Rej Minter iz San Hozea u Kaliforniji tvrdi da su mu automobili do sada udarili u kuću 23 puta, izveštava San Jose Spotlight.
Problemi su počeli ranih 1970-ih, kada je završen put 680. Izlaz s auto-puta na Aveniju Džekson izgrađen je prekoputa Minterove kuće, a automobili su silazili velikom brzinom.
Od 23 automobila koliko ih je dosad udarilo u njegovu kuću, Minter kaže da su četiri vozila stigla do kuhinje.
Takođe je morao da otpiše tri sopstvena (parkirana) automobila jer su stradali u tim sudarima. Jedna od najgorih nezgoda dogodila se 2016, kada je ozbiljno oštećena konstrukcija Minterove kuće, a automobil mu je uništen.
Minter se godinama natezao sa gradskim i državnim organima, nadajući se da će pronaći rešenje problema. Tražio je zabranu skretanja udesno iz središnje trake, što navodi kao uzrok većine izletanja sa puta.
Uprkos njegovim pozivima na akciju, ništa se nije promenilo u poslednjih 50 godina. Minter je čak podigao i barijeru, koja se sastoji od metalnih stubova duboko ukopanih u zemlju. Sazidao je čvrst zid od cigli i postavio veliko kamenje u svoje dvorište radi dodatne zaštite.
Ali ni to nije bilo dovoljno jer su se automobili probijali kroz te barijere. Samo pukom srećom Minter i članovi njegove porodice dosad nisu povređeni.
Grad San Hoze je na kraju ipak odlučio da sanira ovaj deo puta i uspori saobraćaj, ali od rešenja neće biti ništa do 2026. godine. To je godina kada će biti odobren novi budžet za javne radove.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Bivša bolničarka iz Drugog svetskog rata Elis Bek Derou, koja sada ima 106 godina, odlučila je da muzeju posvećenom napadu na Perl Harbor donira metak izvađen iz srca njenog supruga koji je tada ranjen.
Građani SAD u proseku su najbogatiji na svetu, sa ličnim imetkom koji iznosi 311.000 evra, pokazao je najnoviji Globalni izveštaj o bogatstvu osiguravajuće kuće "Allianz" za 2024. godinu.
ChatGPT i ostali alati veštačke inteligencije omogućili su dekodiranje delova pisma, ali sada je nemoguće pronaći Lindu, koja je tražila odgovor od onoga ko bocu s porukom pronađe.
Novo uputstvo Ministarstva prosvete Albanije koje je stupilo na snagu, zabranjuje upotrebu mobilnih telefona i povezanih uređaja učenicima i nastavnicima u svim preduniverzitetskim ustanovama u zemlji.
Ministarka unutrašnjih poslova Albanije Albana Kočiu je potvrdila da je smenila svog zamenika zbog nepoštovanja zabrane pušenja u jednom restoranu u SAD.
U Srbiji je tokom leta prošle godine zbog vrućine umrlo više od 2.500 ljudi, dok je u Evropi gotovo 63.000 smrtnih slučajeva povezano sa rekordnim temperaturama, procena je Instituta za globalno zdravlje Barselona.
Prirodni fenomen u Južnoj Koreji, poznat kao "Čudo Džindoa", dešava se samo dvaput godišnje. Tada se more "razdvoji", na oko sat vremena, a scena podseća na onu iz biblijske.
Skupština grada Tojoake u Japanu danas je usvojila uredbu kojom preporučuje svim stanovnicima da ograniče korišćenje pametnih telefona i drugih digitalnih uređaja na dva sata dnevno van posla i škole.
Prema izveštaju o nacionalnoj proceni klimatskog rizika, milion i po Australijanaca koji žive u priobalnim područjima biće ugroženi porastom nivoa mora do 2050. godine.
Komentari 1
RoBot
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar