledno zalaže za decentralizaciju Srbije, jer nju vidi kao preduslov za ostvarenje efikasnije države i ravnomernijeg razvoja svih njenih delova.
"Svako ko decentralizaciju pokušava da predstavi kao separatizam - ili ne razume osnovne principe savremene evropske države, ili građane svesno obmanjuje zarad dnevne politike", saopštava PSG.
Ova stranka je pozvala nadležne da identifikuju i kazne odgovorne za ispisivanje ovih grafita.
Podsećamo, jutros su u centru Novog Sada osvanuli grafiti sa oznakom +384, koja je precrtana crvenom bojom. Iako broj +384 nije zvanično dodeljen nijednoj zemlji, u javnosti su se povremeno pojavljivale neosnovane glasine i političke dezinformacije da je ovaj broj navodno rezervisan ili čuvan za Vojvodinu, no to nema uporište u zvaničnim planovima Međunarodne unije za telekomunikacije. Više o tome možete pročitati OVDE.
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vesti
Uhapšen zaposleni u Jetelu zbog pronevere, kupio nepokretnosti u Novom Sadu
24.07.2026.•
0
Uhapšen je M. G. zbog sumnje da je kompaniju "Yettel" oštetio za 36,8 miliona dinara, saopštilo je Više javno tužilaštvo u Novom Sadu.
Novi Sad i dalje bez izbora za mesne zajednice: Vlast se izvlači na statute
24.07.2026.•
1
Koliko će dugo još Novosađani čekati na raspisivanje izbora za savete mesnih zajednica nije poznato. Ipak, jedna stvar je poznata - rok za njihovo raspisivanje istekao je još pre godinu dana.
LSV: Grafiti +384 su pokušaj vlasti da se vrati politika devedesetih
24.07.2026.•
2
Nakon što su osvanuli grafiti sa nepostojećim pozivnim brojem +384 precrtanim crvenom bojom, postavlja se pitanje kome je u cilju da se retorika devedesetih opet ponavlja.
Obustavljen tender za izradu projektne dokumentacije za sanaciju kupole na Jovinoj gimnaziji
24.07.2026.•
2
Nijedna ponuda nije podneta na tenderu za obnovu kupole na Gimnaziji "Jovan Jovanović Zmaj", a ostaje neizvesno kada će se učenici vratiti u školu.
Izbori na PMF-u: Lista "Nije prirodno ćutati" osvojila sva mesta u Studentskom parlamentu
24.07.2026.•
7
Lista "Nije prirodno ćutati" ubedljivo je pobedila na izborima za Studentski parlament Prirodno-matematičkog fakulteta u Novom Sadu. Ovu listu podržavaju studenti u blokadi.
FOTO Uredno podšišane, skroz ćelave, pomalo osušene: U kakvom su stanju klupe na keju
24.07.2026.•
2
Redakcija portala 021.rs proverila je u kakvom su stanju klupe sa zelenilom na keju.
U Novom Sadu za jedan dan rođena 21 beba
24.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođena 21 beba.
Dolazi petak: U Novom Sadu prijatno vreme, izložbe i poneko isključenje struje
23.07.2026.•
1
Stiže nam petak, a građane očekuje prijatno i oblačno vreme, sa ponekim kulturnim događajem.
Kada će Stražilovska i Ulica Žarka Zrenjanina dobiti biciklističku stazu?
23.07.2026.•
16
Ulice koje povezuju uži centar Novog Sada sa Kampusom i Limanima decenijama nikako da dobiju odvojenu biciklističku stazu.
Sutra umereno oblačno i prijatno toplo u Novom Sadu
23.07.2026.•
1
Petak će u Novom Sadu biti prijatno topao i umereno oblačno.
Novi radovi na zaštiti od požara u Betaniji: "Gat" dobio posao vredan 12 miliona dinara
23.07.2026.•
3
Univerzitetski klinički centar Vojvodine izvodiće radove na unapređenju zaštite od požara u porodilištu "Betanija", odnosno na Klinici za akušerstvo, i to na lamelama B i C.
Pred Novosađanima rani javni uvid za Mali Beograd - Veliki rit
23.07.2026.•
6
Elaborat plana generalne regulacije prostora Mali Beograd - Veliki rit nalazi se na ranom javnom uvidu, a planiraju se određene izmene u ovom delu Novog Sada.
FOTO Od porodične oaze sa bazenom do biznis šanse na Čeneju: Nekretnine koje vredi pogledati
23.07.2026.•
0
Ukoliko ste u potrazi za kućom ili placem, izdvojili smo nekoliko zanimljivih ponuda koje vredi pogledati.
U Novom Sadu za jedan dan rođeno 18 beba, među njima i dva para blizanaca
23.07.2026.•
0
U Novom Sadu je u protekla 24 časa rođeno 18 beba.
FOTO: Po Novom Sadu ispisani grafiti precrtanog broja +384 - pozivni koji se povezivao sa Vojvodinom
23.07.2026.•
112
Na brojnim mestima u centru Novog Sada, kod Spensa i na drugim lokacijama protekle noći je na trotoarima crnim sprejom ispisan pozivni broj +384 i precrtan crvenom bojom.
Danas u Novom Sadu mogući pljuskovi sa grmljavinom
23.07.2026.•
0
Danas će u Novom Sadu biti nestabilno, mogući su pljuskovi sa grmljavinom.
Novosađani, sutra je četvrtak: Mogući pljuskovi i po neki kulturni događaj
22.07.2026.•
0
Radna nedelja polako prolazi, a sutra nas u Novom Sadu očekuje osveženje sa mogućim pljuskovima i nova isključenja struje.
Interpol odbio zahtev Srbije za šestoro novosadskih aktivista: Da li će to uticati na buduću saradnju?
22.07.2026.•
27
Odluka Interpola da Srbiji ne izruči šestoro novosadskih aktivista koji se već 16 meseci nalaze u egzilu u inostranstvu, nakon što je protiv njih pokrenut postupak mogla bi da utiče i na buduću saradnju.
Objavljena studija za naftovod od Mađarske do Novog Sada: Javna rasprava u avgustu
22.07.2026.•
1
Ministarstvo zaštite životne sredine primilo je zahtev za davanje saglasnosti na Studiju o proceni uticaja na životnu sredinu projekta izgradnje naftovoda od granice sa Mađarskom do Novog Sada.
Komentari 11
Sara
Cedomir
Eto vam
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar