Ukrajini preti ekonomski kolaps sledeće godine ako njeni zapadni saveznici ne popune ogromnu rupu u njenom budžetu, izjavio je danas ukrajinski ministar finansija Sergej Marčenko.
Evropska unija će sledeće nedelje uvesti dugo odlaganu zabranu uvoza dijamanata iz Rusije pošto je za to dobila podršku zemalja Grupe sedam najbogatijih liberalnih demokratija (G7).
Robot u Južnoj Koreji na smrt je zgnječio jednog čoveka, jer ga je pobrkao sa kutijama hrane čijim je prenosom upravljao, javljaju tamošnji mediji, a prenosi danas BBC.
Sve pekare u severnoj Gazi prinuđene su na zatvaranje zbog nestašice vitalnih namirnica usled izraelskih napada i blokade, saopštila je danas Kancelarija UN za koordinaciju humanitarnih poslova.
Ministar zdravstva Hrvatske Vili Beroš izjavio je da je od juče još šest osoba u Zagrebu i Varaždinu zatražilo pomoć zbog sumnje na trovanje bezalkoholnim gaziranim pićima.
Bivši službenik CIA-e Brajan Džefri Rejmond, osumnjičen da je širom sveta seksualno uznemiravao žene, izjasnio se krivim po četiri od 25 tačaka optužnice.
Policija u Nemačkoj uhapsila je trojicu članova desetočlane bande sastavljene od državljana Nemačke, Sirije, Poljske i Srbije u raciji protiv krijumčara ljudi.
Lučki radnici u Barseloni, jednoj od najvećih luka na Mediteranu, do daljeg odbijaju da prekrcaju oružje na brodove podstaknuti masovnim stradanjima civila u Gazi.
Predsednik RS Milorad Dodik rekao je da otcepljenje Srpske nije plan njenog rukovodstva, ali "da sada ima 10 do 15 zemalja koje su iskazale spremnost da to podrže, a među njima i članice EU".
Evropska unija praktično nije obaveštena o dogovoru italijanske premijerke Đorđe Meloni i Tirane da pošalje hiljade migranata u Albaniju, u okviru procedure traženja azila.
Arheolozi iz Uprave za antikvitete Izraela pomažu u identifikaciji ubijenih u napadima Hamasa 7. oktobra na južnu izraelsku teritoriju, objavili su danas izraelski mediji.
I. M, optužen za seksualno zlostavljanje devojčice, pobegao je danas iz zgrade Osnovnog suda u Banjaluci, pri čemu je povredio sudsku policajku, objavili su banjalučki mediji.
Nemački savezni sud danas nije dozvolio dvojici teško bolesnih muškaraca da prime smrtonosnu dozu leka natrijum pentobarbitala, obrazlažući da državni zakoni zabranjuju eutanaziju.
Nakon što su se društvenim mrežama proširile poruke o navodnom trovanju u riječkim kafićima, hrvatska policija potvrđuje da je jednoj osobi pozlilo od bezalkoholnog pića.