
U planu nastavak filma "Bilo jednom u Holivudu", na projektu - Tarantino, Bred Pit i Dejvid Finčer
Netfliks sprema novi film zasnovan na ostvarenju "Bilo jednom u Holivudu" i to pod rediteljskom palicom Dejvida Finčera.
Bred Pit će se vratiti u ulozi kaskadera Klifa Buta, koja mu je donela prvog Oskara, a Tarantino se pojavljuje u ulozi scenariste, piše Euronews, a prenosi Euronews Srbija.
Iako su mediji uglavnom oprezno izveštavali o ovoj najavi sumnjajući da je reč o prvoaprilskoj šali, Deadline je u međuvremenu potvrdio vest.
Retko se dešava da jedan istaknuti reditelj režira nastavak filma drugog renomiranog autora, a povrh toga, Tarantino je poslednji put napisao scenario za film koji nije sam režirao daleke 1996. i to za "Od sumraka do svitanja". Takođe, poznato je da je Tarantino oštar kritičar striming servisa poput Netfliksa, ali će, kako stvari stoje, ipak sarađivati s njima s obzirom na to da je Finčer vezan ugovorom za tu platformu.
Snimanje treba da počne ovog leta, a za njega je izdvojen budžet od čak 200 miliona dolara (od čega Tarantino navodno dobija 20 miliona za scenario). Deo novca biće izdvojen i za to da se u filmu pojavi Leonardo Dikaprio, doduše, u epizodnoj ulozi.
Originalni film "Bilo jednom u Holivudu", koji je Tarantino napisao i režirao, premijerno je prikazan 2019. godine i pratio je priču o televizijskoj zvezdi Riku Daltonu (Leonardo Dikaprio) i njegovom kaskaderu Klifu Butu (Bred Pit), dok pokušavaju da se snađu u promenama unutar filmske industrije.
Godine 2021. Tarantino je objavio i roman baziran na filmu, u kom je detaljnije prikazao Butovu prošlost i neke dodatne epizode iz njegovog života.
Veruje se da novi film neće biti klasičan nastavak, već derivat originalne priče - možda čak i evolucija Tarantinovog scenarija "The Movie Critic", koji je trebalo da bude njegov deseti i poslednji film, pre nego što je od njega odustao.
Tarantino je ranije otkrio da je "The Movie Critic" inspirisan stvarnim filmskim kritičarem koji je pisao za tabloid, a čije je tekstove često čitao kao tinejdžer.
"Pisao je o mejnstrim filmovima i bio je drugi kritičar u redakciji. Smatram da je bio vrlo dobar, ali i ciničan do srži. Njegove recenzije su bile mešavina ranog Hauarda Sterna i onoga što bi moglo da se desi kada bi Trevis Bikl (iz 'Taksiste') postao filmski kritičar", rekao je Tarantino.
Radnja filma trebalo je da bude smeštena u južnu Kaliforniju 1977. godine, a Bred Pit je već bio potpisao ugovor za glavnu ulogu, što bi mu bio treći put da sarađuje s Tarantinom (posle "Prokletnika" i "Bilo jednom u Holivudu"). Navodi se da je Pit toliko zavoleo scenario da nije želeo da ga pusti, i sada mu se ta želja ostvarila - doduše, u nešto izmenjenoj formi.
Bred Pit i Dejvid Finčer već su radili zajedno na nekoliko kultnih filmova - "Sedam", "Borilački klub" i adaptaciji Ficdžeraldove priče "Neobičan slučaj Bendžamina Batona".
Finčer je nedavno produžio ugovor sa Netfliksom do 2027. godine i trenutno radi na najmanje četiri različita projekta, uključujući američku verziju serije "Squid Game" i prednastavak filma "Chinatown". Dosad je za Netfliks režirao "Mank" (2020) i "The Killer" (2023).
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
NAJČITANIJE U POSLEDNJIH 72H
Ostalo iz kategorije Zabava - Film
VIDEO: Džad Lo je Vladimir Putin
31.08.2025.•
4
Glumac Džad Lo u ulozi Vladimira Putina, biće glavna atrakcija na Mostri - Međunarodnom filmskom festivalu u Veneciji, gde će održava premijera filma "Mag Kremlja" francuskog reditelja Olivijea Asaje.
Za srpskog kandidata za Oskara: Komisiji su prijavljena samo dva filma
29.08.2025.•
1
Selekciona komisija za odabir srpskog kandidata za nagradu Oskar ove godine odlučivaće samo o dva kandidata.
Ingrid Bergman: Jedna od najvećih filmskih zvezda 20. veka
29.08.2025.•
0
Bila je poznata po svom prirodnom šarmu i emotivnoj snazi na velikom platnu.
Svečano otvoren Filmski festival u Veneciji, Zlatni lav uručen Verneru Hercogu
28.08.2025.•
0
Svetskom premijerom ostvarenja "La Grazia" italijanskog reditelja Paola Sorentina večeras je svečano 82. Međunarodni filmski festival u Veneciji na Lidu (Mostra).
U Veneciji sutra počinje 82. Mostra
26.08.2025.•
0
U Veneciji sutra uveče počinje 82. Međunarodni filmski festival (Mostra) na kojem se očekuju Džordž Kluni i Dvejn Džonson.
VIDEO "Senke nad Balkanom" treća sezona: "Stižu nam izbori"
25.08.2025.•
4
Objavljen je prvi trejler za treću sezonu popularnog serijala "Senke nad Balkanom".
"Blade Runner 2099": Nova mini-serija stiže 2026. godine
24.08.2025.•
0
Čekanju je došao kraj - kultni Blade Runner univerzum širi se novom mini-serijom.
Najboljih 100 filmova prema mišljenju 500 filmskih stvaralaca: Da li se slažete sa listom?
23.08.2025.•
3
Predstavljamo vam listu filmova koji su izdržali test vremena po mišljenju 500 stvaralaca iz sveta filma.
Stefan Đorđević: Ovo Srce Sarajeva ide svim majkama dece u Srbiji koja su brutalno pretučena
23.08.2025.•
4
Film "Vetre, pričaj sa mnom" Stefana Đorđevića dobio je nagradu "Srce Sarajeva" za najbolji igrani film na 31. Sarajevo film festivalu.
"Jugo Florida" Vladimira Tagića premijerno prikazan na Sarajevo film festivalu
22.08.2025.•
0
Film "Jugo Florida" Vladimira Tagića premijerno je prikazan na Sarajevo film festivalu.
VIDEO: Objavljen tizer trejler za drugu sezonu serije "Fallout"
21.08.2025.•
0
Prime Video je objavio prvi tizer trejler za drugu sezonu popularne serije "Fallout", čija će premijera biti 17. decembra.
Gandalf i Frodo se vraćaju u novom filmu o Golumu
19.08.2025.•
1
Britanski glumac Ser Ijan Makelen otkrio je prve detalje o novom filmu iz franšize "Gospodar prstenova", pod naslovom "The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum".
Snima se biografski film o Šinejd O'Konor
17.08.2025.•
0
Biografski film o pokojnoj irskoj pevačici Šinejd O'Konor nalazi se u ranoj fazi razvoja, prenosi Variety.
"Shrek 5" stiže 2027. godine - povratak omiljenog ogra odložen za leto
17.08.2025.•
0
Obožavaoci Šreka moraće da se strpe još koju godinu - Universal Pictures je zvanično pomerio premijeru petog nastavka popularne animirane franšize sa 23. decembra 2026. na 30. jun 2027. godine.
Konačno poznato kada stiže novi Betmen
10.08.2025.•
1
Warner Bros je potvrdio kada kreće snimanje dugoočekivanog nastavka filma "The Batman" reditelja Meta Rivsa.
Film "Vetre, pričaj sa mnom" Stefana Đorđevića nagrađen u Meksiku
09.08.2025.•
1
Film "Vetre, pričaj sa mnom" reditelja Stefana Đorđevića osvojio je nagradu za najbolji međunarodni dugometražni igrani film na prestižnom Guanajuato International Film Festivalu (GIFF) u Meksiku.
Glumac Viljem Defo dobitnik Počasnog srca Sarajeva
04.08.2025.•
0
Američki glumac Viljem Defo dobitnik je Počasnog srca Sarajeva, kao priznanje za izuzetan doprinos filmskoj umetnosti.
VIDEO: Donald Tramp i Satana u istom krevetu: Epizoda "South Park" oborila rekorde
30.07.2025.•
1
Kontroverzna animirana serija South Park ponovo je izazvala buru u javnosti - ovoga puta zbog epizode u kojoj se bivši američki predsednik Donald Tramp pojavljuje u intimnoj sceni sa Satanom.
VIDEO: Ovo je film koji je najbolje ocenjen na Rotten Tomatoes-u
28.07.2025.•
0
Samo jedan film na stranici "Rotten Tomatoes" stoji na samom vrhu, sa maksimalnom ocenom.
Premijera debitantskog filma jednog od reditelja serije "Sablja" na Festivalu u Torontu
26.07.2025.•
1
Debitantski igrani film "Oče naš" scenariste i reditelja Gorana Stankovića nalazi se u zvaničnoj selekciji 50. Međunarodnog filmskog festivala u Torontu, jednog od najuticajnijih svetskih festivala.
Treći deo filma Avatar stiže u bioskope polovinom decembra
22.07.2025.•
0
Treći film izuzetno uspešne franšize Avatar počinje sa prikazivanjem u bioskopima širom sveta od 18. decembra ove godine.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar