Kineskinje sada mogu na "menstrualno bolovanje"
Ukoliko dobiju uverenje od lekara da imaju bolan ciklus, moći će da uzmu dan ili dva slobodno, dok menstrualni grčevi ne prođu.
I druge zemlje poput Južne Koreje, Tajvana, Indonezije i Japana već imaju zakone koji dozvoljavaju ženama da "preskoče" posao kada dobiju menstruaciju.
O menstrualnom bolovanju se prvi put govorilo u Japanu 1947. godine, a ovaj zakon nije usvojen još ni u jednoj zemlji na Zapadu.
Ginekolog Gedis Grudžinkas ističe kako bi menstrualno bolovanje motivisalo žene da budu produktivnije na poslu.
Prema istraživanjima, jedna od deset žena ima jake bolove tokom menstruacije - toliko jake da ih sprečavaju da obavljaju uobičajene dnevne aktivnosti.
Autor: Mondo
Ukoliko imate potrebu za radnom snagom nudimo vam mogućnost da na jednostavan način oglasite poziciju za posao.
Radno mesto možete oglasiti u odeljku Oglasi za posao ili jednostavno klikom na ovu poruku.
Komentari 0
Nema komentara na izabrani dokument. Budite prvi koji će postaviti komentar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar