Novosadska policija podnela je tri prekršajne prijave protiv građana koji su na području Bukovca, Šakotinca i Sviloša, spaljivanjem biljnih ostataka, poljoprivrednog otpada ili niskog rastinja, izazvali tri požara.
Ministarstvo poljoprivrede Srbije upozorilo je poljoprivrednike da je spaljivanje strnjike i žetvenih ostataka zabranjeno, jer ova praksa uništava zemljište, ugrožava zdravlje ljudi i životinja i izaziva požare.