.jpg)
Rasprava "Dobre, loše i zle ustavne promene" danas u Radio kafeu
Centar za pravosudna istraživanja organizuje prvi u nizu razgovora u Novom Sadu "Dobre, loše i zle ustavne promene" danas, 6. septembra, od 17 časova u Radio kafeu.
Gosti prve tribine biće pravnici koji su učestvovali u pisanju amandmana na Predlog za promenu Ustava: prof. dr Pravnog fakulteta u Novom Sadu Marijana Pajvančić, sudija Apelacionog suda u Novom Sadu Savo Đurđić i zamenik javnog tužioca u Apelacionom javnom tužilaštvu u Novom Sadu Radovan Lazić.
Zainteresovani će raspravu moći da prate i putem lajvstrima na Fejsbuk stranici CEPRIS-a.
Prepoznajući nedovoljnu upućenost najšire javnosti u materiju pravosuđa kao jedan od temeljnih problema, CEPRIS je, uz podršku ambasade Kraljevine Holandije, razvio projekat "Deset rasprava o pravosuđu", koji je u prethodnim mescima predstavljen u Beogradu i Nišu, dok će sada biti realizovan i u Novom Sadu.
Osnova za ove razgovore predstavlja publikacija "Pravosuđe za neupućene", koja u dijaloškoj formi problematizuje neka od najznačajnijih pitanja koja tište srpsko pravosuđe i o kojima bi svaki građanin trebalo da bude obavešten.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Novi Sad - Vodič
Gde šapuće Dunav plav: Zmajeve dečje igre na više lokacija od 6. do 12. juna
25.05.2022.•
1
Pod sloganom "Gde šapuće Dunav plav..." 65. Junski programi Zmajevih dečjih igara biće u znaku važnih jubileja velikana literature za decu i mlade, Duška Radovića, Arsena Diklića, Miroslava Antića.
Pab kviz "Na jedno slovo" u nedelju u Radio kafeu
25.05.2022.•
0
Pab kviz "Na jedno slovo" održaće se u nedelju, 29. maja, u Radio kafeu, od 19 časova.
Učenje jezika kroz druženje: Novi Language club u četvrtak u Radio kafeu
25.05.2022.•
0
Novo izdanje Language cluba održaće se u četvrtak, 26. maja, u Radio kafeu u Svetozara Miletića 45.
Promocije zbirke "Iz izvora bliskih strasti" Slavka Matića Vijetnamca danas u Bulevar Books-u
25.05.2022.•
0
Promocija zbirke "Iz izvora bliskih strasti" Slavka Matića, frontmena novosadskog pankburaškog sastava Zbogom Brus Li, održaće se danas, u Bulevar Books-u.
Predstava "Jugoslavija, moja dežela" u petak u Novosadskom pozorištu
25.05.2022.•
0
Predstava "Jugoslavija, moja dežela" pozorišta iz Kopra i Prijedora gostovaće u petak, 27. maja u Novosadskom pozorištu/Újvidéki Színház.
Predstava "Mileva" i akademik Miodrag Tabački u četvrtak otvaraju 67. Sterijino pozorje
25.05.2022.•
0
Sterijino pozorje, 67. po redu, biće otvoreno u četvrtak, 26. maja u Srpskom narodnom pozorištu.
Tribina "Savremeni čovek i savremeni svet" danas u Matici srpskoj
25.05.2022.•
0
Tribina "Savremeni čovek i savremeni svet" održaće se danas, 25. maja u Maloj sali Matice srpske.
Promocija zbornika "Priča o Andriću" u četvrtak u KC "Miloš Crnjanski"
25.05.2022.•
0
Promocija zbornika "Priča o Andriću" održaće se u četvrtak, 26. maja u Kulturnom centru "Miloš Crnjanski", u Vojvode Putnika 2.
Tribina "Ekološki pokreti i društvena kritika" u petak na Spensu
25.05.2022.•
0
Tribina "Ekološki pokreti i društvena kritika: Kako su počeli?" održaće se u prostorijama Nezavisnog društva novinara Vojvodine na Spensu u petak, 27. maja.
Spektakl na otvorenom - 400 muzičara izvešće danas "Karminu buranu" na platou SNP-a
25.05.2022.•
10
Jedinstveni muzički spektakl na otvorenom, impozantno delo Karla Orfa "Karmina burana", biće izvedeno danas, 25. maja na platou Srpskog narodnog pozorišta.
Festival "Vila" prvog vikenda juna: Bajke uz Anicu Dobru i bogat program za mališane
24.05.2022.•
0
Festival "Vila" u Vrdniku od 3. do 5. juna donosi mnogobrojne koncerte, radionice, predstave i filmove, ali pored svega toga i mnoštvo programa za najmlađe posetioce.
Razgovor o modi starijih vremena, kroz primer Jovanke Broz, u petak u Galeriji Matice srpske
24.05.2022.•
0
Razgovor o modi šezdesetih i sedamdesetih, uz autorsko vođenje kroz izložbu, održaće se u petak, 27. maja u Galeriji Matice srpske.
Za prave ljubitelje muzike: Muzički kviz sutra u Radio kafeu
24.05.2022.•
0
Veliki muzički kviz održaće su u sredu, 25. maja u Radio kafeu.
Predstavljanje knjige "Tonemo" Dubravke Rebić u petak u Prometejevom dvorištu
23.05.2022.•
0
Predstavljanje knjige "Tonemo" Dubravke Rebić održaće se u petak, 27. maja, u Prometejevom dvorištu.
Obleževanja 81. rođendana Boba Dilana sutra u Fabrici
23.05.2022.•
0
Rođendan Boba Dilana biće obeležen u utorak, 24. maja, u SKCNS Fabrika.
Darko Rundek za vikend u Fabrici
23.05.2022.•
0
Darko Rundek će zajedno sa svojom Ekipom nastupiti u subotu i nedelju, 28. i 29. maja, u SKCNS Fabrika.
Predstavljanje "Lutkarskih komada iz zaostavštine" u ponedeljak u dvorištu Gradske biblioteke
22.05.2022.•
0
Predstavljanje knjige Stevana Pešića Odabrana dramska dela, Knjiga 1 - Lutkarski komadi iz zaostavštine održaće se u ponedeljak, 23. maja u dvorištu Gradske biblioteke.
Predstava "Nevidljiva deca" u sredu, 25. maja u Novosadskom pozorištu
22.05.2022.•
0
Treća premijera predstave "Nevidljiva deca" biće izvedena u sredu, 25. maja u Novosadskom pozorištu.
Izložba "Oko duše" fotografa Srđana Doroškog od petka u SNP
22.05.2022.•
0
Izložba fotografija Srđana Doroškog "Oko duše" biće otvorena u petak, 27. maja u donjem foajeu scene "Pera Dobrinović" Srpskog narodnog pozorišta.
Pab kviz "Na jedno slovo" večeras u Radio kafeu
22.05.2022.•
0
Pab kviz "Na jedno slovo" održaće se u nedelju, 22. maja, u Radio kafeu, od 19 časova.
DrAgoljub Mićko Ljubičić i "One Stvari" 4. juna u Srpskom narodnom pozorištu
21.05.2022.•
0
Predstava "One Stvari" sa čuvenim Mićkom Ljubičićem biće izvedena u subotu, 4. juna u Srpskom narodnom pozorištu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar