Gradske vlasti Rija saopštile su da se sutra na dočeku Nove godine na čuvenoj plaži Kopakabani očekuje oko dva i po miliona ljudi.
Foto: Pixabay
Pored tradicionalnog vatrometa, na tri bine će biti koncerti sa velikim imenima brazilske muzike poput pop zvezde Anite ili kraljice karnevala Ivete Sangalo.
Jedan od koncerata koji posetioci nesumnjivo iščekuju će biti koncert Ketana Velozoa.
Kaetano Velozo je najpopularnija ličnosti tamošnje muzike, zajedno sa sestrom Marijom Betanijom sa kojom će nastupati u novogodišnjoj noći.
Bezbednost će biti pojačana u odnosu na prošlu godinu, navele su lokalne vlasti i dodale da će samo na plaži Kopakabana biti raspoređeno 3.300 policajaca.
Policija će koristiti detektore metala, dronove i nadzorne kamere za prepoznavanje lica.
Uz priliv turista tokom cele zemlje, gradske vlasti Rija de Žaneira za novogodišnje praznike računaju na zaradu od 3,2 milijarde reala što je oko 500 miliona evra.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Svi automobili u proizvodnji od 22. septembra 2024. godine od sada moraju imati uključena i dnevna i poziciona svetla čak i tokom dana u Evropskoj uniji.
Dijamantski broš, koji je francuski car Napoleon Bonaparta izgubio bežeći iz bitke kod Vaterloa početkom 19. veka, prodat je za više od 3,5 miliona švajcarskih franaka (3,79 miliona evra) na aukciji u Ženevi.
Na 74. izdanju izbora za Mis univerzuma, koje će se održati 21. novembra na Tajlandu, prvi put u istoriji ovog takmičenja učestvovaće i dve kandidatkinje starije od 40 godina.
Holandske organizacije za zaštitu potrošača Kar klejm faundejšn i Konzumentenbond podnele su danas tužbu protiv nemačke kompanije BMW zbog softvera koji je lažno prikazivao niže emisije štetnih gasova vozila na dizel.
Na Suncu je zabeležen snažan bljesak usmeren direktno prema Zemlji, saopštila je laboratorija za solarnu astronomiju Instituta za istraživanje svemira (IKI) Ruske akademije nauka.
Ujedinjene nacije saopštile su da su 2023, 2024. i 2025. godina tri najtoplije ikada zabeležene, što pokazuje da je svet sada duboko u klimatskoj krizi.
Dubai je prestigao Njujork i zauzeo prvo mesto na globalnoj listi najpoželjnijih gradova za bogatašku elitu, pokazuje izveštaj britanske kompanije Sejvils.
Verovatno ste primetili da automobili postaju sve veći, ali je vidljivost sve lošija. Današnji automobili su mobilne tvrđave: sigurni iznutra, "slepi" spolja.
Nakon što je vlada ove nedelje velikom većinom usvojila zakon o prilagođavanju klimatskim promenama, u Berlinu će u sledećih 15 godina biti zasađene stotine hiljada dodatnih stabala.
Predsednik Francuske Emanuel Makron ponovio je tokom posete Meksiku da će nakit ukraden iz pariskog muzeja Luvr biti vraćen i da će se bezbednosne mere u zgradi muzeja preispitati.
Talas hladnog vazduha sa Arktika koji ovog vikenda stiže u Sjedinjene Američke Države mogao bi da donese rekordno niske temperature, kakve nisu zabeležene od 19. veka, kao i prvi sneg ove sezone, prenosi Vašington post.
Komentari 1
Blago
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar