Video snimak, koji se za sada prikazuje samo u Sidneju, gradu koji je zbog širenja delta soja nedavno ušao u treću nedelju izolacije, deo je velike vladine kampanje pod nazivom "Naoružaj se", koja je pokrenuta pre nekoliko dana, piše Blic.
Na reklami se vidi mlada žena na kiseoniku, koja ima poteškoće sa disanjem, muči se da udahne vazduh, te je očigledno u panici. Nakon te potresne scene, pojavljuje se tekst- "Kovid-19 može da pogodi svakoga. Ostani kod kuće. Testiraj se. Zakaži termin za vakcinaciju".
Mnogi su reklamu okarakterisali kao "previše potresnu", čime smatraju da će se postići kontraefekat, dok drugi smatraju da je ovaj potez vlade licemeran, jer je kampanja usmerena na mlađe ljude koji će moći da se vakcinišu tek krajem godine.
S druge strane, vlada je stala u odbranu reklame.
"Reklama je namerno uznemirujuća kako bi poslala snažnu poruku ljudima o potrebi da ostanu kod kuće, da se testiraju i da se prijave za vakcinaciju", rekao je vodeći australijski zdravstveni funkcioner Pol Keli.
Prema njegovim rečima, kampanja je ovakva zbog trenutno veoma dramatične situacije u Sidneju. Kako napominje, trenutno je vakcinisano manje od 10 odsto populacije.
Ne vidim šta je sporno u reklami?! Trebalo bi pokazati svaku stranu Kovida, zdravstvenog sistema pod pritiskom Kovida i tako edukovati građane koji imaju sumnju u vakcinu. Isto tako vakcinisanima omogućiti što normalniji život, privilegije u zdr sistemu, dok nevakcinisani treba da se pridržavaju svih restriktivnih mera, od maske do ograničene slobode kretanja... Jer u suprotnom nema zdravstvenog profita ni za vakcinisane ni za nevakcinisane...
Ljudi apsolutno nisu svesni kakve posledice prelezana korona moze da ostavi, od blagih kao sto su dugotrajni zamor par meseci nakon prelezane bolesti, do trajnog ostecenja srca, pluca ili bez nogu zbog tromboze i mnoge druge. Treba sto vise prikazivate price ljudi koju su prelezali, mladih, starih, trudnica prikazivati slike iz bolnica. Pricajte sa ljudima koji su prelezali ali su imali ozbiljnije siptome ili zavrsili u bolnici.
Ali ne. Uvek je lakse okrenuti glavu. "Smrtnost je ~1% zbog toga da se pazim". "Umiru matorci kojima je i vreme". "Ma prelezao sam koronu, izgubio culo ukusa i mirisa ma kao slabija prehlada, nista narucito". "Pustite nas da zivimo" i slicni komentari. Ma ima ljudi kome bliznji umre od korone i oni i dalje nastavljaju po starom...
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Međunarodni tim naučnika otkrio je na fosilu pećinskog lava starom između 160.000 i 190.000 godina jednu od najstarijih do sada poznatih zaraslih teških povreda kod životinja, saopštio je Univerzitet u Padovi.
Naučnici su pronašli najstariji poznati dokaz postojanja kuge, koja je izazivala ubilačke epidemije pre 5.500 godina - što je 200 godina ranije no što se ranije mislilo.
Iako su kružni tokovi uvedeni kako bi smanjili broj nesreća, usporili saobraćaj i povećali protočnost vozila, sve je više upozorenja da deo njihovih sigurnosnih prednosti nestaje zbog lošeg ponašanja vozača.
Skoro sva deca na svetu izložena su najmanje jednoj klimatskoj opasnosti, a stotine miliona suočavaju se sa višestrukim rizicima poput suša, ekstremnih vrućina i poplava, saopštio je UNICEF u novom izveštaju.
Drveće možda ne može da skladišti onoliko ugljen-dioksida koji zagreva planetu koliko se ranije pretpostavljalo, jer fotosinteza ne mora uvek da dovede do rasta drveta, sugeriše najnovija studija.
Nova rang-lista pokazuje da Švajcarska i Luksemburg dominiraju među najskupljim tržištima nekretnina u Evropi, pri čemu su cene stanova u Cirihu više nego dvostruko veće od onih u Parizu.
Slova koja su ispisivala ime američkog predsednika Donalda Trampa na fasadi Kenedi centra sada su uklonjena, naveo je izvršni direktor centra u pravnom podnesku sudu koji je naložio uklanjanje.
Komentari 3
Ivana
NoName
Ali ne. Uvek je lakse okrenuti glavu. "Smrtnost je ~1% zbog toga da se pazim". "Umiru matorci kojima je i vreme". "Ma prelezao sam koronu, izgubio culo ukusa i mirisa ma kao slabija prehlada, nista narucito". "Pustite nas da zivimo" i slicni komentari. Ma ima ljudi kome bliznji umre od korone i oni i dalje nastavljaju po starom...
Joca
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar