Dizni je predstavio svoju prvu plus-sajz junakinju.
Na Dizni plusu počeo je da se prikazuje film "Reflection" koji promoviše pozitivan stav o telu i, kako kažu, zdravu sliku o sopstvenom telu.
Radnja se odvija u plesnom studiju, a devojčica Bjanka pleše srećno i puna samopouzdanja pre nego što počne čas plesa. Međutim, njeno raspoloženje se menja kada u prostoriju uđu druge devojčice i kad ona shvati da je nešto krupnija od njih.
Bjanku zatim dotuče i njena instruktorka plesa s pričom o zategnutom stomaku i dugačkom vratu, a scena je prilično dramatična i devojčica ostaje sama ispred razbijenog ogledala sa stotinama odraza same sebe.
Kratak film predstavila je rediteljka Hilari Bredfild, koja stoji iza filmova "Frozen 2" i "Encanto".
"Osećam se kao da sam u načelu vrlo pozitivna osoba, ali mnogo je teže biti pozitivan u vezi sa sopstvenim telom", rekla je rediteljka.
Bredfild je rekla da je namerno odabrala okruženje plesnog studija jer su ogledala potrebna za savladavanje pokreta i da je htela da Bjanka negde mora da gleda sebe iako to ne želi. Zbog toga je film i dobio naziv "Reflect" (Odraz).
I onda je Bjanka ostarila i prešla 40-tu te su joj se iz prekomerne težine razvili brojni zdravstveni problemi te je Bjanka sav svoj novac ostavila lekarima i počela da tvituje o medicinskoj mafiji - iako joj je rešenje bilo lako dostupno u mladosti. I to vam je deco, pouka da je politička korektnost i populizam vrlo loša stvar.
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Više od 3.900 glumaca, reditelja i filmskih profesionalaca potpisalo je otvoreno pismo u kojem se obavezuju da neće sarađivati sa izraelskim filmskim institucijama "zbog genocida nad Palestincima".
Poznati britanski glumac Majkl Kejn još jednom će prekinuti svoje penzionerske dane kako bi odigrao ulogu u nastavku filma "Poslednji lovac na veštice" sa Vin Dizelom u glavnoj ulozi.
Film "Father Mother Sister Brother" (Otac, majka, sestra, brat) američkog reditelja Džima Džarmuša osvojio je Zlatnog lava, glavnu nagradu na 82. Mešunarodnom filmskom festivalu u Veneciji (Mostra).
Glumac Džad Lo u ulozi Vladimira Putina, biće glavna atrakcija na Mostri - Međunarodnom filmskom festivalu u Veneciji, gde će održava premijera filma "Mag Kremlja" francuskog reditelja Olivijea Asaje.
Svetskom premijerom ostvarenja "La Grazia" italijanskog reditelja Paola Sorentina večeras je svečano 82. Međunarodni filmski festival u Veneciji na Lidu (Mostra).
Britanski glumac Ser Ijan Makelen otkrio je prve detalje o novom filmu iz franšize "Gospodar prstenova", pod naslovom "The Lord of the Rings: The Hunt for Gollum".
Komentari 1
Realista
Komentari čitalaca na objavljene vesti nisu stavovi redakcije portala 021 i predstavljaju privatno mišljenje anonimnog autora.
Redakcija 021 zadržava pravo izbora i modifikacije pristiglih komentara i nema nikakvu obavezu obrazlaganja svojih odluka.
Ukoliko je vaše mišljenje napisano bez gramatičkih i pravopisnih grešaka imaće veće šanse da bude objavljeno. Komentare pisane velikim slovima u većini slučajeva ne objavljujemo.
Pisanje komentara je ograničeno na 1.500 karaktera.
Napiši komentar