Film "Majstori banatskog slikarstva od 18. do 20. veka – iz Likovne zbirke Narodnog muzeja Zrenjanin" biće prikazan u sredu, 26. aprila u Muzeju Vojvodine, Dunavska 37.
Koncert dua koji čine Manja Ristić i Marina Džukljev, najpoznatije umetnice koje se bave improvizovanom muzikom, održaće se u Zavodu za kulturu Vojvodine (Vojvode Putnika 2), u subotu 22. aprila u 20 sati.
Multimedijalna izložba-performans Vladimira Labata Rovnjeva, pod nazivom "Svečulni tragovi svetlosti", biće otvorena danas, 21. aprila, u Srpskom narodnom pozorištu.
Druženje sa piscima Nikolom Jovanovićem, Ilinkom Marković, Duškom Blagojevićem i Željkom Pajićem održaće se danas, 20. aprila u knjižari Most, Zmaj Jovina 22.
Dokumentarni film o književnom i likovnom kritičaru Drašku Ređepu "Svetionik kroz maglu ravniceˮ" premijerno će biti prikazan u četvrtak, 20. aprila u Muzeju pčelarstva "Jovan Živanović"ˮ, u Sremskim Karlovcima, ulica Mitropolita Stratimirovića 86.