Džon Malkovič i Robert Rodrigez snimili su film koji će biti prikazan tek za 100 godina.
Radnja filma, prikladnog naslova "100 Years", smeštena je u sadašnjost, ali će biti prikazan tek 18. novembra 2115, prema portalu io9.
Radi se o dobro smišljenom promotivnom triku u kojem je marka konjaka Louis XIII angažovala poznatog meksičkog reditelja Roberta Rodrigeza za ambiciozni umetnički eksperiment snimanja filma koji će stotinu godina biti iza neprobojnog stakla.
Brojevi nisu slučajni, sto godina je period koji protekne između punjenja Louis XIII i puštanja u prodaju te boce kojoj je prosečna cena oko 3.000 dolara. U sklopu ove luksuzne reklame angažovana je glumačka zvezda Džon Malkovič, kojem društvo na ekranu čini Šuja Čeng i akciona zvezda Marko Zaror.
Nikakvi detalji o filmu i radnji nisu objavljeni, osim tri tizera koji nisu deo filma, ne otkrivaju radnju, već su reklama za Louis XIII smještena u tri različite varijante budućnosti.
"Kad je projekat prvi put predstavljen, bilo je nekoliko opcija o tome šta će biti budućnost. Neverovatno visoka tehnologija, kompjuterizovane verzije sveta, post-Černobilj, povratak prirodi, poluurušena civilizacija, a onda je postojala retro budućnost kakva je zamišljana u naučnoj fantastici 1940-ih ili 1950-ih", rekao je Malkovič.
Kao deo promocije filma, Louis XIII će podeliti 1.000 metalnih ulaznica koje će omogućiti potomcima primalaca da vide projekciju filma "100 Years" za 100 godina.
Podrži 021
021 je pokrenuo svoj gift shop - Shopins.rs, a kupovinom nekog od artikala direktno podržavate rad naše redakcije. Svaki vaš doprinos, ma kako bio velik ili mali, dragocen je. Jer pravo novinarstvo vredi.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Filmski teoretičar Bil Nikols je pisao o šest vrsta dokumentarnih filmova – poetski, ekspozitorni, refleksivni, obzervacioni i participativni – od kojih svaka ima karakteristične osobine.
Serije "This Is Going To Hurt" i "The Responder" sa po šest kategorija vode u danas saopštenim nominacijama za britanske televizijske nagrade BAFTA, koje će biti svečano dodeljene 14. maja, javlja BBC
Honkonška premijera horor filma "Vini Pu: Krv i med" koja je trebalo da se održi ove nedelje, otkazana je, objavila je distributerska kuća Pilars Entertejnment.
Možda je uspeo da pobegne sa neprijateljske teritorije u raspalom F-14 i u međuvremenu spasao svet nekoliko puta, ali Tom Kruz se neće spuštati helikopterom na norveški arhipelag Svalbard.
Jedna epizoda i danas vrlo popularnog crtaća Sunđer Bob Kockalone zabranjena je zbog scene u kojoj glavni likovi, Sunđer Bob, Patrik i Keba Kraba kradu ženski donji veš.
Reditelj Giljermo del Toro pre nekoliko dana osvojio je Oskara za najbolji animirani film za svoju verziju "Pinokija", a sada je već započeo realizaciju novog projekta.
Glumac Sem Nil, poznat po ulozi paleontologa Alana Granta u sagi "Park iz doba Jure", napisao je u svojim memoarima koji će biti objavljeni sledeće nedelje da se leči od raka.
Pre svetske premijere četvrtog nastavka serijala "Džon Vik", glumac Kijanu Rivs govorio je za Frans pres u Parizu o svojoj ljubavi prema akcionim filmovima, koje smatra gotovo kao "klasični balet".
Film "Sve u isto vreme", ubedljivi pobednik 95. dodele nagrade Oskar, postao je najnagrađivanije ostvarenje u istoriji filma sa 158. osvojenih priznanja za samo godinu dana.
Favorit ovogodišnje dodele Oskara, komedija "Everything Everywhere All at Once", osvojila je Oskara za najbolji film na 95. ceremoniji dodele nagrada američke Akademije filmskih umetnosti i nauka.
Svečana 95. ceremonija dodele Oskara održaće se kasno večeras u pozorištu Dolbi u Los Anđelesu, a ove godine je favorit komedija "Everything Everywhere All At Once" sa 11 nominacija.
Svečana 95. ceremonija dodele Oskara, nagrada američke Akademije filmskih umetnosti i nauke biće održana sutra kasno uveče u pozorištu Dolbi u Los Anđelesu.
Nemački rimejk klasičnog antiratnog filma "Na zapadu ništa novo" osvojio je nagradu za najbolji film na dodeli nagrada Britanske akademije filmske i televizijske umetnosti (BAFTA).
Komentari 2
Сретен
Igor
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar