Posetioci zoološkog vrta Ueno u Tokiju okupili su se danas da bi se poslednji put pozdravili sa voljenom ženkom džinovske pande Sjang Sjang koja će u utorak biti vraćena Kini.
Foto: Beta/AP
Rastanak sa pandom je protekao uz mnogo emocija, a neki posetioci su briznuli u plač, prenosi agencija Kjodo.
"Ne znam da li mogu da živim bez Sjang Sjang", izjavila je Keiko Nakamura (59), koja je od novembra skoro svakog dana dolazila da vidi pandu zbog koje se preselila u Tokio.
Zoološki vrt Ueno je ranije odredio da samo 2.600 ljudi dnevno može da vidi džinovsku pandu, a ulaznice su zbog ogromnog interesovanja deljene lutrijom.
Interesovanje za rastanak sa pandom je iskazalo mnogo ljudi, a broj zainteresovanih je bio 70 puta veći od broja ulaznica.
Zvaničnik zoološkog vrta Naoja Ohaši izjavio je da je Sjang Sjang danas "bila življa nego obično" i spekulisao da je "panda možda znala da je to njen poslednji dan i da je zato dala publici sve od sebe".
Sjang Sjang se rodila u zoološkom vrtu Ueno u junu 2017. godine, a njeni roditelji, mužjak Ri Ri i ženka Šin Šin su pande koje su bile pozajmljene iz Kine. Zbog toga i Sjang Sjang pripada kineskoj državi.
Ona će biti prebačena u istraživački centar za razmnožavanje velikih pandi u kineskoj provinciji Sečuan, gde će uskoro započeti potraga za odgovarajućim mužjakom.
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Kada divlji vuk naiđe na potencijalni plen, njegov instinkt obično je da skoči - ali istraživači na zapadu Kanade zabeležili su bar jednog vuka koji je primenio zapanjujuće drugačiji pristup.
Nemačka policija dobila je neobičnu dojavu da se iz jednog paketa čuje mjaukanje, a kako se ispostavilo, vlasnica mačke nije primetila da se njena ljubimica uvukla u kutiju, pa ju je zapakovala, prenosi Špigel.
Divlji delfin koga su italijanski mediji nazvali Mimo, ponovo se vratio u vode oko Trga Svetog Marka u Veneciji, nekoliko sati nakon što su ga čamci obezbeđenja, koristeći specijalni sonar, ispratili na otvoreno more.
Dva muškarca koja su prevozila 81 majmuna makakija u vozilu u Tajlandu uhapšena su u blizini kambodžanske granice, saopštile su lokalne vlasti koje sumnjaju na međunarodnu trgovinu divljim životinjama.
Španska policija je u raciji u nelicenciranom utočištu za životinje u Avili zaplenila 472 egzotične životinje poput kornjača, iguana i gekona u vrednosti od oko 85.000 evra.
Policija u nemačkom gradu Bremenu pokrenula je poteru za muškarcem koji je na društvenim mrežama objavio snimke vožnje sa mladunčem lava u svom automobilu.
Naučnici su otkrili do danas najstarije ostatke krokodilskih jaja u Australiji, koji su možda pripadali nestaloj vrsti krokodila koji su se penjali po drveću da bi lovili plen.
Naučnici iz "Norwegian Orca Survey" i "Orca Channel" prvi put su u istoriji zabeležili rođenje orke u divljini, kao i njen prvi sat života - i to u zapanjujućim detaljima.
Ako ste se ikada zapitali zašto žirafa ima tako dug vrat, odgovor izgleda jasan: to im omogućava da dosegnu sočno lišće na vrhovima visokih stabala akacija u Africi.
Pojava da ptice širom sveta počinju da pevaju u zoru izučena je u okviru najnovije studije, a istraživači su da bi razumeli ovaj fenomen izložili ptice laboratorijskim uslovima.
Japan se suočava sa rekordnim porastom smrtonosnih napada medveda, pa su vlasti u prefekturi Akita na severu zemlje zatražile pomoć vojske kako bi postavila zamke i pružila logističku podršku u kontroli medveđe populac
Kada su delfini počeli da se pojavljuju mrtvi u desetinama na obali jezera Tefe u brazilskoj saveznoj državi Amazonas, hidrolog Ajan Flajšman je poslat da istraži uzrok.
Aktivisti u Veneciji pokrenuli su kampanju za spasavanje delfina koji je viđen u laguni, zbog straha da bi sve veće interesovanje turista moglo da ugrozi njegov život.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar