Pandemija korona virusa onemogućila je 73-ogodišnjim blizancima iz Švedske da se vide unutar iste države, pa se oni svake subote druže na granici dve države u kojima žive.
Foto: Pixabay
Blizanci rodom iz Švedske nalaze se svake subote, svaki na svojoj strani granice, na mostu koji povezuje države u kojima žive - Norvešku i Švedsku.
Bez obzira na vremenske prilike oni ne propuštaju svoje subotnje susrete.
Ola i Pontus Berglund ponesu stolice na rasklapanje, sendviče, termose i mnogo dobrog raspoloženja, a potom se smeste svaki sa svoje strane tanke, ali neprelazne linije koja razdVaja Norvešku i Švedsku.
"Nije nam dozvoljeno da pređemo granicu, pa svaki od nas kada dođe do granice, odvoji se po jedan metar od linije kako bismo poštovali propisanu distancu od dva metra", navodi Ola Berglund.
On živi u Haldenu, na jugoistoku Norveške, gde je odavno otišao, dok je Pontus u pola sata vožnje udaljenom švedskom gradiću Stromstadu.
Ovi jednojajčani blizanci posećivali su se jednom nedeljno, ali je pandemija to sprečila, te je privremeno mesto njihovih susreta postao most "Svinesund". Oni su na ovom mostu čak i proslavili svoj 72. i 73. rođendan, te kako kažu, navikli su se na ovaj vid druženja.
"Ovo je jako neobično, ali navikli smo da se viđamo jednom nedeljno i nismo želeli to da prekinemo, pandemija nas nije zaustavila i to je naša pobeda", kaže Pontus za medije u Švedskoj.
Iako se situacija s virusom u ovim državama tokom vremena menjala, granica je sve vreme ostala zatvorena. Tokom tog perioda za Olu i Pontusa se u ovim skandinavskim državama pročulo, pa postoje ljudi koji čak satima voze samo kako bi se sa njima fotografisali.
Ipak, braća kažu da im je to nevažno, te ističu da im je jedino bitno da se vide na bilo koji način.
Od samog početka pandemije, svoj nedeljni sastanak propustili su svega tri puta, a svaki put je jedini razlog za to bila policija koja im nije dozvolila pristup "graničnom" mostu.
Kako kažu, bez tog viđanja upali bi u depresiju, a iako Ola kaže da mu nedostaje zagrljaj sa bratom, tvrdi da to ponekad reši tako što zagrli sebe - "jer su isti".
OBRATI PAŽNJU! Osvežili smo platformu sa muzičkim kanalima, a preko koje možete slušati i Radio 021. Preporučujemo vam novu kategoriju - LOUNGE, za baš dobar užitak i relax tokom dana. Vaš 021!
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Hongkong će predložiti pravni okvir kojim se priznaju određena prava homoseksualnim parovima legalno venčanim u inostranstvu, saopštila je Vlada tog kineskog specijalnog administrativnog područja.
Dojenje je najbolji način ishrane za novorođenče - majčino mleko sadrži hranjive sastojke koji štite bebu od infekcija, smanjuju upale i jačaju imunitet.
Jedna uobičajena materija koju mnogi imaju kod kuće mogla bi kriti iznenađujuće svojstvo, potencijalnu zaštitu od sindroma iznenadne smrti odojčeta (SIDS).
Na jednoj vrtićkoj svečanosti u SAD-u roditeljima je bilo naređeno da tokom uručenja diploma tapšu samo jednom po detetu, što je izazvalo burne reakcije na društvenim mrežama.
Sve više roditelja priznaje da ne čitaju naglas svojoj deci, uprkos dokazanim prednostima ove navike za njihov jezički, emocionalni i intelektualni razvoj, pokazuju niz anketa i iskustava edukatora.
Vlada Japana donela je nova pravila kojima ograničava praksu davanja takozvanih "kirakira" imena deci - neobičnih, često fonetski izmišljenih imena kao što su "Pikaču", "Najk" ili "Puding".
Brat i sestra blizanci u malom mestu pored Firence proslavili su ove nedelje stoti rođendan velikim slavljem koje su im priredili rodbina i prijatelji.
Jedna fraza se posebno često izgovara kad vaše dete doživi neko negativno iskustvo, možda se spotaklo i palo ili se posvađalo s prijateljem, a vi odmah izgovarate: "Nije ti ništa".
Sperma muškarca koji je nosio retku mutaciju koja uzrokuje rak korišćena je za začeće najmanje 67 dece, od kojih je 10 u međuvremenu dijagnostikovan rak.
Nastao kao odgovor na potrebu za kvalitetnijim materijalom, Multipraktik danas nadilazi funkciju obične šperploče, a iza njega stoji neobična priča koja počinje u jednoj garaži u Senti.
Sud u francuskom gradu Nansiju osudio je na 18 meseci uslovne zatvorske kazne čoveka koji je želeo da kazni svog sina tako što ga je za Noć veštica ostavio u šumi.
Iako se Japan bori da preokrene trend pada stope rađanja, broj dece u Japanu smanjuje se 44. godinu zaredom, dostigavši ove godine novi rekordno nizak nivo, pokazali su podaci vlade te zemlje.
Ako ste nedavno postali roditelji, verovatno ste primetili da vaša beba ponekad ima vruću glavu. Ovo može biti prilično alarmantno, posebno ako prvo pomislite na groznicu.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar