Film "Heroji radničke klase" u režiji Miloša Pušića osvojio je Gran pri na Međunarodnom filmskom festivalu "Zerkalo" (Ogledalo) u Rusiji.
Festival u Ivanovu održava se u čast čuvenog ruskog i evropskog sineaste Andreja Tarkovskog (1932-1986), objavio je Filmski centar Srbije.
Film je premijerno prikazan zimus u programu prestižnog Berlinskog festivala, a premijeru u Srbiji imao je na FEST-u.
Priča filma prati Lidiju (Jasna Đuričić) koja radi za kontroverznog građevinskog investitora. Zadatak joj je da kontroliše grupu građevinskih radnika na novootvorenom gradilištu. Radnici su nezadovoljni svojim položajem i pokušavaju da se izbore za svoja prava. Situacija se komplikuje, borba za radnička prava postaje borba za život i smrt, a Lidija mora da se opredeli na čijoj je strani.
Pored Jasne Đuričić, u "Herojima radničke klase" glume i: Boris Isaković, Predrag Momčilović, Stefan Beronja, Aleksandar Đurica, Mihajlo Pleskonjić, Bojana Milanović, Ervin Hadžimurtezić, Filip Đurić, Peđa Marjanović, Marko Vasiljević i drugi.
Film "Heroji radničke klase" nastao je pod okriljem Pušićeve produkcijske kuće "Altertise", a na scenariju su, pored Miloša Pušića ("Jesen u mojoj ulici" i "Odumiranje"), radili Dušan Spasojević i Ivan Knežević.
U ekipi filma su i direktor fotografije Aleksandar Ramadanović, scenografkinja Miljena Vučković, kostimografkinja Marina Sremac, dizajneri zvuka Stevan Milošević i Boris Zaborski. Film su montirali Ivan Knežević i Miloš Pušić.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Američki filmski institut (AFI) objavio je svoj prestižni spisak deset najboljih filmova godine, listu koja se smatra jednim od najpouzdanijih pokazatelja uoči sezone dodele nagrada.
Retki rekviziti i kostimi iz istorije filma, među kojima i kultno oružje iz filma "Imperija uzvraća udarac", biće ponuđeni na velikoj aukciji kuće "Propstore" početkom decembra.
Dok gledaoci širom sveta s nestrpljenjem prate završne korake jedne od najomiljenijih serija poslednje decenije, tvorci "Stranger Things" poručuju fanovima da ne moraju da se plaše razočaravajućeg kraja.
Tomu Kruzu uručen je počasni Oskar na svečanosti dodele godišnje nagrade Governors za životno delo i humanitarni rad Američke akademije filmske umetnosti i nauke, a glumac je tom prilikom održao emotivan govor.
Akademija filmskih umetnosti i nauka ove godine zahteva da žiri potvrdi da je gledao sve filmove nominovane u svakoj kategoriji kako bi mogli da glasaju, navedeno je u imejlu u koji je uvid imao NBC njuz.
Treći nastavak popularne franšize Džejmsa Kamerona, "Avatar 3 (Avatar: Fire and Ash), u bioskope stiže već 19. decembra, a očekuje nas dosad najduži film u serijalu.
Francuski produkcijski studio Gaumont objavio je prvi zvanični trejler za film "Čarobnjak iz Kremlja", političku dramu koja prikazuje rane godine političke karijere Vladimira Putina i njegov put ka vrhu vlasti.
Poslednja epizoda serije "Stranger Things" biće prikazana u bioskopima širom sveta, što je ujedno i prvi put da će epizoda Netfliksove serije dobiti "bioskopsku verziju".
Višestruko nagrađivana britanska glumica Helen Miren, dobitnica Oskara, četiri BAFTA nagrade, tri Zlatna globusa, pet Emija i jedne Toni nagrade, dobiće još jedno prestižno priznanje.
Nekada zapostavljeni vojni psihijatar zadužen za analizu linosti i ponašanja Hermana Geringa, dogovorenog naslednika Adolfa Hitlera i drugih nacista optuženih za ratne zločine, dobija pažnju koju je tražio za života.
Animirana serija "South Park" priređuje specijalnu epizodu za Noć veštica, pod nazivom "Žena sa šeširom", a tema je - rušenje Bele kuće pod novom američkom administracijom.
Džoni Dep je u završnim pregovorima za glavnu ulogu u filmu "Ebenezer: A Christmas Carol", novoj adaptaciji klasične božićne priče Čarlsa Dikensa koju za Paramount Pictures režira Ti Vest.
Italija ima dugu istoriju fascinantnih i mračnih priča, ali retko koja je potresla javnost kao "Čudovište iz Firence", slučaj zloglasnog serijskog ubice čiji identitet nikada nije otkriven.
Komentari 2
Jelena
En
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar