Glumac Čedvik Bozman preminuo je u 43. godini u svojoj kući u Los Anđelesu, navodi se u saopštenju objavljenom na njegovom nalogu na Tviteru.
Bozmanu, koji se proslavio ulogom Marvelovog superjunaka Crnog pantera u velikom hitu iz 2018. godine, rak debelog creva dijagnostikovan je pre četiri godine. Uprkos teškoj dijagnozi i lečenju, nastavio je da snima i radi.
Ostaće upamćen kao kralj T'čala u Marvelovim filmovima Crni panter, Kapetan Amerika: Građanski rat, Osvetnici: Rat beskraja i Osvetnici: Kraj igre.
Nakon završetka akademije u Njujorku, počeo je glumačku karijeru u predstavama i na televiziji. Lomio se između režije i glume, a pažnju je privukao 2013. godine ulogom legende bejzbola Džekija Robinsona u filmu "42". Glumio je i legendu soula Džejmsa Brauna u filmu "Get on up" 2014. godine.
"Čedvikov odlazak je ogroman gubitak. Bio je naš T'čala, naš Crni panter i naš dragi prijatelj. Kad god bi došao na snimanje, zračio je harizmom i radošću, a svaki put kada se pojavio na ekranu stvorio je nešto stvarno neizbrisivo. U svom radu je otelotvorio mnogo neverovatnih i velikih ljudi. Bio je pametan i ljubazan i moćan i jak kao i svaka osoba koju je prikazao. Sada zauzima svoje mesto uz njih. Porodica 'Marvel studija' duboko žali zbog njegovog odlaska", izjavio je Kevin Fajdž, predsednik i glavni kreativni direktor kompanije "Marvel".
Film "Crni panter" bio je nominovan za Oskara i to u šest kategorija, a osvojio je tri.
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Lopatice na Crvenoj vetrenjači - Mulen ružu - u Parizu ponovo će početi da radi večeras u 22.45 časova, nakon više od 14 meseci pauze zbog incidenta u aprilu 2024. godine, saopštila je uprava.
Topljenje glečera širom sveta moglo bi da pokrene dugo uspavane vulkane koji se možda bude ispod leda, ocenili su naučnici na Goldschmidt 2025 konferenciji u Pragu.
Kompanija Matel lansirala je prvu Barbiku s dijabetesom tipa 1 u nastojanju da podstakne veći osećaj uključenosti i empatije među decom, izjavila je potpredsednica kompanije.
Prvi rezultati istrage saobraćajne nesreće u kojoj su prošle sedmice u Španiji život izgubili napadač Liverpula Diogo Žota i njegov brat ukazuju na "veliko prekoračenje brzine", saopštila je španska Civilna garda.
U pismu koje je uputio predsedavajućoj Predsedništva Bosne i Hercegovine Željki Cvijanović o uvođenju carina na proizvode iz BiH, predsednik SAD Donald Tramp je napravio gaf.
Služba Hitne pomoći na španskom ostrvu Ibica saopštila je da je u opasnosti od kolapsa zbog učestalih poziva za pomoć posetiocima klubova koji imaju loša iskustva sa drogama.
U arheološkoj zoni Karal, u Peruu, arheolozi su otkrili grad star više od 3.500 godina, koji je bio strateško mesto za trgovinu između pacifičke obale, Anda i Amazona, javila je agencija Andina.
Tajlandska policija pronašla je tokom racije osmogodišnjeg dečaka koji je živeo sam u kolibi okružen psima, a nije bio sposoban da komunicira, već samo da laje, preneo je Miror.
Američka hip-hop zvezda Šon "Didi" Kombs proglašen je danas krivim za prostituciju ali ne i za seksualni trafiking i reketiranje, što su optužbe koje su ga mogle koštati doživotnog zatvora.
Komentari 1
Android 17
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar